kategoria: CD32
[#1] CD32 + Promodule + karta CF
Witam! Chciałem zapytać czy jest możliwość podpięcia karty CF zamiast dysku w Promodule? Jeśli tak to co jest potrzebne? Sama taśma wystarczy?

Czy wystarczy tak połączyć?


Czy potrzebne jest dodatkowe zasilanie z takiego kabelka?


Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 18:59:47 przez Jield
[#2] Re: CD32 + Promodule + karta CF

@Jield, post #1

Jeśli podpinasz taśmą ide 44pin - to nie. Jeśli taśmą 40 pin - to tak. Niektóre przejściówki IDE<>CF wymagają przełożenia zworki, w zależności od tego czy mają być zasilane zewnętrznie czy via taśma ide.

Koniecznie zaizoluj od spodu płytkę na której jest CF'ka.
Zerknij jeszcze na stan baterii, czy czasem nie wylewa. Jeśli by wylewała - usuń ją bezzwłocznie.
[#3] Re: CD32 + Promodule + karta CF

@baderman, post #2

Witam. Ale z tego co się orientuję to Promodule raczej karty CF nie obsłuży. Nie obsłuży też dysku większego niż 2 GB. A czasem i z takim jest problem. No i jaka taśma? Promodule ma gniazdo 40 pin, więc nie ma mowy o zasilaniu przez taśmę.
[#4] Re: CD32 + Promodule + karta CF

@gilban, post #3

No właśnie za nic nie chce mi wykryć karty. Raz, że to kingston, dwa, że 4GB. Dysk mi by tak nie przeszkadzał gdyby nie to, że cały czas wyje.
[#5] Re: CD32 + Promodule + karta CF

@Jield, post #4

ztcw to dysk miał tam zawsze zasilanie z zewnątrz. Ja miałem kłopot z ustawianiem zworek,(myślę ze jak podłączysz to powinno sie zaświecić).Reasumując-normalna taśma 3.5" +zasilanie ze złącza przez kabel+zworki i nad tym pracuj.pozdr
[#6] Re: CD32 + Promodule + karta CF

@Jield, post #1

Niedawno pozbyłem się Promodule i o ile kojarzę miałem identyczny adapter z tym, że kartę CF 512MB Kingstona współpracowała bez problemu poprawnie reagowała też dioda pracy dysku transfer na poziomie 2,3MB/s.
[#7] Re: CD32 + Promodule + karta CF

@miro_78, post #6

Czyli na samej taśmie miałeś? A pamiętasz jak zworki miałeś ustawione?
[#8] Re: CD32 + Promodule + karta CF

@Jield, post #7

Poszukam powinienem mieć jeszcze gdzieś zdjęcia urządzenia może doszukam się takich detali.
[#9] Re: CD32 + Promodule + karta CF

@Jield, post #7

Sama taśma 40 żył nie daje zasilania na kartę, więc musisz mieć gniazdo zasilania w adapterze CF, do którego wpinasz kabel z jednej strony, a z drugiej strony tego kabla wpinasz kabel wychodzący z płyty głównej.

Po to taśma do dysków 2,5" mała 4 żyły więcej aby puścić nimi zasilanie. Gdyby je można było puścić kablem 40 PIN, to nikt by nie projektował tego co ma 44 pin.

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 15:01:03 przez gilban
[#10] Re: CD32 + Promodule + karta CF

@Jield, post #7

Zworka jest ustawiona na dwóch pierwszych pinach od góry. Zatem adapter jest nieco inny mój miał piny z lewej strony urządzenia Twój ma je u góry w poziomie.

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 20:14:47 przez miro_78
[#11] Re: CD32 + Promodule + karta CF + stacja dyskietek

@Jield, post #1

No z dyskiem sobie już poradziłem. Musiałem podpiąć zasilanie z 4 pin.

Mam natomiast inne pytanie. O stacje dyskietek. Jeśli chciałbym wymienić stację dyskietek wewnętrzną to muszę kupić jakąkolwiek stację PC? Czy trzeba coś przerabiać?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 20:22:27 przez Jield
[#12] Re: CD32 + Promodule + karta CF + stacja dyskietek

@Jield, post #11

Nie trzeba.
Stacja będzie chrząkać, więc trzeba wgrać program/komendę typu noclick.
Najlepiej nie używać dyskietek....
Ja bym wystawił cf na zewnątrz do ew wyciągania
[#13] Re: CD32 + Promodule + karta CF + stacja dyskietek

@Mikrobi, post #12

Czyli pierwsza lepsza stacja z allleeedrogo będzie ok?
[#14] Re: CD32 + Promodule + karta CF + stacja dyskietek

@Jield, post #13

Hej! Kupiłem stacje pc i jest cudnie. Zastanawiam się czy da się podpiąć napęd cdrom zamiast dysku. Czy może być problem z tym kontrolerem elsat.device? Czy dalo by się bootowac gry z cd32? Napęd od cd32 mam do wymiany dlatego pytam czysto teoretycznie.
[#15] Re: CD32 + Promodule + karta CF + stacja dyskietek

@Jield, post #14

Też o tym myślałem.
Podpiąć się powinno,ale bootowanie to wydaje mi się tylko spod workbencha, bo najpierw trzeba zamontować urządzenie.
Wbudowany CD ma urządzenie w romie i montowane jest od razu, ale każdy wie jak słabo działa..
Na aminecie jest program kill cd0: żeby odmontować sterownik z romu i dać nowszy ,czyli oczywiście allegro.cdfs
Pochwal się jak coś wyjdzie, bo np. fajnie byłoby zrobić mega składankę cd32 na DVD !
[#16] Re: CD32 + Promodule + karta CF + stacja dyskietek

@Mikrobi, post #15

Wczoraj robiłem lekkie przymiarki, ale potrzebuję chyba napęd slim, żeby to tam zmieścić. Od biedy może by udało się upchnąć napęd i kartę CF. Jeśli by to działało, to można było by wyciąć otwór w promodule na CD, tylko trochu szkoda niszczyć.
[#17] Re: CD32 + Promodule + karta CF + stacja dyskietek

@Jield, post #16

A czemu nie chcesz oryginalnego napędu ratować? Jak nie było przy nim majstrowane to bez problemu (no może z lekkim) da się ustawić ten laser.
[#18] Re: CD32 + Promodule + karta CF + stacja dyskietek

@dotmod, post #17

No ratować będę. Ktoś w innym temacie napisał jaki to model napędu i linki do sklepów gdzie można to kupić. Cena ~100zł. Pewnie zamówię w przyszłym miesiącu, a napędy CDROM mam kilka luzem i chciałem przetestować czy w ogóle takie rozwiązanie się sprawdzi, ale obudowa promodule jest za mała na ten napęd co mam.
[#19] Re: CD32 + Promodule + karta CF + stacja dyskietek

@Jield, post #18

Wyciągnij kable na zewnątrz i tak sprawdzaj.
Jeżeli masz już działający dysk twardy/kartę CF to cd-rom chyba nie jest taki
uber niezbędny?
[#20] Re: CD32 + Promodule + karta CF + stacja dyskietek

@Mikrobi, post #19

Hi.
Zadzwoń tu i spytaj co mają na sklepie
http://www.soltronik.pl/
I jeszcze sklep bajan-ten ma gotowe lasery ,ale tylko te środki z diodą i są to prawdopodobnie chińskie zamienniki bo cena to 26zł

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 14:57:03 przez Mikrobi
[#21] Re: CD32 + Promodule + karta CF + stacja dyskietek

@Mikrobi, post #20

Sorry-nie ten wątek...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem