[#1] Pora na czytnik CF
Wiem , że temat był już wałkowany. Ale wole się zapytać , czy np. TEN czytnik PCMCIA do CF jest ok do Amigi? Jeśli nie podajcie przykłady innych z allegro jeśli mażecie.
[#2] Re: Pora na czytnik CF

@xtro, post #1

Ja kupiłem z takim samym obrazkiem jak ten i działa na A600 i A1200 bez problemu. Moim zdaniem nie sam czytnik jest istotny ale karta CF a z tym dużo trudniej. W swojej korzystam z Sandisk Ultra II 4GB 15MB/s). Na pewno działa. Druga opcja to zakup adaptera SD/CF od Ponga albo ściągnięcie z chin za jakieś 7 dolków.

EDIT tu jest karta sandisk III w dobrej cenie jeśli potrzebujesz. Z tego co się orientuję to Sandisk III 4GB też powinny być kompatybilne z pcmcia.

EDIT2: A tu jest dokładnie taka jaką mam tyle. że droższa od poprzedniej aukcji.

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 20:36:50 przez jimmy
[#3] Re: Pora na czytnik CF

@jimmy, post #2

Mam też takie jak @jimmy - chodzą bez problemu.

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 20:34:07 przez _arti
[#4] Re: Pora na czytnik CF

@_arti, post #3

a jakies paczki programow na start do tego cf?
[#5] Re: Pora na czytnik CF

@maka23111, post #4

Fat95 z aminetu-zeby zadziałało
[#6] Re: Pora na czytnik CF

@xtro, post #1

I tak w końcu kupisz SD2IDE .
[#7] Re: Pora na czytnik CF

@Krashan, post #6

True story...
[#8] Re: Pora na czytnik CF

@codi, post #7

why?
[#9] Re: Pora na czytnik CF

@maka23111, post #8

Ok, mam jeszcze takie pytanie. Mam tzw kwiatkową kartę CF Kingstone 4GB spartycjonowaną i sformatowaną pod Amigą. Czy tek będzie działać bez pakietu Fat95? Czy muszę sformatować pod Win na Fat? I dopiero do czytnika CF PCMCIA i do Ami?
[#10] Re: Pora na czytnik CF

@Krashan, post #6

wiedzialem, ze Cie tu zobacze :)

ja od lat bezproblemowo i z powodzeniem uzywam wylacznie CF :)

ale jakbym mial kupowac to wybralbym SD wylacznie z jednego powodu, czasem szybciej wsadzic SD bezposrednio w laptopa niz podlaczac przejsciowke na USB ze slotem CF...

druga sprawa SD sa tansze, ale jako ze CF to jednorazowy wydatek to nie jest zle, sa wieksze i trudniej zgubic :P
[#11] Re: Pora na czytnik CF

@xtro, post #9

Mam tzw kwiatkową kartę CF Kingstone 4GB spartycjonowaną i sformatowaną pod Amigą. Czy tek będzie działać bez pakietu Fat95? Czy muszę sformatować pod Win na Fat? I dopiero do czytnika CF PCMCIA i do Ami?

Ten kwiatkowy Kingstone to bedzie Ci dzialal tylko na adapterze IDE CF - jako twardy dysk. Z tego co pamietam z wlasnego doswiadczenia (bo tez takowa CFke posiadam) oraz z tej tabelki:
http://www.ppa.pl/sprzet/kompatybilnosc-kart-cf-w-stosunku-do-pcmcia-oraz-ide.html
To nie pojdzie ci to na PCMCIA (przynajmniej pod Amiga). Tej karty w Amidze mozesz uzywac w zasadzie tylko jako HDD. Nie wiem czy czasem po podpieciu do PC nie da sie jej jakos za'mountowac pod WinUAE, wtedy moglbyc posrednio przegrywac dane na Amige... tyle ze po powrocie na Ami - musisz wlozyc ja jako HDD, wiec uzytecznosc przy przenoszeniu danych raczej znikoma. Zainwestuj w CF SanDiska jak chcesz sie bawic w przenoszenie danych przez PCMCIA (albo ktoras inna karte z powyzszej listy ktora zalinkowalem).

Pakiet Fat95 jest potrzebny zeby moc wymieniac dane miedzy Amiga i PC. W ten sposob karta sformatowana na Fat pod PC bedzie widoczna na obu komputerach.

Potwierdzam takze ze adapter nie ma znaczenia, bo w srodku jest to tak naprawdę tylko polaczenie ze soba odpowiednich pinow - z CF na slot PCMCIA.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 07:39:11 przez Axi0maT
[#12] Re: Pora na czytnik CF

@juen, post #10

ale jakbym mial kupowac to wybralbym SD wylacznie z jednego powodu, czasem szybciej wsadzic SD bezposrednio w laptopa niz podlaczac przejsciowke na USB ze slotem CF...

Kwestia laptopa i jego portow. Ja np. mam lapka ze slotem PCMCIA - po prostu wyciagam z Amigi i wkladam do laptopa bezposrednio. Na przyszlosc trzeba kupowac laptopa z perspektywa wykorzystania go z Amiga ;)
[#13] Re: Pora na czytnik CF

@Axi0maT, post #12

Teraz laptopy raczej mają czytniki SD niż port PCMCIA lub ExpressCard...
[#14] Re: Pora na czytnik CF

@MaaG^dA, post #13

Dokladnie ale sa modele (nawet hi-end) ktore wciaz posiadaja PCMCIA. Warto na to zwrocic uwage kupujac sprzet. Na allegro bez problemu mozna znalezc kilka setek modeli do ktorych PCMCIA podlaczymy bez dodatkowych przejsciowek i zewnetrznych czytnikow.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 11:07:37 przez Axi0maT
[#15] Re: Pora na czytnik CF

@xtro, post #1

Ja kupuje czytniki od znanego Pana na tym portalu. Do tego karty PCMCIA firmy scandisk o pojemnosci ponizej 1gb i to jest wszystko czego mi trzeba do przenoszenia danych z PieCa do Amigi i na odwyrtke.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem