kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Kwarc do Elsat 1208
Cześć

Mam kartę pamięci do A1200 Elsat 1208. Kupiłem koprocesor MC68881 20 MHz.
Jaki kwarc kupić? Linki z portali aukcyjnych mile widziane.

Dzięki
[#2] Re: Kwarc do Elsat 1208

@sobi1, post #1

Możesz (dla testów) puścić synchronicznie z prockiem, sprawdzisz czy działa. Przełóż zworkę na SYNC.
Ja na M-Tecu 1230 miałem 881/16MHz który latał synchro z CPU karty (28MHz) i nawet się nie grzał.
[#3] Re: Kwarc do Elsat 1208

@waldiamiga, post #2

OK,czyli bez kwarcu karta, a raczej koprocesor pójdzie z taktowaniem z procesora Amigi?
Czy jest sens dokładać inny kwarc - 20, 30 MHz?

pozdrawiam
Tomek
[#4] Re: Kwarc do Elsat 1208

@sobi1, post #3

Drugie dobre pytanie: "Czy jest w ogóle sens instalować FPU?". Mało "normalnych" programów go używa.
[#5] Re: Kwarc do Elsat 1208

@RomanWorkshop, post #4

Jest
[#6] Re: Kwarc do Elsat 1208

@RomanWorkshop, post #4

Ppaint ma obsługę, Image fx, gloom ma c2p pod fpun no i math libsy pod fpu
[#7] Re: Kwarc do Elsat 1208

@Mikrobi, post #6

OK,

FPU idzie, więc jak dojdzie to odpalę bez kwarcu - pewnie w przyszłym tygodniu jak wrócę do domu.
Z tego co zrozumiałem, powinien zadziałać z prędkością proca na płycie.
Jeżeli będzie sprawny i zadziała, to jaki mogę kwarc kupić - FPU ma oznaczenie 20B?
20 czy 30 MHz? Jaka podstawka. Podajcie proszę przykład.

Dzięki
[#8] Re: Kwarc do Elsat 1208

@sobi1, post #7

Zaszalej i weź 25-28MHz, skoro moja 16MHz wersja spokojnie szła na 28.(SysInfo pokazywał 30)
[#9] Re: Kwarc do Elsat 1208

@sobi1, post #1

Kiedyś miałem taką kartę i fajnie dopalała amigę .
W miejsce na koprocesor wsadź jakiś koprocesor i dopal kwarcem .
Warto bo zauważysz przyspieszenie amigi nie tylko w programach gdzie to jest wymagane.
Koprocesor na karcie to taka wisienka na torcie.
Jedno jest do niczego , przy 8 mega nie uruchomisz karty PCMCIA.
[#10] Re: Kwarc do Elsat 1208

@Jacol, post #9

Nie naginaj rzeczywistości proszę!
Dopala pamięć fast.Koprocesor nie-tylko w niektórych programach pod niego napisanych.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem