kategoria: A1200
[#1] Ahi ustawienia
Może mi ktoś podpowiedzieć jak ustawić Ahi żeby mi to grało?
Chciałbym używać Hipka,SongPlayera i Prayera 2.Kombinuje z rożnymi ustawieniami i narazie do czego doszedłem to przyspieszone odgrywanie mp3 do około 7-8s i zawieszenie kompa:)Ahi mi wykazuje takie możliwości
[#2] Re: Ahi ustawienia

@wolf1128, post #1

Oj nie szanujesz naszego czasu



Ogólnie - ustawione jest chyba dobrze. AmigaAMP/SongPlayer i wszystko, co korzysta
z AHI powinno grać. HippoPlayer nie bedzie - po prostu nie i już. Możesz spróbować innego
playera do modków ale póki nie masz szybkiego proca, co by ładnie próbkował w min. HiFi 22KHz
i stereo++, to raczej nie ma sensu. Z Pauli będzie zdecydowanie lepsze brzmienie.

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 17:22:22 przez _arti
[#3] Re: Ahi ustawienia

@_arti, post #2

Oj szanuje szanuje:).SongPlayer gra ale strasznie trzeszczy buczy..Czyli bez lepszej karty turbo to nie ma co kombinowac?
[#4] Re: Ahi ustawienia

@wolf1128, post #3

Bez kontekstu ciężko powiedzieć. Jaką masz kartę turbo i co próbujesz odtworzyć?
[#5] Re: Ahi ustawienia

@_arti, post #4

030 64 mb plik mp3
[#6] Re: Ahi ustawienia

@wolf1128, post #5

Na 030 mp3 nie pójdzie. Z tego co pamiętam, to na 040/40 szło ok przy próbkowaniu 22050Hz, przy wyższym już 040 nie dawała rady. Na 030 to mp1/mp2 mają szansę, ale nie mp3.
[#7] Re: Ahi ustawienia

@wolf1128, post #1

Prayer2 i SongPlayer 1.53 działają bez AHI natywnie na Pauli w 14bit.
[#8] Re: Ahi ustawienia

@wolf1128, post #5

Na 030 ADPCM link to akurat jest film z MorphOS-a.
[#9] Re: Ahi ustawienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

Oki to już coś wiem:)
[#10] Re: Ahi ustawienia

@wolf1128, post #9

Pod twój procesor była wypuszczona nowa wersja biblioteki dekodującej mp3 . Poszukaj i wypróbuj.
Najlepiej imho bedzie przeliczyć na mp2 prosto z oryginału i próbować najpierw 44.1, jak nie płynnie to 22khz w stereo i na pauli 8bit (żeby proc nie marnował mocy na ahi).
Format mp2 w 224kbit jest ok na codzienne potrzeby.Oczywiście wypróbuj mp3 dobrze zakodowane z oryginału w 128kbit.
Zawsze można rozkodować muzykę do .wav i tak bez problemu pójdzie już nawet po ahi, tylko że zabierze miejsce na dysku.
Powodzenia
[#11] Re: Ahi ustawienia

@Mikrobi, post #10

030/50MHz spokojnie pociągnie MP2 w 22KHz/stereo i 44KHz/mono ale co to za przyjemność z mono... a do 22KHz wystarczy Paula. MP3 - dzięki TEJ bibliotece da się słuchać 22KHz/mono albo 16KHz/stereo - czyli znowu - wystarczy Paula. Ogólnie, Soundblaster w Amidze to nieporozumienie moim zdaniem
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem