kategoria: A4000
[#31] Re: A4000D jaka karta graficzna na Zorro?

@Hal, post #1

Jeszcze jest jedna opcja - karta od mntmn. Ale ciągle jeszcze czekamy na dostarczenie wersji z przedpłat, więc dopiero kiedy te będą dostarczone (rzekomo w tym miesiącu) będzie można mówić, że jest to realna opcja.

O EGS możesz przeczytać np. pod tym linkiem.
[#32] Re: A4000D jaka karta graficzna na Zorro?

@amigowiec0, post #26

amigowiec0, której wersji sterowników używasz? Mam podobny rezultat na swojej Z3 co _arti. Mianowicie max tryb jaki jestem w stanie wycisnąć bez interlace to 800x600. Dodatkowo na sterownikach od Picasso96 Amisia się zwiesza - niezależnie od wybranego trybu. Stąd pytanie o wersje sterowników (testowałem na tej z AmiNet link).

Na sterownikach CyperGraphX3 karta działa ok. Ale max bez interlace to 800x600. Sądzę, że mam wersję 4MB, 8 kości zip TC514400AZ-60.

Może być tak, że któreś z kości pamięci są walnięte? Wymiana kondensatorów może pomóc? Wersja karty 1.0. Wiem, że to trochę wróżenie z fusów:)
[#33] Re: A4000D jaka karta graficzna na Zorro?

@Hal, post #32

Hehe, no ciekawe
[#34] Re: A4000D jaka karta graficzna na Zorro?

@wali7, post #15

Karta od Matze lepsza, bo lepszy układ graficzny (GD5434)

Zależy jakie kto ma oczekiwania, z 4MB VRAM można odpalić ekran w 1280x1024x16bit, ale ładnej tapety w tej rozdzielczości już nie dasz chyba, że się obejdziesz, ale brak pamięci i tak da znać prędzej czy później... rozsądną rozdzielczością przy 4MB jest 1024x768x16bit choć można powalczyć jeszcze z 1152x864x16bit której obecnie używam z kartą od Georga.
Przy 2MB to chyba ciężko ogarnąć się nawet w 1024x768x16bit...
[#35] Re: A4000D jaka karta graficzna na Zorro?

@_arti, post #33

_arti no ciekawie:) Widać, że karta u różnych osób działa różnie. W tej chwili mam Kickstart 3.0, sprawdzę jeszcze z 3.1 - ale nie sądzę, żeby akurat to miało wpływ:)

Zastanawiam się czy to nie pamięć. Nowe kości zip można dostać bez problemu ~2$/szt, tylko czyt to ma sens? Pewnie w akcie desperacji, jak nic nie wymyślę, to spróbuję (zawsze w razie czego zostaną jako części zamienne)
[#36] Re: A4000D jaka karta graficzna na Zorro?

@Hal, post #35

Dziwne, żeby i twój i mój egzemplarz miał taki sam problem z pamięcią. Bardziej obstawiam, że ta karta wyświetla jednak 1024x768 w 16 bitach ale w jakimś bardzo wąskim i dziwnym zakresie częstotliwości.
[#37] Re: A4000D jaka karta graficzna na Zorro?

@Hal, post #1

Jednak może się zastanów na mediatorem. Rozumiem, że samobiczowanie nowych amigowców jest popularne, ale przez posiadanie mediatora amigowości nie ubędzie :)

Do 2006 roku jeszcze można byłoby się spierać co lepsze bo monitory miały małe rozdziałki ale teraz nie dość że kupowata prędkość to jeszcze rozdzielczości gorsze niż w komórkach i trudno znaleźć monitor z natywną 800x600.

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 13:25:07 przez michal_zukowski
[#38] Re: A4000D jaka karta graficzna na Zorro?

@michal_zukowski, post #37

Późno bo późno ale zwracam honor dla Retina BLT Z3. Karta działa bez problemu w 1024x768 16bit. Poszła by też na 1280x1024 w 16bit ale ze względu na niski pixel clock monitor LCD nie łapie wymaganej częstotliwości. Wydajność w 1024x768 16bit więcej niż zadowalająca. Jedyny minus tej karty to brak pass-through. Zatem zgadzam się z przedmówcami, że jeżeli szukamy wydajnej karty Zorro III a nie stać nas na wydanie majątku na Picasso IV to jednak CV64 jest lepszym wyborem niż Retina Z3 - właśnie ze względu na pass-through.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem