kategoria: A500
[#1] Rozszerzenie MEGA 2/8 REV 2.1
Ostatnimi czasy znalazłem coś takiego. Jak widać brak w komplecie podstawki pod GAREGO. Natomiast tak się składa że akurat posiadam coś takiego

Z tym że tutaj widzę że oryginalna podstawka różni się od tej, którą posiadam. Moje pytanie brzmi czy to rozszerzenia zadziała z moją podstawką czy nie??

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 17:17:37 przez nostrum666
[#2] Re: Rozszerzenie MEGA 2/8 REV 2.1

@nostrum666, post #1

Mam Elboxa z podstawką pod garego, czy Twoje rozszerzenie będzie chodzic tego nie wiem.
Z mojej karty wychodzi tylko jeden przewód do podstawki, a z Twojej chyba dwa jeżeli dobrze widze nie licząc tego przewodu od przełącznika. Moja podstawka wygląda tak samo jak Twoja. Jak potrzeba to mogę porobic zdjęcia mojego rozszerzenia.

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 18:57:24 przez Blady

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 18:59:10 przez Blady
[#3] Re: Rozszerzenie MEGA 2/8 REV 2.1

@Blady, post #2

Jeżeli dobrze widzę to z rozszerzenia wychodzi jeden (czerwony) przewód i przewody do przełącznika. Jeszcze go nie kupiłem, bo wolałbym się upewnic czy to będzie działało. Z podstawki idą 4 przewody: trzy z nich są przylutowane do płyty głównej (zdjęcia z GRAFFITI) a czerwony powinien być podłączony do rozszerzenia, z tym że nie mam pewności czy taka podstawka będzie działała prawidłowo z tym właśnie rozszerzeniem.
[#4] Re: Rozszerzenie MEGA 2/8 REV 2.1

@nostrum666, post #3

W moim elboxie też wychodzi jeden czerwony do podstawki, ale czy Twoja podstawka zadziała z ta pamięcią, tego nie jestem pewny na 100 %. Ta pamiec bez podstawki jest warta może z 50 dych zapytaj sprzedającego czy ją za tyle sprzeda i spróbuj połączyc.
[#5] Re: Rozszerzenie MEGA 2/8 REV 2.1

@Blady, post #4

Wynegocjowałem za 55 zł plus przesyłka, zobaczymy czy zadziała, jak nie to mówi się trudno. W ostateczności wyląduje na naszej GIEŁDZIE OK


Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 21:56:04 przez nostrum666
[#6] Re: Rozszerzenie MEGA 2/8 REV 2.1

@nostrum666, post #1

Witam, czy ktoś z forum posiada może schemat tej płytki pod garego?
Chodzi mi o tą płytkę link
Albo może jakieś zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.

Chciałem sobie dorobić taką płytkę
[#7] Re: Rozszerzenie MEGA 2/8 REV 2.1

@nostrum666, post #5

Właśnie dostałem rozszerzenie. Wygląda na to że współpracuje z moim sprzętem bez zarzutów. FM1.3 pokazuje ładnie 1 MB Chhip i 1.5 MB Fast, SysInfo 3.11 znowu pokazuje MB Chip i 1.2 MB Slow. Dla pewności skopiowałem do ramu trochę plików, do tego pościłem w tle jakiś moduł i wszystko ok.

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 16:31:13 przez nostrum666
[#8] Re: Rozszerzenie MEGA 2/8 REV 2.1

@nostrum666, post #7

ED: FM1.3 pokazuje 1.3 MB Fast.
[#9] Re: Rozszerzenie MEGA 2/8 REV 2.1

@nostrum666, post #8

To jest ok.
W Fast masz FM i inne pliki, a program pokazuje wolna dostępną pamięć
[#10] Re: Rozszerzenie MEGA 2/8 REV 2.1

@Norbert, post #9

Tak, dokładnie. Teraz będę brał z 3 moich A500 to co najlepsze i zrobię jedną maszynkę do zabawy. Czyli 1MB Chip, 1,5 MB Slow, kick 1.3/2.0, zastanawiam się jeszcze czy dać goteka czy zwykły napęd... Ale chyba zostanę przy klasycznym "tykaniu" ze stacją. No i oczywiście najbielsza obudowa do tego i najładniejsza klawiatura. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem