kategorie: A1200, CD32, Sprzęt
[#1] EASYCAP VIDEO GRABBER
Hello :)


Czy ktoś ma lub kiedykolwiek używał takiego prostego chińskiego grabbera ?
Jakość znośna czy darować sobie ?

Easy Video Grabber
[#2] Re: EASYCAP VIDEO GRABBER

@mikecios, post #1

Daruj sobie.

Ja używam do grabberowania karty:

Winfast PXDvr 3200h. Najlepszą jakość uzyskałem na tej karcie. Karta również ładnie radzi sobie z zakłóceniami obrazu, ma wbudowany enkoder do MPEG2.

Ma dużo ładniejszy obraz od karty: ComproVideomate E850F/E900F (robiłem własne testy).

Karta na PCI-E zapewni Ci dużo dużo lepszą jakość od śmiesznego grabbera na USB ze śmiesznym softem.

Jak potrzebujesz przechwycić jakieś VHS to podeślij mi, mam wysokiej jakości magnetowidy którym Ci to zrobię. Mogę Ci poprawić też obraz co nieco.
Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 09:06:10 przez Hubez

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 09:06:34 przez Hubez
[#3] Re: EASYCAP VIDEO GRABBER

@Hubez, post #2

Dzięki, chodziło mi głownie o czyjąś opinie ale tak myślałem że to kicha
X-Type^hvr podrzuci mi do pobawienia się tak z czystej ciekawości jak to będzie chodzić przez svideo bo standardowo przez composite takie gadzety wypadają słabo.
[#4] Re: EASYCAP VIDEO GRABBER

@mikecios, post #3

Po S-video lepiej, ale to i tak szajs. Wewnątrz jakiś marny chip za grosze.

Polecam coś z Conexanta, Philipsa.
[#5] Re: EASYCAP VIDEO GRABBER

@Hubez, post #4

To kosztuje 26 zł nie przesadzajmy - żeby osiągnąć kiedyś taką "jakość" trzeba było wydać trochę więcej. Ale jak Cios wspomniał podrzucę mu taki do testów - pod Svideo + obraz prosto z amigi = w miarę przyzwoity obrazek...
[#6] Re: EASYCAP VIDEO GRABBER

@X-Type^HVR, post #5

Wiesz to może być na takiej samej zasadzie jak z tym moim vga konwerterem, przez composite kicha że nie da się patrzeć a przez svideo miodzik, obadamy OK
[#7] Re: EASYCAP VIDEO GRABBER

@mikecios, post #1

Mam to "cudo", jakość po s-video jest nawet znośna ( to zgrywałem tym grabberem ). Problem może być ze sterownikami do nowszych i 64 bitowych windowsów.
[#8] Re: EASYCAP VIDEO GRABBER

@gorzyga, post #7

O ! o to mi chodziło :)
Dzięki za odpowiedź :)
Zrzut wygląda ok jak na moje potrzeby ok, racja
[#9] Re: EASYCAP VIDEO GRABBER

@mikecios, post #8

Tak się składa, że w szufladzie mam ten model. Powiem tak. Kilka dni temu chciałem pod Win10 odpalić i nie znalazł sterowników. Ale, na Win7 jak kiedyś tego digitizera kupiłem elegancko na krótkim kablu zarówno czincz jak i Svideo zarchiwizowałem nagrania z kaset Video8 odtwarzanych na Camcoderze Hi8. Mam w domu kilka kart z BT848 do dygitalizacji (w tym pecetowy produkt z Amigowej firmy HDP) , ale jednak na USB najwygodniej, szczególnie że do laptopa czy AllInOne kompa trudno się inaczej podpiąć.

Ze tę cenę można spróbować. Nie jest to jakaś rewelacja , ale umiejętny dygi-rycerz osiągnie dobre rezultaty w 768x576.
[#10] Re: EASYCAP VIDEO GRABBER

@xtro, post #9

Cios tylko tego nie kupuj z allegro - podrzucę Ci za tydzień jak będę przejazdem i sobie weźmiesz :) u mnie to już niepotrzebne - nie dosyć, że się namęczyłem ze sterownikami pod maca, to jeszcze teraz to juz można zapomnieć
[#11] Re: EASYCAP VIDEO GRABBER

@X-Type^HVR, post #10

Poczekam na ten Twój ;)
[#12] Re: EASYCAP VIDEO GRABBER

@xtro, post #9

A dźwięk z obrazem Ci się nie rozjechał przy cyfryzacji tych materiałów z kaset z użyciem tego grabbera?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem