kategoria: A600
[#1] Turbo dostępność do A600.
Obserwując wątek o mitycznym V.2 dla A600 , aż dziw bierze - jak to jest możliwe, że dotąd nikt nie wpadł na pomysł (a możne wpadł?) by nie zająć kolejki (wzorem kolejek społecznych za komuny) i nie odsprzedawać samych miejsc "do kasy" ... Widać ludzie pozapominali dawne "dobre" czasy , albo po prostu jeszcze nie są tacy starzy jak ja ...

Widzę jednak , że i dostępność innych dopalaczy do A600 mimo ich teoretycznego wysypu jest znikoma. Ktoś kierował tu na RetroAmi, ale i tam zniknęła Furia FPU. Zapytowuje więc , gdzie można kupić jakieś A600 turbo, ale tak bez dostawy na czwarty kwartał roku przyszłego? Chodzi o FPU turbo. Może ktoś zna jakichś "koników" z Amiczęściami lub sprzedawców spod lady?
[#2] Re: Turbo dostępność do A600.

@xtro, post #1

Drugi wynik: link
[#3] Re: Turbo dostępność do A600.

@xtro, post #1

Furia do A600 to moim zdaniem najlepsze turbo do klasyka dostępne od ręki, a stosunek wydajności do ceny bardzo kuszący, sam mam zamiar sobie taki prezent zrobić.
[#4] Re: Turbo dostępność do A600.

@xtro, post #1

Lotharek ma tego masę, Furii z FPU, bez pewnie też. Dostępne od ręki i rzeczywiście, z tego co czytam, to fajne turbo. Będę również na dniach zamawiał.
[#5] Re: Turbo dostępność do A600.

@xtro, post #1

Możesz też zaopatrzyć się w wersję Furii bez FPU, które sobie z czasem dokupisz za 60pln i wciśniesz w podstawkę (przynajmniej ja tak miałem z kartą Apollo620, FPU dorobiłem się po 15tu latach).
Pozdrawiam

PS. Jeśli spotkanie w Szczecinie dojdzie do skutku to mogę przytargać A600 z Apollo620, z Furią oraz z Vampire600v2. To sobie zobaczycie "plusy dodatnie i plusy ujemne" tych kart (cytując klasyka Lecha W.)

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 22:15:22 przez PWS

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 22:16:01 przez PWS
[#6] Re: Turbo dostępność do A600.

@xtro, post #1

Furia z FPU bardzo mocno się grzeje i u mnie traci stabilność :/
Muszę pomyśleć o wiatraku. Leciwe Apollo 630 radzi sobie dużo lepiej.
[#7] Re: Turbo dostępność do A600.

@pong777, post #6

Też tak mam... zasadniczy plus Furii to mapowanie ROMu i wczytywanie kickstartu, której to funkcji Apollo nie ma... Z Apollo problem był/jest z kompatybilnością pamięci SIMM... karta Apollo620 jest strasznie wybredna.

PS. Sorry za offtopa
[#8] Re: Turbo dostępność do A600.

@PWS, post #7

Ale co chodzi z tym wczytywaniem kickstartu?
[#9] Re: Turbo dostępność do A600.

@nostrum666, post #8

Mapowanie ROM i wczytywanie kickstartu to właściwie to samo. Podmieniasz (wczytujesz z pliku) dowolny kickstart do pamięci karty a ta "w locie" podmienia go w komputerze i uruchamia Amigę z wczytanym z pliku kickstartem... nie potrzeba podmieniać kości na płycie Amigi.
[#10] Re: Turbo dostępność do A600.

@nostrum666, post #8

Kickstart ładuje się do Fast dzięki czemu ten komponent jest szybciej dostępny. Ale czy ja wiem czy ma to aż tak duży sens. Dodatkowo jak to miałem w Apollo 1240 można było mapować nie ROM to fast a file to fast dzięki czemu miałem ROM 3.1 miast tego co na płycie 3.0


Ja chyba zdecyduję się na Furię, ale FPU. Mam zamiar korzystać z mocy obliczeniowej do Imagine i LW. Choć może to się wydać dziwne w dzisiejszych czasach. Bardzo koszący jest V2... ale ta dostępność. Może kiedyś...

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 22:37:59 przez xtro
[#11] Re: Turbo dostępność do A600.

@PWS, post #9

Mapowanie ROMu to wiem. Zastanawiałem się tylko właśnie nad tym wczytywaniem. No chyba że chodziło Ci właśnie o wczytanie ROMu z dysku a nie mapowanie fizycznego ROMu.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 22:40:16 przez nostrum666
[#12] Re: Turbo dostępność do A600.

@nostrum666, post #11

Chodziło mu o mapowanie fizycznego romu i tego z dysku, u Jensa obie funkcje nazywają się maprom, a tutaj maprom tyczy się tylko kickstartu z pliku, mapowanie fizycznego ROMu nazywa się shadowrom (tak nazywało się to w blizzard turbo do A500) pewnie mu się trochę pokręciło.
[#13] Re: Turbo dostępność do A600.

@sanjyuubi, post #12

OK
[#14] Re: Turbo dostępność do A600.

@pong777, post #6

Również miałem problemy ze stabilnością, zwłaszcza w grze Indianapolis 500. Dołożyłem wentylator. 40x40mm na 12v, dodałem rezystor( coś koło 75ohm) bo za bardzo hałasował, i od tego momentu mam spokój, nawet po 4-6h (i pewnie więcej) całość chodzi bardzo stabilnie szeroki uśmiech
[#15] Re: Turbo dostępność do A600.

@Bartek2075, post #14

Czyli wniosek jest prosty - Furię z FPU należy wentylować. Właśnie wyklikałem jej zakup , mam nadzieją, że dobrze zrobiłem ... To kompromis przy pozostaniu na obecnej A600 9,5MB a V.2. Cenowo dość rozsądnie, a na ten moment mi chyba naprawdę ta moc wystarczy.
[#16] Re: Turbo dostępność do A600.

@PWS, post #7

Do kart Apollo1240/1260 oraz 1230/630 jest już wersja ROMu która pozwala mapować kickstart od razu po włączeniu zasilania, jeszcze tego nie testowałem, ale raczej będę musiał to uczynić.
[#17] Re: Turbo dostępność do A600.

@superbonio, post #16

A to ja chyba miałem w niedawno sprzedanej A1200 w pierwszej linii s.sequence maprom kisk31.rom czy jakoś tak...


EDIT

Napiszę Wam coś śmiesznego odnośnie zamówionej Furii... Bawiłem się w rozpatrywanie Furia czy V.2 , a może na razie mi wystarczy 9,5MB. Poklikałem na Lotharkowym sklepie, bo chciałem zobaczyć jak wygląda proces zamówienia, wysyłki, jak się tam przelewa kasę itd. I... zaszedłem chyba za daleko , bo mi przyszedł mail DZIĘKUJEMY ZA ZAMÓWIENIE Furii FPU... POWAŻNIE.... no co teraz... chciała najwyraźniej się kupić, może przeznaczenie bym miał jednak koszerny sprzęt? Idę właśnie do banku zapłacić... Będę miał Furiowatą Amigę mimowoli.




Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 14:37:33 przez xtro
[#18] Re: Turbo dostępność do A600.

@xtro, post #17

Nie bedziesz żałował. Fajna karta. OK
[#19] Re: Turbo dostępność do A600.

@baderman, post #18

A takie pytanie trochę obok... Czy do Amigi z Furia wystarcza oryginalny zasilacz? Mam ten 3.5A i zastanawiam się czy wystarczy.
[#20] Re: Turbo dostępność do A600.

@xtro, post #17

a może na razie mi wystarczy 9,5MB

hmm
masz tu G R A T I S od Twórców Furii dodatkowe 1,5MB Ramu



Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 15:24:00 przez movin
[#21] Re: Turbo dostępność do A600.

@Jarkeczek, post #19

Mam ten 3.5A i zastanawiam się czy wystarczy.

Będzie chodziło ale będzie mocno ten zasilacz obciażony (A600+turbo+hd)

lepiej zaopatrzyć się / przerobic zasilacz 200 W od PC
[#22] Re: Turbo dostępność do A600.

@xtro, post #17

Xtro...jesteś strasznym oczywiście pozytywnym wesołym gadułą,a w dodatku niemożliwy
Furiantka przyda Ci się będziesz miał co robić.szeroki uśmiech
[#23] Re: Turbo dostępność do A600.

@skofrant, post #22

No mam właśnie dokładnie odwrotnie nadzieję, że nie przyprawi mnie o FURIĘ i nie będę miał co robić... po wsadzeniu zwyczajnie zadziała i nie będzie wymagać modyfikacji :)

W moim temacie http://www.ppa.pl/forum/strefa-tworcow/36560/temat-xtro-a-brodacasting-myself#m565231 będzie o tym blog, Vlog, Podcast i chat :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem