kategoria: Programy
[#1] Poczta interia.
Witam.
Od jakiegoś czasu szukam informacji czy da się odczytać pocztę z Interii na Amidze.Walczę już jakiś czas z Simple Mail ale chyba nic z tego nie będzie.Wiesza się przy konfiguracji i wyrzuca czarny ekran.Może jakiś inny program o którym nie wiem?Albo inna wersja Simple Mail?ja ściągnąłem wersji 0.42
Amiga 1200 3 GB HD 030 64MB WB.3.1
[#2] Re: Poczta interia.

@wolf1128, post #1

Posiadam konto na Interii. Caly czas do jego obslugi uzywam YAMa i nigdy nie mialem zadnych problemow.
[#3] Re: Poczta interia.

@Phibrizzo, post #2

a możesz podać skąd można pobrać YAMa??
[#4] Re: Poczta interia.

@wolf1128, post #3

Możesz go z pakietu amikit wyciągnąć.
[#5] Re: Poczta interia.

@wolf1128, post #3

A ten co jest na stronie projektu to nie działa?


YAM210dev-AmigaOS3
[#6] Re: Poczta interia.

@TechNineWonder, post #5

Dzięki,zaczynam zabawe:)
[#7] Re: Poczta interia.

@wolf1128, post #6

dostałem takie komunikaty od YAM-a.
https://naforum.zapodaj.net/6359638b5f07.jpg.html https://naforum.zapodaj.net/8820d3fdf0f8.jpg.html.
Domyslam się że mam coś ściagnąć z tej strony
https://github.com/jens-maus/libcodesets
tylko co dalej??Może mi ktoś podpowiedzieć i nie krzyczeć na mnie przy okazji?:)
[#8] Re: Poczta interia.

@wolf1128, post #1

Każdy program pocztowy powinen działać. Interia nie jest w żaden sposób wyjątkowa jeśli chodzi o pocztę. I polecam raczej Simple Mail'a - IMAP for the win!
[#9] Re: Poczta interia.

@wolf1128, post #7

No najpierw polecam konfigurację YAM-a przed pierwszym ściągnięciem poczty bo domyślnie ma zaznaczone kasowanie plików na serwerze. Ten komunikat to są bzdety (strony kodowe), główny problem z YAM to była konieczności dociągania brakujących klas MUI.
Pamiętam też że w przypadku Interii trzeba było zaznaczyć przesyłanie hasła w trybie tekstowym, niezabezpieczonym SSL.
[#10] Re: Poczta interia.

@wolf1128, post #7

Jak _arti nie krzyczał o linki to już chyba nikt nie będzie.

Sprawdź jaką masz wersję biblioteki na dysku Version. Albo zainstaluj taką jak jest wymagana. W ogóle czemu instalujesz wersję dev anie stable 2.9p1

Albo:
[#11] Re: Poczta interia.

@TechNineWonder, post #10

dobra powiem wam tak,wróciłem do amigi po wielu latach i narazi jestem na etapie uruchomienia internetu przez WiFi zabawy SnoopDosem Reditem ED WHDload itd itd ale uruchomienie poczty chyba na ta chwile mnie przerasta:)
[#12] Re: Poczta interia.

@wolf1128, post #7

Codesets.library 6.20 z Aminetu.

Yam 2.9p1 dla AmigaOS3.



Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016 18:54:48 przez Dopuser
[#13] Re: Poczta interia.

@Dopuser, post #12

Dziękuje:)wiec jeszcze raz sprobuje:)
[#14] Re: Poczta interia.

@wolf1128, post #13

Wg SnoopDos brakuje mi NList.mcc v20.138
[#15] Re: Poczta interia.

@wolf1128, post #14

[#16] Re: Poczta interia.

@Sir_Lucas, post #15

niestety nadal jest bez zmian,nadal woła o NList.mcc 20.138
[#17] Re: Poczta interia.

@wolf1128, post #16

Skopiuj te MUI klasy ręcznie.
[#18] Re: Poczta interia.

@Sir_Lucas, post #17

No właśnie skopiowałem,potem też dla spokoju zainstalowałem i nadal mam to samo:/
[#19] Re: Poczta interia.

@wolf1128, post #18

Co pokazuje SnoopDos? Podziel się zrzutem z tego co "wypluwa"...
[#20] Re: Poczta interia.

@_arti, post #8

IMAP to dzisiaj podstawa. Ale niestety IMAP w SinpleMailu to fikcja. W żadnej wersji to nie działało poprawnie.
[#21] Re: Poczta interia.

@MDW, post #20

bo wielu godzinach nerwów złości i przeklinania udało sie!!:D SimpleMail własnie śmiga na mojej Amidze:)) Wielkie dzięki dla Sir_Lucasa,w życiu bym tego nie uruchomił gdyby nie on:)
Problem był w MUI
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem