kategoria: Programy
[#1] Jak odmontować/ukryć partyjce?
Chodzi oto że pod 3.9 nie ma z tym problemu bo możemy wybrać które partycję mogą być widzialne.

Do bootowania używam Amiga Boot Selector i spoko to nawet działa tylko właśnie jak ukryć partycję pod 3.1?
[#2] Re: Jak odmontować/ukryć partyjce?

@TechNineWonder, post #1

W early menu przy wybranej partycji dajesz disable
[#3] Re: Jak odmontować/ukryć partyjce?

@TechNineWonder, post #1

Dubel

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 18:29:53 przez Norbert
[#4] Re: Jak odmontować/ukryć partyjce?

@Norbert, post #2

Toż mnie teraz zaskoczył i tak za każdym razem mam sobie klikać disable

Chodziło mi ocoś na stałe. nie ma niczego takiego na 3.1? Na pewno wiesz
[#5] Re: Jak odmontować/ukryć partyjce?

@TechNineWonder, post #4

Ale ludzie maja problemy ja piernicze
[#6] Re: Jak odmontować/ukryć partyjce?

@TechNineWonder, post #4

Wyłącz "automount" w HDToolbox. A jak będziesz jej potrzebował, to zrób:
c:mount DHx:
[#7] Re: Jak odmontować/ukryć partyjce?

@Andrzej Drozd, post #6

No tak też można ,ale potrzebna jest mountlista.

Inny sposób:
Assign dh0: dismount
Assign system: dismount

dh0=system.
Muszą być dwa Assigny : dla napedu (dh0) i jego nazwy (system)

Na aminecie jest Dismount ( polski program) który załatwia to w ładniejszy sposób

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 19:00:03 przez Norbert
[#8] Re: Jak odmontować/ukryć partyjce?

@Norbert, post #7

Sprawdzę tego Dismount to już bardziej konkretne rozwiązanie chociaż sposób Drozda też by przeszedł bo w ABS można zrobić coś takiego

cd dh0:c
mount dhx:
cd dhx:
DHx:C/Assign SYS: DH1:
SYS:C/Assign C: SYS:C
Assign Devs: SYS:Devs
Assign Fonts: SYS:Fo...
cd s:Startup...

Bo jeszcze nie wiem jak to zrobić na razie jestem w fazie testów, tak naprawdę do nie których programów nie potrzebuje całego WB.

Bo che to tak chyba zrobić Aby każdy emulator był na innej partycji tylko nie wiem czy ma to sens . Ale coś podziałam.

Ale spoko jeszcze pomyśle, nie wiesz może jak wypromować SnoopDosa na PAL jak używamy P96 trzeba coś dopisać w tooltypie?
[#9] Re: Jak odmontować/ukryć partyjce?

@TechNineWonder, post #8

Dlaczego tak chcesz wypromować snoopdos ?


Zainteresuj się programem movesys (zastepuje kilku Assign)

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 19:22:29 przez Norbert
[#10] Re: Jak odmontować/ukryć partyjce?

@Norbert, post #9

No jak sobie coś odpalę jakiś Emulator czy coś na RTG to np: mogę patrzeć na SnoopDosa czy mu czegoś nie brakuje lub dać sobie Pause przy uruchomianiu.

No porostu chciał bym tak mieć.

Np: NetSurf ostatnio jak sprawdzałem na 3.9 to mi się nie chciał odpalić raczej z powodu trybu graficznego ale jak uruchamiam go z Pause czyli zatrzymuje i puszczam to jak mi coś nie chce działać to udaje mi się to czasami uruchomić i później zmieniam coś w prefsach i już działa.

Ale chyba się tak nie da zrobić żeby SnoopDos używał trybu pal a na RTG było odpalone UAE albo ArcEM.
[#11] Re: Jak odmontować/ukryć partyjce?

@TechNineWonder, post #10

A co za problem.
Przecież możesz mieć wszystko na jednym ekranie. Emulator i snoopdos.
Jak masz mało miejsca to zwiększ obszar workbencha w screenmode, nie myl z rozdzielczością
[#12] Re: Jak odmontować/ukryć partyjce?

@Norbert, post #11

Mój Vampire V2 ma 78 mHz ArcEM nie da się odpalić w windowmode do tego emulacja ARM200 trochę zżera zasobów. Do tego co najlepsze ArcEM po przełączeniu trybu monitora na Auto w RisCOS uruchamia się w trybie PAL na RTG "tzn. zachowuje wymiary rozdzielczości PAL i uruchamia z tymi wymiarami na RTG" a gdy wybiorę tryb 800x600 to na RTG są krzaki. Ale to taka ciekawostka.
[#13] Re: Jak odmontować/ukryć partyjce?

@Blendor, post #5

Grabisz sobie, a później będziesz żebrał na redakcyjny o aktywacje kolejnego multikonta... eh.
[#14] Re: Jak odmontować/ukryć partyjce?

@TechNineWonder, post #12

Taki mały pokaz możliwości V2, na Goldzie jest dużo szybciej, widać że FPGA/Rulez



Video
[#15] Re: Jak odmontować/ukryć partyjce?

@TechNineWonder, post #12

Jeśli arcem odpala się na osobnym ekranie , to snoopdos będzie na WB.
Kwestia przełączenie ekranu.

Jeśli arcem odpala się na RTG to i emulowany ekran PAL tam się pokaże.
Przypuszczam że promotor ekranów (ModePro) mógłby coś na to poradzić.
[#16] Re: Jak odmontować/ukryć partyjce?

@Norbert, post #15

Ten SnoopDos to jako ciekawostkę chciałem sprawdzić czy w tle da się zostawić jakiś odpalony program na PAL-u i używać czegoś na RTG. Emulacja ArcEM pożera na tyle zasoby że nie ma już co odpalać.

Przynajmniej gdy ostatnio testowałem na PFS/03 to było ciężko ogólnie leciały GURU. Teraz zmieniłem na PDS/03 i jest w miarę stabilnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem