kategoria: Sprzęt
[#1] Teac FD 235F - reanimacja
cześć,
mam z 5 sztuk tego modelu stacji, jednak żaden egzemplarz nie działa prawidłowo. Pomijając jedną stację, która wydaje dość głośne dźwięki nawet mimo braku dyskietki, próbowałem ożywić pozostałe. We wszystkich był wymieniony kondensator 25v 47uF i czyściłem głowice alkoholem izopropylowym, jednak nie dało to pożądanego efektu. Podczas animacji z dyskietką słychać "tykanie" stacji, jednak po włożeniu kilku na 100% sprawnych dyskietek, słychać ze 2 lub 3 krótkie dźwięki i koniec, dalej cisza, na ekranie cały czas animacja dyskietki.

Wszelkie sugestie mile widziane.
[#2] Re: Teac FD 235F - reanimacja

@charliefrown, post #1

Probowales sformatowac dyskietki na tych stacjach?
Sprawdzałeś dzialanie na pc ?
[#3] Re: Teac FD 235F - reanimacja

@charliefrown, post #1

Cześć. Jeśli jumpery są dobrze założone to trzeba by przede wszystkim spróbować odpalić jakiś program do kopiowania i zrobić formatowanie z weryfikacją sprawdzonej i sprawnej dyskietki na tych stacjach. Na tym teście będziesz widział czy stacja reaguje w ogóle na komendy z komputera. Jeśli po nagraniu odczyt ścieżek po kolei będzie z błędami to może oznaczać: uszkodzone głowice, uszkodzenie silniczka krokowego, uszkodzoną elektronikę, nieodpowiednią prędkość obrotowa dyskietki.
Jeśli uda się sformatować w tych stacjach dyskietki i weryfikacja pójdzie dobrze to sprawę masz oczywistą i trzeba wyregulować głowice.
[#4] Re: Teac FD 235F - reanimacja

@Marcin74, post #3

dzieki za wszystkie uwagi, nie odpalałem programu do kopiowania i chyba żaden mi się nie ostał w kolekcji, więc będę musiał zainstalować coś systemowego z aminetu. Polecacie jakiś konkretny program, który sprosta temu zadaniu?
[#5] Re: Teac FD 235F - reanimacja

@charliefrown, post #4

Od wiek wieków SuperDuper.
[#6] Re: Teac FD 235F - reanimacja

@charliefrown, post #1

Mam teraz taka stacje odłożoną do naprawy.
Wygląda ładnie, dyskietke kreci, ale nie czyta.

Kondensator o którym mówisz widzę, ze jest 4.7uF nie 47.
Przekładałem w niej cala płytkę z innej stacji (z nie działającej)
i objaw dalej ten sam. Bardziej podejrzany wydaje mi sie ten kondensator SMD koło kółka.
[#7] Re: Teac FD 235F - reanimacja

@charliefrown, post #1

Aż 5 stacji nie działa, to trochę dziwne.
Stacje są przerobione na amigowe czy taśma fdd jest zmodyfikowana ?
[#8] Re: Teac FD 235F - reanimacja

@Norbert, post #7

Moje to stacje dedykowane do Amigi (nie PeCetowe).
Wcześniej miałem jeszcze 3 takie, z jednej zostawiłem płytkę.
Dwie pozostałe oddalem koledze który stwierdził, ze cos z elektronika musza mieć. Teraz mam jeszcze jedna w idealnym stanie. Kreci dyskietka i nie czyta. Wiec ja odłożyłem, jak naprawie ja to pewnie w innych będzie to samo. Widzę temat na ppa wiec podłączyłem sie :)
[#9] Re: Teac FD 235F - reanimacja

@charliefrown, post #1

Witaj

Dziś zrobiłem taśmę ze strony Norberta.

Wykorzystałem dwie stacje dyskietek na próbę. M.in. jest tam Teac.

TEAC FD-235HF
SONY MPF-920C

W obu przelutowałem rezystor z DF1 na DF0.

Stacje na przerobionej taśmie czytają wszystko bardzo ładnie i stosunkowo szybko.
Uprzednio wyczyściłem głowicę.

Przerobiona taśma:

[#10] Re: Teac FD 235F - reanimacja

@Hubez, post #9

Sprawdź, czy działa Ci demo "Sanity Arte".
[#11] Re: Teac FD 235F - reanimacja

@RomanWorkshop, post #10

Sprawdzę w wolnej chwili. Czemu akurat to demo ?
[#12] Re: Teac FD 235F - reanimacja

@Hubez, post #11

Bo używa sygnału READY stacji dyskietek.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem