kategoria: A1200
[#1] Mediator Pomocy
Witam.
Zwracam się do Was o pomoc ponieważ walcze juz z Mediatorem od dłuższego czasu i nie mam żadnych efektów.
Amiga 1200T WB3.1(bez żadnych nakładek) Turbo 030 HD Mediator plus Voodoo 3
Postępuje według poradników zamieszczonych na PPA ale chyba jestem za tępy:-/
Zamontowałem Medka w Amidze,zasilanie przez niego,poustawiałem zworki,Wait -rozwarte,Config-zwarte,4MB(dlaczego 4MB?ponieważ tak pokazał mi konfigurator z płyty CD,używam PCMCIA wiec polecono abym dał 4MB.Ściągnąłem z ami netu sterowniki do Picasso,zainstalowałem według wskazówek z ppa no i kupa:-/W PCIINFO karte widać,w Piccasso96Mode też coś się dzieje gdy zmieniam parametry Monitora ale karty jako takiej nie wykazuje.Instalowałem na wszelkie możliwe sposoby(nawet na WB3,5 i 3,9) ale ciągle to samo.Przy starcie Amiga krzyczy o jakieś drajwery itd.Może mi ktoś pomóc?nakierować??:-/
Fotki:
PCIINFO
Komunikat Picasso96 Prefs Mediator


Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 19:04:06 przez wolf1128
[#2] Re: Mediator Pomocy

@wolf1128, post #1

Popraw te linki, to coś ogarniemy. OK
[#3] Re: Mediator Pomocy

@_arti, post #2

juz chyba lepiej:)
[#4] Re: Mediator Pomocy

@wolf1128, post #3

Interesuje mnie komunikat numer dwa - co tam się wywala? Zdaje się, że wogóle nie widzi ci tej karty graficznej. Co tam robi CVision3D skoro nie masz tej karty? Powinno być raczej VooDoo.


Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 19:22:57 przez _arti
[#5] Re: Mediator Pomocy

@wolf1128, post #1

Zmieniłeś wpis w tooltypes ikony dotyczące sterownika voodoo3 ?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 19:45:48 przez Norbert
[#6] Re: Mediator Pomocy

@_arti, post #4

Wiesz co no przy instalacji zaznaczyłem tak jak w tym poradniku:
http://www.ppa.pl/sprzet/mediator-czesc-2-instalacja-oprogramowania-i-uruchomienie.html
CVision64/3d
[#7] Re: Mediator Pomocy

@Norbert, post #5

Nie nic nie zmieniałem,a przy której ikonie???
[#8] Re: Mediator Pomocy

@wolf1128, post #7

Konieczna jest zmiana pliku monitora wygenerowanego przez Picasso w katalogu Devs/Monitors/ o nazwie Cybervision64/3D, nazwę pliku należy zmienić na Voodoo, a następnie uruchomić opcje" informacje o ikonach" z górnej belki Workbencha i w treści zamiast Cybervision64 3D po znaku = wpisać Voodoo i oczywiście zachować zmiany. Następnie należy skopiować załączony plik Voodoo.card do Libs:Picasso96.

Powodzenia.
[#9] Re: Mediator Pomocy

@wolf1128, post #1

Tutaj masz artykuł link. Przeczytaj też instrukcję od elboxu,tam masz opisane typy kart turbo i ustawienia zworek do tychże.

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 22:27:05 przez Grisza
[#10] Re: Mediator Pomocy

@Kitech, post #8

czyli ten plik któremu zmieniłem nazwe mam przerzucic też do folderu Picasso96?
[#11] Re: Mediator Pomocy

@wolf1128, post #10

Nie ten plik masz w Devs: Monitors.
[#12] Re: Mediator Pomocy

@Grisza, post #11

wiec skąd ten voodoo.card??:>
[#13] Re: Mediator Pomocy

@wolf1128, post #12

Zamieniasz nazwę ikony sterownika i jego tooltype,która jest w devs po zainstalowaniu Picasso96. VooDoo.card masz w mieć w Libs: Picasso96
[#14] Re: Mediator Pomocy

@Grisza, post #13

nie no nie rozumiem:D
[#15] Re: Mediator Pomocy

@wolf1128, post #14

Przestudiuj dokładnie ten tutorial z PPA na samym końcu masz opisane,jak zamienić nazwę ikony i tooltype,oraz instalację P96,które mam nadzieję zainstalowałeś.
[#16] Re: Mediator Pomocy

@wolf1128, post #14






[#17] Re: Mediator Pomocy

@Dorian3d, post #16

Dobra jest coś:)) pozmieniałem te nazwy i w prefsach mam o wiele wiecej mozliwosci zmiany wyświetlania obrazu ale jak narazie każdy który kliknę to mam na czarno:-/
[#18] Re: Mediator Pomocy

@wolf1128, post #12

Np. stąd:
http://www.elbox.com/download/MM_CD_UP2.5.lha

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 01:09:11 przez Kitech
[#19] Re: Mediator Pomocy

@wolf1128, post #17

Teraz uruchom P96Mode i skonfiguruj tryby graficzne dla swojego monitora. Przeczytaj VooDoo guide tam masz opisane większość natywnych rozdzielczości monitorów.
[#20] Re: Mediator Pomocy

@Grisza, post #19

Ciągle mi coś nie gra.Widać karte w Picasso96Mode,ustawiam rozdzielczość,Amiga się restartuje i juz nie chce zaskoczyć,diody tylko pulsują i wkoło restart...Sprawdzałem juz w rożnych gniazdach kartę,rożne ustawienia zworek..ehh
Mam monitor Benq 702 a instalowałem Picasso na 31Hz,może tu jest problem??
Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 11:57:01 przez wolf1128

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 11:59:32 przez wolf1128
[#21] Re: Mediator Pomocy

@wolf1128, post #20

Jak masz taki problem to odpal wb w pal.
Potem wybierz rozdzielczość gfx w screenmode I zobacz efekty.
Używaj na początku dwóch monitorów. Dla aga i gfx.
Może okazać się Amiga nadal odpala się w pal
[#22] Re: Mediator Pomocy

@wolf1128, post #20

Możesz,to przełączyć w ustawieniach Picasso. Sys: Prefs > Env-Archive >Picasso96 >AmigaVideo. Otwórz plik AmigaVideo edytorem tekstu i zmień 31kHz na 15kHz. Najpierw możesz przetestować tryb w P96Mode naciskając TEST,jeśli ciemny ekran,to Esc pozwala wyjść np do PAL. Nie zapomnij zmienić aktywnego wejścia w monitorze..

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 12:16:47 przez Grisza
[#23] Re: Mediator Pomocy

@Grisza, post #22

Działa nareszcie:)))) wszystkim serdecznie dziękuje za pomoc:)aż wstyd się przyznać ale byłem na tyle głupi że nie pomyślałem o podłączeniu drugiego monitora:D Chciałem tylko dodać ze plastikowa obudowa Micronika to jakieś nieporozumienie:-/Karty PCI nie zgrywają się z wycięciami w obudowie,musiałem poprawiać pilnikami,obcinać wtyczke od monitora,do tego to wszystko trzeszczy i się wygina:-/Ale WB w 12875483....kolorach i w rozdzielczosci 1280x1024 to coś wspaniałego:D
[#24] Re: Mediator Pomocy

@wolf1128, post #23

OK
[#25] Re: Mediator Pomocy

@_arti, post #24

A z karta Sound Blaster jak wygląda sprawa??Zainstalowałem sterowniki,w PCIINFO też kartę widać ,podłączyłem głośniki pod wyjścia w karcie i nie ma dźwięku tylko buczenie
[#26] Re: Mediator Pomocy

@wolf1128, post #25

AHI i sterowniki do SB zainstalowałeś?
[#27] Re: Mediator Pomocy

@Norbert, post #26

to co było na CD z mediatora odnosnie karty dzwiekowej zainstalowałem
[#28] Re: Mediator Pomocy

@wolf1128, post #27

Wybrałeś odpowiedni tryb w ustawieniach AHI? Podłączyłeś wtyk pod odpowiednie (zielone) gniazdo?
[#29] Re: Mediator Pomocy

@_arti, post #28

w Ahi mam możliwość ustawienia tylko Częstotliwosci w każdym z trybów,pozostałe pozycje czyli: Kanały,Głośność,Podbicie itd itd mam zakreskowane.Tak chyba nie powinno byc?
[#30] Re: Mediator Pomocy

@wolf1128, post #29

Ja się nie pytam o opcje i częstotliwości a o tryb - czy na pewno jest wybrany Sound Blaster a nie Paula? Pod czym sprawdzasz w ogóle?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem