[#1] Jak zainstalować xcopy na HDD WB 1.3
Kategoria: podstawy

Jak zainstalować XCopy na dysku twardym Amigi 500 z Workbenchem 1.3 ? Skopiowanie całej dyskietki na partycję systemową powoduje bootowanie się XCopy zamiast systemu. Chcę mieć widoczną ikonę na partycji w Workbenchem w głównym folderze. Chyba, że są jakieś wersje z instalatorem, to by mi ułatwiło sprawę.
[#2] Re: Jak zainstalować xcopy na HDD WB 1.3

@wlodi5, post #1

Kopiujesz sam program XCopy gdzie tam chcesz. On raczej nie wymaga jakichś dziwnych bibliotek, więc nie musisz kopiować całej zawartości dyskietki.
[#3] Re: Jak zainstalować xcopy na HDD WB 1.3

@wlodi5, post #1

Na sieci są pełne oficjalne wersje xcopy. Jest chyba specjalna stronka dedykowana xcopy z wszystkimi wersjami do ściągnięcia - o tutaj.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 12:41:14 przez Tomski
[#4] Re: Jak zainstalować xcopy na HDD WB 1.3

@Tomski, post #3

Jak to się ma to pytania OP-a?
[#5] Re: Jak zainstalować xcopy na HDD WB 1.3

@_arti, post #4

Ano tak się ma, że może sobie przebierać w wersjach która mu zadziała oraz może znajdzie coś na temat "instalacji" skoro jest to "shrine" :P.
[#6] Re: Jak zainstalować xcopy na HDD WB 1.3

@Tomski, post #5

Ok tak zrobiłem. Dlaczego gdy odpalam program z dysku (spod Workbencha oczywiście), wkładam jakąś dyskietkę i robię QFormat to po wyjściu z XCopy wyświetla mi DF0:BAD i stacja zachowuje się tak, jakby nie mogła odczytać dyskietki ? Dopiero gdy zrobię restart systemu, dyskietka jest prawidłowo rozpoznawana jako Empty.
[#7] Re: Jak zainstalować xcopy na HDD WB 1.3

@wlodi5, post #6

No niestety, XCopy nie korzysta z trackdisk.device, stąd taki efekt.

Na HDD to polecam inne programy do kopiowania dyskietek. Choćby SuperDuper, albo TrackDOS.
[#8] Re: Jak zainstalować xcopy na HDD WB 1.3

@Hexmage960, post #7

U mnie wystarczy wyjąć i włożyć dyskietkę. Nie wiem też czy we wszystkich wersjach x-copy tak jest.
[#9] Re: Jak zainstalować xcopy na HDD WB 1.3

@snifferman, post #8

Potwierdzam. Do kopiowania dobre jest też D-Copy.
[#10] Re: Jak zainstalować xcopy na HDD WB 1.3

@snifferman, post #8

Diskchange df0:
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem