kategorie: A600, Karty CF, Sprzęt
[#1] PCMCIA- CF, problemy na A600 z Ninetails
Hej, niedawno zlicytowałem sobie na Allegro przejściówkę PCMCIA->CF wraz z kartą San Disk o pojemności 64 MB. Karty chce używac w Amidze 600 z akceleratorem NineTails. przed podłączeniem karty włącyłem w Ninetails tryb PCMCIA friendly i zainstalowałem sterowniki w systemie. Amiga od razu zobaczyła kartę, bez problemu mogę tez wyświetlić zawartość. Problemy pojawiają się przy kopiowaniu, wygląda to tak, że małe pliki (do 200-300 kb) kopiują się z karty bez problemu, natomiast przy większych plikach, po skopiowaniu jakiejść części pojawia się komunikat "Please reinsert disk" i żeby kopiowanie doszło do końca, muszę wyjąć i włożyć kartę CF. Jest to upierdliwe, bo przy kopiowaniu opliku 20 MB musiałem kilkanaście razy wyciągac i wkładac ponownie kartę... Z czego może wynikać taka sytuacja ?
[#2] Re: PCMCIA- CF, problemy na A600 z Ninetails

@twardy, post #1

Jakim programem kopiuje ?
Jaki filesystem jest na CF?
64 MB czy 64GB ?
[#3] Re: PCMCIA- CF, problemy na A600 z Ninetails

@Norbert, post #2

64 MB, filesystem Fat16, błąd wystepuje niezależnie czy używam polecenia copy, czy kopije pod workbenchem. Pzry kopiowaniu dopusem 4 miałem kilka razy komunikat o błędzie odczytu - jakby uszkodzony blok, ale po kliknięciu retry szło dalej. Kartę reformatowałem zarówno pod Amiga OS, jak i na PC.
[#4] Re: PCMCIA- CF, problemy na A600 z Ninetails

@twardy, post #3

Fat 32 powinieneś sformatować karte CF. Na pewno pokazuje po sformatowaniu około 64mb a nie na przykład 30mb?
[#5] Re: PCMCIA- CF, problemy na A600 z Ninetails

@Stoopi, post #4

Przeformatowałem na fat32 i mam to samo :(
[#6] Re: PCMCIA- CF, problemy na A600 z Ninetails

@twardy, post #5

Dokup adapter CF/SD i kartę SD. Używam takiego combo z A1200, zero problemów...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem