kategoria: A4000
[#1] A4000D rev. D nie trzyma godziny
Moja A4000 nie trzyma czasu, wylutowałem starą baterię, dałem podstawkę, wcześniej przemierzyłem czy nie idzie tam jakieś napięcie, włożyłem baterię i nie trzyma czasu, co może być nie tak ?
przypominam że to rev. D i tam była bateria pastylka cr2032.
[#2] Re: A4000D rev. D nie trzyma godziny

@QUAD, post #1

Możliwe że sam układ zegara jest padnięty, zdarza się to.
[#3] Re: A4000D rev. D nie trzyma godziny

@alt_, post #2

to nie to, bo jak podłącze zasilanie pod EXT BAT. to działa normalnie i trzyma :/
dziwne bo wszystko wygląda jak nowe :)
[#4] Re: A4000D rev. D nie trzyma godziny

@QUAD, post #3

a jednak gdzieś brak kontaktu ;) przeleciałbym to miernikiem...
[#5] Re: A4000D rev. D nie trzyma godziny

@alt_, post #4

tak właśnie zamierzam zrobić :) teoretycznie mogę sobie podłączyć zewnętrzną bateryjkę ale jestem pedantyczny i chciałbym żeby tutaj też działało ok, racja
[#6] Re: A4000D rev. D nie trzyma godziny

@QUAD, post #5

Miałem napisać żebyś wziął na SACP to naprawimy... ale się w ostatniej chwili ugryzłem w język :P
[#7] Re: A4000D rev. D nie trzyma godziny

@alt_, post #6

już naprawione, co za głupota qfa, teraz dałem baterie odwrotnie i trzyma :/ wcześniej podłączyłem tak jak było opisane na płycie głównej + do +, minus do minusa ale z pomiarów mi wyszło że plus idzie do masy:/ włożyłem baterię na opak i działa, czyżby na płycie był błąd ? nie kumam
[#8] Re: A4000D rev. D nie trzyma godziny

@alt_, post #6

Sprzęcik powili dojrzewa
[#9] Re: A4000D rev. D nie trzyma godziny

@biax, post #8

Właśnie pozaciskałem taśmy od flopa i hdd, takie na wymiar, od flopa zagiąłem w 3 miejscach i dałem termokurczliwą rurkę, mniej miejsca zajmuje i będzie lepsza wentylacja :)
[#10] Re: A4000D rev. D nie trzyma godziny

@biax, post #8

Ja jeszcze troszkę w rozsypce ale niewiele juz zostało do zrobienia :)
[#11] Re: A4000D rev. D nie trzyma godziny

@alt_, post #10

Jakąś fotkę podrzuć, już mi ślinka cieknie
[#12] Re: A4000D rev. D nie trzyma godziny

@biax, post #11

Postaram sie jeszcze w weekend podesłać fotki :)
[#13] Re: A4000D rev. D nie trzyma godziny

@alt_, post #12

Dzięki OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem