kategoria: A500
[#1] Amiga 500 rev 6, Savyna i WHDLoad
Po odpaleniu WB z karty CF odczuwam brak pamięci chip - w wb pkazuje coś ponad 400 kb

Demo State of Art nie chce się odpaliś przez WhdLoad informując że za mało chip ram.

Macie jakieś pomysły poza zmianą na 500+ lub wlutowaniem dodatkowego ramu na płytę.

Kiedyś był taki programik do WHD co ładował się przed załadowaniem do pamięć WB
[#2] Re: Amiga 500 rev 6, Savyna i WHDLoad

@Cadderlik, post #1

Kazda gra/demo whdload ma swoje wymagania minimalne.
Nie da się tego "przeskoczyc" i pozostaje dodanie pamięci
[#3] Re: Amiga 500 rev 6, Savyna i WHDLoad

@Cadderlik, post #1

A ty masz Amigę w oryginalnej konfiguracji 512CHIP+512SLOW? Jeśli tak, to lepiej ją przezworować w środku na 1MB CHIP.
[#4] Re: Amiga 500 rev 6, Savyna i WHDLoad

@Cadderlik, post #1

Można dołożyć pamięci przez zewnętrzne rozszerzenie lub wewnętrzne pod procesor (Savyna68k, Proteine, A508IDE od Kippera).
Albo rozszerzenie pod klapkę ale z adapterem pod Garrego. Przy dobrym wietrze uzyskasz nawet 2.5 MB.

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 16:48:04 przez perinoid
[#5] Re: Amiga 500 rev 6, Savyna i WHDLoad

@perinoid, post #4

Bzdury napisałem, nie popatrzyłem na tytuł. Sorry.
[#6] Re: Amiga 500 rev 6, Savyna i WHDLoad

@Cadderlik, post #1

FBlit, System Software for WHD Load,
Chip Ram przesuwa na FastRam, jak i Icon.Libs

512kb Chip Ram, jest tak czy tak nie wystarczająco, minimum 1MB, 2MB ChipRam są optymalne.
[#7] Re: Amiga 500 rev 6, Savyna i WHDLoad

@micromars, post #6

2 mb chyb to mam w a 600 i 1200 ale chciałem pokombinować z klasyczną 500 ką

Whd load - gierka mi działa, i to nawet szybko tylko właśnie chodzi o niektóre dema i bardziej wymagające gry

Wiem że był taki programik który po resecie robił taki ekran startowy tylko z wyborem gier z listy

Dzięki za infio o programiku poszukam

Przezworowanie wiąże się z ingerencją w płytę rozumiem

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 12:05:16 przez Cadderlik

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 12:06:21 przez Cadderlik
[#8] Re: Amiga 500 rev 6, Savyna i WHDLoad

@Cadderlik, post #7

Może chodzi o TinyLauncher? Można go ustawić w startup sequence żeby startował przed WB i wtedy WHDLoad ma więcej pamięci do dyspozycji.
link
[#9] Re: Amiga 500 rev 6, Savyna i WHDLoad

@poweredjj, post #8

dzięki to to
[#10] Re: Amiga 500 rev 6, Savyna i WHDLoad

@Cadderlik, post #7

Ja mam płytę Rev 6a (oznaczenie na płycie jest pod stacją dyskietek) i do takiej wersji jest poniższy opis, z którego korzystałem (nie pamiętam źródła, niestety):
trzeba odnalezc nad plycie oznaczenie JP2 (jest nad duza koscia ROM). To takie 3 zalane cyna kwadraciki (tzw. pady). Liczac od gory do dolu pierwszy pozniej, drugi i trzeci. Drugi i trzeci laczy sie taka pionowa malutenka sciezka. Ta sciezke nalezy przeciac tak zeby juz sie nie stykaly i zlutowac pionwo pierwszy i drugi kwadracik. 
Pozniej odszukac JP7A (jest tuz obok gniazda rozszerzenia pod klapka - trapdoor) i tez liczac od gory do dolu przeciac pionowa sciezke, ktora laczy drugi i trzeci kwadracik. I powinno ruszyc jako chip ram pod warunkiem, ze mamy to rozszerzenie 0,5mb pod klapka.

Po przezworowaniu masz 1mb chip, co jedne gry lubią i wykorzystują, a inne przestają w tej konfiguracji działać (np. demo State of the Art w oryginalnej wersji).
Najlepiej jest zamontować przełączniki, którymi można przełączać obie konfiguracje (przy wyłączonej Amidze).

Tak wygląda moja płyta główna, zobacz czy masz taką samą wersję:
link

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 17:24:02 przez poweredjj
[#11] Re: Amiga 500 rev 6, Savyna i WHDLoad

@Cadderlik, post #7

Tylko, że ten program niewiele pomoże, bo mając fastram, wszystko leci do niego, a do CHIP tylko to co jest wymagane.

Jak przezworujesz Amigę na 1MB, to już nie będziesz chciał wracać do poprzedniej konfiguracji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem