kategoria: A2000/A3000
[#1] IDE w A2000 - najtańszy sposób
Jaki jest najtańszy sposób na kontroler IDE w Amidze 2000?
Czy kontroler na Zorro? ale jakie da się dostać w normalnej cenie?
Czy też coś w podstawkę MC68000? ale z tego co czytałem to trzeba kombinować z ROMem lub są inne dziwne ograniczenia
Pełne akceleratory to raczej za duży wydatek. Po prostu chciałbym podpiąć kartę CF 2-4GB.

Dodam że znam spis z tej strony:
http://amiga.resource.cx/dir/ide

Pytam co jest realnie dostępne, co nie jest "rare" więc osiąga wysokie ceny i z czym nie ma problemów. No i koniecznie autobootujące się musi być (mam ROM 2.04).

Na razie najbliżej mi do Apollo AT2000 - http://amiga.resource.cx/exp/apollo2000at
ale chyba dość rzadko się pojawia.

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 20:41:08 przez Davka
[#2] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@Davka, post #1

Z dostępnych, to chyba tylko Savyna...
[#3] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@Davka, post #1

Poczekaj na IDEA ZII by Spidi :)
[#4] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@_Skiba, post #3

Dzięki! nie wiedziałem o tym projekcie.
[#5] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@_arti, post #2

Czy jest szansa by Savyna służyła tylko jako kontroler ide (cf4gb)? - mam GVP3001 i GVP z 8mb fast - czy nie masz kiedy siedzi turbo w środku?
[#6] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@ieble, post #5

Tak, (jak będzie odpowiedni firmware) możesz wyłączyć cały FAST, zostawić tylko SLOW i IDE i działa jak trzeba. Sprawdzone OK
Jak firmware będzie ten, który jest chyba we wszystkich sprzedawanych to możesz mieć problem nawet z wyłączonym na savynie FAST-em i dodatkowymi rozszerzeniami RAM.

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 09:56:20 przez MariuszK
[#7] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@MariuszK, post #6

Panowie, a czy Proteina zadziała w A2000? Na takiej zasadzie jak Savyna68k? Idąc dalej tym tropem, co z Wichrem?
[#8] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@perinoid, post #7

A2000 to taka A500 w dużym pudełku z dodatkowymi slotami Zorro.
Jak nie będziesz miał dodatkowego RAMu w slotach to zadziała/ewentualnie możesz wyłączyć ten z proteiny.
[#9] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@MariuszK, post #8

Dzięki. To o tyle ważne, że kumpel ma gołą A2k bez żadnej pamięci i IDE. A ja mam Proteinę, której nie potrzebuję.
[#10] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@MariuszK, post #6

to w takim razie mogę wyjąć kartę z Ramem i korzystać z ramu savyny ??? - byle by z turbo to działało :)
[#11] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@ieble, post #10

Moje nie doczytanie (nie zauważyłem że masz GVP), jakby nie było wsadzonego GVP to mogło by to zadziałać.
Jak masz GVP to ono i tak siedzi w slocie akceleratorów, to już pewnie nie masz cpu w podstawce 68K. A żeby savyna zadziałała to chyba wymagany jest cpu68k.
[#12] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@MariuszK, post #11

procesor 68000 siedzi na swoim miejscu a w slocie akceleratorów siedzi GVP3001 - czyli to że savyne wsadzę nic mi nie da - w turbo jest 030

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 10:25:19 przez ieble
[#13] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@ieble, post #12

Coś takiego by Ci pasowało

[#14] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@spidi, post #13

spidi ale do czego? - mi zależy by turbo mogło zostać na swoim miejscu i by mieć kontroler ide np z savyny.

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 10:38:24 przez ieble
[#15] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@ieble, post #14

To jest właśnie kontroler IDE pod procek.
[#16] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@spidi, post #15

pod 68000 - czyli coś takiego jak Savyna? - tylko czy turbo siedzące w slocie nie będzie kolidowało? czy nie jest tak że 68000 jest odłączony i ide nie zadziała wcale. Turbo mam bez ramu - ram jest na osobnej karcie którą mogę wyjąć jeśli ram z savyny będzie aktywny - ale to chyba tak nie zadziała
[#17] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@ieble, post #16

pod 68000 - czyli coś takiego jak Savyna? - tylko czy turbo siedzące w slocie nie będzie kolidowało? czy nie jest tak że 68000 jest odłączony i ide nie zadziała wcale. Turbo mam bez ramu - ram jest na osobnej karcie którą mogę wyjąć jeśli ram z savyny będzie aktywny - ale to chyba tak nie zadziała

Jest to coś podobnego z montażem do Savyny (czyli montuje się w gniazdo 68000) z tym tylko, że posiada tylko kontroler dysku i nie powinno kolidować z turbo w slocie procesorowym.

Poniżej masz filmik jak to wygląda i działa, nie ma tylko karty turbo. Ale testowałem to z wczesną wersją turbo Wicher 2000.
[#18] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@spidi, post #13

Gdzie to można zanabyć?
[#19] Re: IDE w A2000 - najtańszy sposób

@tbone, post #18

Jeszcze nigdzie, od roku mam jeden działający prototyp i jakoś nie wdrożyłem tego urządzenia do produkcji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem