kategoria: Programy
[#1] Zmiana wielkości obrazu .hdf
Ja zmienić wielkość obrazu .hdf tzn. Zmniejszyć tylko aby się z nim nic nie stało?

Potrzebuje tego do swojego how-to jak instalować Classic WB bez użycia xUAE.

Ktoś zna może jakiś sposób?
[#2] Re: Zmiana wielkości obrazu .hdf

@TechNineWonder, post #1

Spakować ?
[#3] Re: Zmiana wielkości obrazu .hdf

@TechNineWonder, post #1

Nie ma możliwości zmniejszenia/zwiększenia partycji "w locie", bez utraty danych
Pozostaje stworzenie HDF o wymaganej wielkości i przegranie na niego plików z innej plikopartycji.
[#4] Re: Zmiana wielkości obrazu .hdf

@TechNineWonder, post #1

Pakowanie nie wchodzi w grę, strata czasu. To ma być szybka instalacja.

Na pewno nie ma takiej możliwości? Nie pocieszające.

Teraz to robię tak że tworze nowy obraz .hdf 70 MB. I na niego przegrywam zawartość Classic WB Lite. Bo tak to obraz ma 200MB i mi się nie mieści w ram:. A gdy go zamontuje na partycji to straszni wolno kopiuje z niego dane.

A tak to montuje przy uzyciu A911 i później

copy FDH0: to DHx: all clone.


Kilka minut i mam wszystko na dysku, później sczytuje dane z dyskietek WB ale nie muszę pakować i czekać aż się rozpakuje.
[#5] Re: Zmiana wielkości obrazu .hdf

@TechNineWonder, post #4

Podmontuj HDF bez przegrywania do RAM:
[#6] Re: Zmiana wielkości obrazu .hdf

@Norbert, post #5

Ale jak montowałem z partycji to kopiowanie trwało wieki, przynajmniej na standardowym file systemie. Bo teraz mam Pfs. I kopiowanie z ram: na dhx trwa naprawdę niedługo.

Sprawdzę jak jest na PFS z obrazem zamontowanym z dysku. Ale wydaje mi się że z ram: będzie szybciej.

Nie wiesz może jak zrobić bootowalne CD. Żeby bootować system z CD-ROM wystarczy aby na płycie było to co na dysku. I mount lista na dyskietce?

To znaczy jak bym przegrał zawartość partycji na płytę, to zabotuje? Chciałem sobie jeszcze zrobić takie Distro deweloperskie
[#7] Re: Zmiana wielkości obrazu .hdf

@TechNineWonder, post #6

Potrzebujesz mountlisty na dyskietce i przełączenia wszystkich przypisań do CD
Użyj programu movesys (aminet)

Dodaj dużo buforów np. 2000 do partycji na ktorej jest hdf
Addbuffers dh1: 2000
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem