kategoria: A4000
[#1] CSPPC lub CSMKIII SCSI-2 jaka prędkość HDD
Jak w temacie, jaką można osiągnąć maksymalną prędkość transmisji danych ?
Dla przykładu mam różne dyski głównie 80pin/68pin 10k RPM taśma krótka, zaterminowana na początku i na końcu terminatorem aktywnym, system plików SFS i max ile pokazuje mi sysinfo oraz sysspeed to 30MB/s. transfer synchroniczny i też zapisany w RDB.
Jest też narzędzie do SCSI "unit control" i tam można wybrać max 80MB/s lecz po zastosowaniu zmian wszystko wraca na 40MB/s
Czy jest to mozliwe aby uzyskać jeszcze większą prędkość ? niż te 30MB/s ?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 23:37:06 przez superbonio
[#2] Re: CSPPC lub CSMKIII SCSI-2 jaka prędkość HDD

@superbonio, post #1

to i tak nieźle ;) Mi zawsze CSMKIII wracało do 20MB/s na A3000
[#3] Re: CSPPC lub CSMKIII SCSI-2 jaka prędkość HDD

@SuperBuster, post #2

Akurat na tym CSMKIII twoim osiągałem maksymalnie w sysinfo 33MB/s, teraz mam CSPPC i max to 31MB/s
Ale ogólnie już sobie odpowiedziałem na mój post, gdyż w/g dokumentacji
"The integrated on-board Ultra Wide SCSI controller with a maximum transfer rate of 40
MByte/sec on the SCSI bus offers enormous performance reserves with todays fast storage
media, especially the fast harddrives which are available for desktop systems. Applications
which are depending on fast access to largest amounts of data can therefore be accelerated
significantly. The SCSI controller which is based on the Symbios 53C770 SCSI Sript
Processor operates as a DMA busmaster device. A standard 68pin Wide SCSI connector is
available for the connection of SCSI devices, to the speed level of Fast SCSI. "
Ten kontroler więcej nie wyciągnie.
[#4] Re: CSPPC lub CSMKIII SCSI-2 jaka prędkość HDD

@superbonio, post #3

Ten kontroler więcej nie wyciągnie.

30MB/s to i tak w świecie amigowym rewelacyjny wynik. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem