kategoria: Sprzęt
[#31] Re: AGA i Vampire V2

@twardy, post #28

Dlaczego oni robią tylko 100 na miesiąc, skoro w kolejce jest chyba ponad 1000 osób? Maszynowo chyba da się zrobić więcej, a większe zamówienia to chyba niższe koszty? Odpada ponowne ustawianie maszyny.

Podejrzewam, że wąskim gardłem jest testowanie, jedna czy dwie osoby mogą nie mieć czasu. Ale skoro znacząco podnieśli cenę i robią to maszynowo to nie mogą zatrudnić kogoś kto by się przez miesiąc zajął przetestowaniem wszystkich kart?
[#32] Re: AGA i Vampire V2

@pgru2, post #31

To jest podstęp 1000 na miesiąc to już masówka a masówka jak wiadomo
Jest tania lub z biegiem czasu stanieje drastycznie ,100 na miesiąc czy rok
Podchodzi pod unikat i cenę można złodziejską dowalic
[#33] Re: AGA i Vampire V2

@AmigaMan71, post #32

Taa.... to może się lepiej zapytaj ile majsta bądź kipper zarobili na tych zbójeckich cenach...
Zresztą jeśli ktoś uważa że cena Vampirek jest rzeczywiście zbójecka to po prostu niech nie kupuje. Przecież nie każdy posiadacz A600 chiałby szybkiej 68k + RTG (+AGA w GOLD3 najprawdopodobniej)...

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 09:40:34 przez pisklak
[#34] Re: AGA i Vampire V2

@pgru2, post #31

1000 na miesiąc... to sporo jak na projekt ciągnięty przez osobę fizyczną a nie firmę. Pamiętaj że firmie/firmom musisz zapłacić z góry za zamówiony towar jakimi są płytki pcb. Musisz zamówić wszystkie podzespoły elektroniczne lub zlecisz to firmie zewnętrznej... możesz montować to ręcznie to może zrobisz 30 kart na miesiąc a możesz zlecić to firmie zewnętrznej to zrobi Ci 100 na dzień ale muszisz firmie za to zapłacić z góry...
Powiedzmy że my płacimy za finalny produkt 300 Euro więc koszt zrobienia karty samemu to około 100Euro... z firmami zewnętrznymi będzie 200Euro... zamawiasz 1.000 więc musisz im za robotę zapłacić 200.000Euro - mało?

A tak już na marginesie to chłopaki nadal lutują ręcznie gniazdo karty sd, hdmi i te na procesor 68k. Ręcznie pakują i rozsyłają na cały świat...

Ja na swoją kartę czekałem półtora roku... zapewniam, że było warto.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 09:36:22 przez PWS
[#35] Re: AGA i Vampire V2

@pgru2, post #31

Dlaczego oni robią tylko 100 na miesiąc, skoro w kolejce jest chyba ponad 1000 osób? Maszynowo chyba da się zrobić więcej, a większe zamówienia to chyba niższe koszty?
W przypadku tak płytkiego – mimo wszystko – rynku, nie opłaca się go bardzo szybko nasycać. Im szybciej chcesz zrobić daną ilość elektroniki, tym więcej kasy oddasz podwykonawcom. A rynek tak czy inaczej wchłonie te dwa tysiące sztuk i potem już będzie szło bardzo wolno. Robiąc po mniej masz też mniejsze szanse na przeholowanie i zrobienie za dużej ilości, która Ci potem będzie zbierała kurz w magazynie.
[#36] Re: AGA i Vampire V2

@PWS, post #34

Czy oprócz płatności trzeba im jakiś wsad wysyłać?
[#37] Re: AGA i Vampire V2

@Cadderlik, post #36

Tak, trzeba ściągnąć wsad ze strony zespołu Apollo, wydrukować czcionką 12 pikseli, i im go wysłać listem poleconym.

Niby po co chciałbyś im wysyłać binarki, które oni sami wypuszczają?
[#38] Re: AGA i Vampire V2

@Cedrat, post #37

Tak, trzeba ściągnąć wsad ze strony zespołu Apollo, wydrukować czcionką 12 pikseli, i im go wysłać listem poleconym.


https://youtu.be/fz6UIx77iI8?t=4
[#39] Re: AGA i Vampire V2

@PWS, post #34

Ja na swoją kartę czekałem półtora roku...


Ale to było gdy karta kosztowała 90, 120 i 150 EUR
[#40] Re: AGA i Vampire V2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #39

Niestety na pierwszą listę się nie załapałem (na moje szczęście). Kartę zamówiłem u Kipper2k zanim powstała ta fantastyczna lista
Moim szczęściem było to że kipper2k szybko się zorientował, że ręczny montaż trwa za długo więc poszukał podwykonawcy z montażem automatycznym, dlatego jestem szczęśliwym posiadaczem porządnie wykonanej karty a nie ręcznie polutowanej jak od Majsty.

Co do wsadu to był on wymagany przy pierwszej serii kart - trzeba było wysłać własny plik z kickstartem by ten był "zaszyty" w karcie. Chłopaki odpuścili sobie ten sposób i teraz karta ma niezależny od Amigi kickstart (i pewnie dlatego też jest droższa o kolejne 20-30Eur).

Co do ceny to jest ona trochę zaporowa... dziś na stronie widzę ceny dla A600 250Eur i A500 300Eur... muszę Was przyłamać do tego trzeba dodać około 30Eur na przesyłkę i zapłacić paypalem który za "zabezpieczenie" transakcji doliczy bodajże 6 czy 8% do sumy całkowitej. Mi karta z przesyłką zamknęła się w sumie 304.72 U$d... za kartę z serii Black Edition (teraz wszystkie karty są BLACK, czyli szybsze i stabilniejsze).

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 23:04:45 przez PWS
[#41] Re: AGA i Vampire V2

@PWS, post #40

mi za V500 wyszlo ~1300 pln
[#42] Re: AGA i Vampire V2

@PWS, post #40

Zaporowa cena to dla nas i nam podobnych, koniec końców cena adekwatna do osiągów.
Pamietacie gdy pojawilo się 040 i 060 ole karty kosztowaly w porównaniu do zarobków, to też był obłęd.

Pamietam jak w 199x kupowałem swoja sx32pro to wszystko mnie bolało

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 00:47:22 przez mikecios
[#43] Re: AGA i Vampire V2

@twardy, post #41

To mniej, więcej tyle ile dałem za nowego BlizzardaPPC z 040/25 i 603e/175MHz. Tylko zarabiałem wtedy ze 700pln.
[#44] Re: AGA i Vampire V2

@Krashan, post #35

Acha. Ale jeśli wszystko jest robione na zasadzie przedpłat, to czemu nie? Tym bardziej, że cena jest już całkiem spora(w porównaniu do poprzedniej). Chociaż tutaj w odpowiedziach jest też, że jeszcze lutują ręcznie niektórze rzeczy(trochę mi ich szkoda, powinni to robić maszynowo).

Znaczy ja sobie zdaję, że nawet jakby cena była 2X tyle to i tak jest teraz jeden z najbardziej zaawansowanych i najtańszych akceleratorów do Amigi klasycznej, zwłaszcza bez możliwości podłączenia Mediatora. Cena jest chyba teraz obliczona na rynek zachodni, a wcześniej chyba była dla nieco bogatszych kolegów z ich krajów.

Poza tym oni chybą są w stanie tworzyć inne produkty dla Amigi klasycznej, mnie się marzy współczesny PPC chociażby do A2000 (bo pewnie projektu jakiegoś x86 w stylu GoldenGate by nie chcieli tknąć, chociaż niektóre komendy zaimplementowane w Vampire zastanawiają ). Tak trochę marnują potencjał przez zabawę w lutowanie i przedłużanie produkcji.
[#45] Re: AGA i Vampire V2

@mikecios, post #42

Ja bym powiedzial, ze cena jest adekwatna do poniesionych kosztow i nakladu pracy tworcow.

Tak szczerze mowiac, to jakby policzyc rzeczywisty koszt stworzenia elektroniki, jej oprogramowania i zdobycia know-how (nawet nie chce probowac szacowac ile osobogodzin poszlo na ten projekt), to mam wrazenie, ze przy tak malym rynku jest to wrecz praca ocierajaca sie o wolontariat
[#46] Re: AGA i Vampire V2

@thetdr11, post #45

No więc wlasnie ;) Nie ma co marudzić tylko czekać.
Biorąc pod uwagę że w Amigowym sprzęcie od 20 lat mało co się działo to teraz jest niebo a ziemia.
Początkowo jakos lekko sceptycznie byłem nastawiony do wampirów ale jak już najbardziej wygłodniali się nasycą to pewnie też się skuszę ;)
[#47] Re: AGA i Vampire V2

@mikecios, post #42

To raczej oczywista sprawa, że cena straszy, ale prawdopodobnie nie bylibyśmy w stanie pokryć kosztów tworzenia Apollo 68080 kupując 1000 Vampirów, gdyby Gunnar wliczył w koszt cały czas spędzony na rozwoju rdzenia wg oficjalnych stawek na godzinę.
[#48] Re: AGA i Vampire V2

@sanjyuubi, post #47

No właśnie cena nie jest aż tak duża za Vampirka.Bo w cenie tego tysiąca złotych otrzymujemy "nowy" produkt z mocnym klasycznym procesorem i sporą ilością pamięci.
Bardziej mnie martwią zaporowe ceny kart turbo do Amigi 1200.Już nie chodzi mi o te z prockiem mocniejszym jak 030 040 czy 060 ale karty z samym rozszerzeniem pamięci.Te nawet idą na znanym portalu aukcyjnym za ponad 400zł.To stanowczo za dużo.W tej cenie to można zapłacić za karte z prockiem 030, a nie karte z samym ramem.
Ręce mi opadają,że głupiej karty z rozszerzeniem 4 lub 8mb nie mogę dostać za normalne pieniądze.
[#49] Re: AGA i Vampire V2

@skofrant, post #48

Nie chodziło mi o stosunek ceny do możliwości, tylko o sama cenę, 1200zł, to już po prostu nie jest to co wydajemy lekką ręką na hobby.
[#50] Re: AGA i Vampire V2

@sanjyuubi, post #49

Kto nurkuje po świecie, lata lub jeździ w rajdach (np. offroad) ten czuje ciężar hobby w domowym budżecie.
[#51] Re: AGA i Vampire V2

@pong777, post #50

Wszystkie rozmaite hobby traktowane poważnie - kosztują. Niezależnie czy latasz, nurkujesz, zbierasz znaczki czy starocie... Smiech

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 20:40:30 przez PWS
[#52] Re: AGA i Vampire V2

@PWS, post #51

A my właśnie łapiemy się na to ostatnie
[#53] Re: AGA i Vampire V2

@pong777, post #50

Ten, kto robi to o czym napisałeś, dysponuje budżetem, którego nie obciążyłby specjalnie jeden Vampir, obecnie po prostu nawet kupno A1200 staje się wyzwaniem dla domowego budżetu nad którym pieczę często trzyma też taka przygarnięta z innej rodziny pani :)

Mamy to czego chcieliśmy, prawdziwe RETRO 5D, które czujemy nawet w portfelu :)
[#54] Re: AGA i Vampire V2

@pong777, post #50

Nie da się zastąpić nurkowania w oceanie nurkowaniem w wannie, a Vampira - odpalasz UAE i masz to samo, do tego szybciej.
[#55] Re: AGA i Vampire V2

@sanjyuubi, post #53

Świeta racja Rafale
Hobby kosztuje zgadzam się z większością z was,ale też wykorzystuje się nasz sentyment do zarabiania w ten sposób pieniędzy i to niemałych.
[#56] Re: AGA i Vampire V2

@skofrant, post #55

Jak Vampir był po 90 EUR to było drogo, bo to emulator w FPGA. Jak teraz jest po 300 EUR i lutuje maszyna to niedrogo, bo to hobby
[#57] Re: AGA i Vampire V2

@PWS, post #40

Moim szczęściem było to że kipper2k szybko się zorientował, że ręczny montaż trwa za długo więc poszukał podwykonawcy z montażem automatycznym, dlatego jestem szczęśliwym posiadaczem porządnie wykonanej karty a nie ręcznie polutowanej jak od Majsty.


Chyba dokładnie odwrotnie- to Kipper miał bardzo słabe lutowanie i to Majsta "załatwił" lutowanie maszynowe ok, racja
[#58] Re: AGA i Vampire V2

@BULI, post #57

Kipper2k poczuwał się do kart zrobionych przez siebie i je naprawia(ł), Majsta "nie miał czasu (i chęci) by odpisywać na maile" rozczarowanych pierwszych posiadaczy Vampirów. To sprawiło dlaczego mailowo poprosiłem kippera2k by mi złożył Vampira...

Pozatym czy to ma znaczenie, kto co załatwił? (musiałbym sprawdzić moją korespondencję z kipper2k) Grunt że nareszcie karty są porządnie zmontowane a nie totalne amatorstwo za (bagatela) tysiąc złotych... Poszukaj na YT jak "profesjonalnie" Majsta lutuje pierwsze karty... cud, że one działały... a kipper2k od dawna robił elektronikę do Amigi (choć jakość jego prac również pozostawia wiele do życzenia, za to zawsze odpowiadał na maile)...

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 22:09:43 przez PWS
[#59] Re: AGA i Vampire V2

@PWS, post #58

To nie znaczy kto co robił, ale przecież karty od Majsta były ładniej polutowane.


Możesz pokazać zdjęcie, jak masz od Kipper2k a ja pokaże kartę od Majsty z pre orderu.


Po za tym to V2 mi zawsze działa nigdy nie spadła z CPU bo jest przykręcona i nie narzekam. Bo i tak, jak na razie karta jest bez konkurencyjna, w swojej klasie.

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 22:19:40 przez TechNineWonder
[#60] Re: AGA i Vampire V2

@TechNineWonder, post #59

Zdjęcia mogę wstawić najwcześniej za tydzień bo jestem "w trasie". Mi żadna z kart nigdy nie spadała z 68k niezależnie czy to Apollo620, Furia czy Vampire v2. Myślę, że to jest również cecha samej Amigi, a podmieniam karty dość często, gdy chcę w prosty sposów rozwiązać "konflikt sprzętu z softem".

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 22:29:49 przez PWS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem