kategoria: Programy
[#1] El problema con Samba
Udostępniam jakiś tam zasób na Amidze powiedzmy całą partycję WORK gdzie mam znowu ileś tam katalogów i wszystko jest widoczne z poziomu PC, ale do katalogów już dostać się nie idzie... wywala, że zasób nie jest dostępny/możesz nie mieć uprawnień bla bla bla.
Próbowałem różnych patentów w smb.conf, ale bez rezultatów.
Może ktoś się zmagał?
[#2] Re: El problema con Samba

@Kilos, post #1

Mi się raz tak zdarzyło że rozpakowałem skompresowany plik na PieCu, przeniosłem katalogi i pliki na Amigę i potem próbując coś zrobić miałem właśnie takie info. Powodem okazał się plik bez nazwy którego za cholerę nie mogłem usunąć. Natomiast rozpakowując wszystko na Amidze nie miałem takich objawów z tymi samymi plikami.
[#3] Re: El problema con Samba

@Stoopi, post #2

To raczej inna sytuacja, ja mam tak, że obojętnie jaki zasób udostępnię to mam dostęp tylko do roota, mogę zapisywać, kasować pliki, ba... mogę nawet utworzyć katalog, ale już potem dostać się do niego nie da rady.
[#4] Re: El problema con Samba

@Kilos, post #1

Hej Kilosie,

Doświadczenia z Sambą mam wyłącznie linuksowe i to wygląda jak problemy z uprawnieniami, możliwe, że na filesystemie, niekoniecznie z konfiguracją Samby. Spróbowałbym odczytać logi po stronie serwera Samby oraz starałbym się zrozumieć jakie uprawnienia obowiązują.
-> https://www.samba.org/samba/docs/using_samba/ch12.html
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem