kategorie: A1200, A500, A600, Karty CF
[#1] Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?
Hej, zakupiłem ostatnio (z myślą o karcie CF Amigi) u chińczyka za groszę czytnik kart pamięci dla PC typu all in one, jest tam również czytnik kart CF, który to nie chcę specjalnie działać. Tzn. widzi kartę jako taką ale nie odczytuje jej zawartości i wyrzuca okienko z informacją o jej formacie. Może problemem jest tu system Win 10? może sterowniki ? a może ktoś z Was zna sprawdzone czytniki, które działają na 100 % ?
[#2] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@tommysi, post #1

Unitek 56 in 1 działa.
[#3] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@Artur Jarosik, post #2

link Dzięki Artur za szybką odpowiedź, taki będzie dobry, działa pod Win 10?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 11:19:17 przez tommysi
[#4] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@tommysi, post #3

tak
[#5] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@tommysi, post #1

A po formacie karty jest ona widziana przez win10?
[#6] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@tommysi, post #1

Co jest na tej karcie?
[#7] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@Norbert, post #5

Nie zrobilem formatu, bo nie chce stracic zawartosci z karty, mam tam workbench przygotowany pod whdload i gry
[#8] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@TechNineWonder, post #6

Workbench i gry przygotowane pod whdload.
[#9] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@tommysi, post #7

No to jak Win ma widzieć kartę z WB jak nie obsługuje file systemu Amigi:)?

Jak nie chcesz używać WinUAE do wymiany danych to zmontuj kartę pod Ubuntu. Albo włącz WinUAE i dodaj HardDisk i odpal OS z Amigi

Zapomniałem dodać Smiech

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 12:13:30 przez TechNineWonder
[#10] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@TechNineWonder, post #9

Chwile mi zajmie zanim przetrawie Twoja odpowiedź :) ale dzięki oczywiście, dam znać jak mi poszło
[#11] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@tommysi, post #10

Chodzi o to, że windows nie odczytuje formatu plików z Amigi, dlatego karta CF (jeśli była sformatowana pod amigą w jej systemie plików) będzie w windows widoczna jako niesformatowana.
Jak chcesz coś z niej odczytać/zapisać to trzeba uruchomić WinUAE (z uprawnieniami administratora) i tam w sekcji Harddisk Add harddrive i wybrać kartę CF. Wtedy uruchomi się workbench z tej karty CF.
Inna opcja to wykorzystanie karty CF (sformatowanej w systemie plików FAT - czyli odczytywanej przez windows i przez amigę) do przenoszenia plików Amiga <-> PC ale Tobie raczej nie o to chodzi.
[#12] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@tommysi, post #7


Kupiles czytnik który działa tylko z systemami amigowymi, wiec nie dziw się ze nie czyta karty CF w amigowym filesystemie.
Gbybys podłączył urzadzenie do komputerów na których działa system amigowy ( i kompatybilny) odczytalbyś zawartość karty bez problemu
[#13] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@jimmy, post #11

Ok, jeszcze raz, bo może faktycznie biorę się za problem z dup... strony. Chodzi o to, że na swojej karcie CF mam prawdopodobnie zainstalowaną "niewłaściwą" wersję workbencha. Podczas uruchamiania mojej A600 wywala mi już na początku software failure i nie mogę nic więcej zrobić. Pomyślałem więc, że ściagnę z neta inna wersje workbencha, wrzuce ją na karte CF i będzie gitara. Niestety pojawił się już kłopot na etapie komunikacji karty CF z PC. Dodam tylko, że ma obecnie na karcie CF zainstalowany workbench w wersji 38.36 a mój kickstart to cloanto 3.1 45.61. Zainstalowałem Winuae, uruchomiłem jako administrator, dodałem wskazałem czytnik kart i dodałem jako hard disk ale nic specjalnie więcej się nie dzieje, cały czas oczekiwanie na bootable media (mam do czynienia z tym programem pierwszy raz).
[#14] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@tommysi, post #13

Z Clonato trzeba edytować SS, gdzie kupiłeś kicka?

Odpalałeś bez SS WB na Amidze? Kartę kupiłeś już z zainstalowanym Systemem.
[#15] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@tommysi, post #13

Jeśli w A600 masz kickstart 3.1 to obsłuży Ci WB 2 i 3. Podejrzewam, że problem może tkwić w braku jednej z bibliotek, które w zwykłym kickstarcie 3.1 są "wkompilowane" w a wersji cloanto trzeba je dograć. Druga rzecz to może być jeszcze wersja biblioteki scsi.device - do A600 jest inna niż dla A1200 - zależy jaką wersję dostałeś na CF. Jeśli od pong777 to obie wersje bibliotek są wgrane tylko trzeba je podmienić pod winuae przed przełożeniem karty CF do amigi.
Spróbuj w Winuae wybrać konfigurację A1200 z kickstartem 3.1 (trzeba wgrać odpowiednie pliki romów do WinUAE\roms żeby były dostępne do wyboru) i zobacz czy wystartuje. Jak nie zadziała to spróbuj jeszcze podłączyć ADFa WB 3.1 (do znalezienia na necie) i z niego wystartować WinUAE (oczywiście z podłączoną kartą CF). Wtedy system powinien wystartować z dyskietki (ADF) ale w WB powinna być widoczna zawartość dysku zapisanego na CF.

Jeśli kupowałeś kickstart i wb na allegro (zapewne od Pana Jacka) to najlepiej zwróć się do niego na forum (pong777).
Reinstalacja calego WB na tej karcie to ostateczność - w tym co pong777 przygotowuje jest od razu sporo rzeczy dodane i skonfigurowane.
Jak chcesz poćwiczyć sobie takie rzeczy to najpiew zrób pod windows pełną kopię karty CF programem win32 disk imager link. Później jak już będziesz wiedział więcej to możesz sobie przywrócić stan oryginalny karty jaką kupiłeś.
[#16] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@TechNineWonder, post #14

Kicka kupiłem od znanego sprzedawcy na allegro, kartę również (co prawda od innego) już z zainstalowanym systemem. Podawałem mu wcześniej moją konfigurację tak żeby odpowiednio dobrał wersję oprogramowania ale chyba ostatecznie coś nie poszło. Co to znaczy edytować SS?
[#17] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@tommysi, post #16

Kicka kupiłem od znanego sprzedawcy na allegro,


Do kicka nie było manuala,


Workbench od Cloanto już posiada SetPatch, który nie jest ładowany w przypadku wykrycia nowszej wersji ROMu ale inny użytkownicy powinni zmienić sekwencję startować z

 

C:SetPatch QUIET

na

C:Version >NIL: exec.library 45 20
If WARN
  C:SetPatch QUIET
Else
  C:SetPatch NOROMUPDATE QUIET >NIL:
EndIf



To jest od A4000 do A600 chyba tak samo sprawdz u producenta jak coś.

Pstryknij zasilacz, trzymaj dwa przyciski myszki jednocześnie. Oczom twoim ukaże się A ESC etc boot menu. Po prawej Boot bez Statrup-Sequence.

ed new


odpalasz ed i edytujesz
lub
loadwb

co może nie zadziałać
jak wpiszesz info
to zobaczysz partycje
wszystkie programu są na partycji systemowej w katalogu C

np:
cd dh0:c
dir


Statrup-Sequence jest w S

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 13:58:42 przez TechNineWonder
[#18] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@TechNineWonder, post #17

Czy dobrze zrozumiałem: mam odnaleźć plik startup-sequence i edytować jego zawartość (znalazłem ten plik, ale gdy próbuje go uruchomić tak po prostu jak w Dosie to pojawia się komunikat "file is not executable") Czy mam po prostu uruchomić edytor i wpisać całą zawartość z okienka powyżej?
[#19] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@tommysi, post #18

Złe zrozumiałeś, masz odpalić ED i kliknąć prawym na belce i wybrać open i wyszukać SS.

A co się dzieje kiedy widzisz znak zachęty wpiszesz loadwb.

Jak znalazłeś SS dir nie działa przecież w innym folderze niż C.
[#20] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@TechNineWonder, post #19

gdy wpisze loadwb:
-wywala: system request Please insert volume ENV in any drive
a nastepnie drugie okienko
Program 'FontPLPatch' has not yet returned.
Should I wait some more?
[#21] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@tommysi, post #20

Klikasz retry jak nie znika to cancel.

Ale Ty miałeś edytować SS a nie bawić się w odpalanie WB.

Czyli gdy widzisz znak zachęty > wpisujesz "ed new" jak się nie odpala "ed"
To wpisz to z katalogu C

I wklej zdjęcie SS

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 15:48:04 przez TechNineWonder
[#22] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@TechNineWonder, post #21

"A co się dzieje kiedy widzisz znak zachęty wpiszesz loadwb." - zapytałeś więc odpowiedziałem :)

Jestem tu:link
[#23] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@tommysi, post #22

Czyli zmień
C:SetPatch


na

C:Version >NIL: exec.library 45 20
If WARN
  C:SetPatch QUIET
Else
  C:SetPatch NOROMUPDATE QUIET >NIL:
EndIf[/quote]



Wcześniej zapisz sobie tą jako s-s old

Mi to wygląda na zwykły WB w edytowaniu ss to nie wiem oco chodzi za bardzo
U mnie to przeważnie działa. Jak coś to sprawdź na stronie Clonato co dokładnie trzeba wpisać.
Teraz już wiesz jak edytować SS jeszcze tylko musisz się nauczyć przestawiać ikonki i zostaniesz prawdziwym Amigowcem


Bo jakbyś wszystko wpisywał w cli czyli za znakiem > to wb powinien się odpalić.
SS jest plikiem z którego wykonuje się sekwencja zdarzeń, czyli możesz to wszystko wpisać. I zobaczyć kiedy powstaje GURU.

Ma być tak


C:Version >NIL: exec.library 45 20
If WARN
C:SetPatch QUIET
EndIf


Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 16:10:50 przez TechNineWonder
[#24] Re: Czytnik kart CF dla PC, co polecacie?

@TechNineWonder, post #23

Niestety bez rezultatu - cały czas te same błędy, ale i tak dzięki za pomoc i cierpliwość ;)
Spróbuje jeszcze podpytać Pana Ponga :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem