kategoria: Sklepy
[#1] Kącik uwielbienia A2 :-)
No hej,

Chciałbym trochę poklepać po pleckach amiinicjatywę, którą uważam za jedną z lepszych ostatnimi laty.

Chodzi mi o wydawnictwo A2. Jestem tak wdzięczny, że coś takiego powstało.. Chyba zaczęło się od Amigazynów czy też książek o klasycznym AmigaOS, ale temat mnie jakoś niespecjalnie interesował, bo czytałem wcześniej Polskie Pismo Amigowe, a to jakoś niespecjalnie do mnie przemówiło. Żeby nie było, ‘Amigazynu’ też jeszcze nigdy nie kupiłem. To co mnie tak cieszy?

Najbardziej? RetroKomp. Prenumerata tego pisma to cudo świata. Jestem mniej więcej na bieżąco z tym co się dzieje w Amigowym świecie, a RetroKomp wspaniale to uzupełnia. W końcu mogę dowiedzieć się czegoś ciekawego o innych platformach retro i tak jeśli chodzi o newsy, o nadchodzące wydarzenia (choć tu mogłoby być tego więcej) oraz konkretne artykuły, bez wodolejstwa czy grafomaństwa. Wszystkim autorom z tego miejsca dziękuję.

Do 6. numeru dołączona była płyta z kawałkami scenowymi i mam nadzieję, że jakby dogadać się z autorami i wydawać ekskluzywnie ładnie wydane albumy to byliby chętni na zakup. Ja na pewno. A propos ładnego wydania..

Kupiłem Tanks Furry w pudełku.. No jakie to jest piękne! Na początku skrzywiłem się, że co wy mi tu w plastik pakujecie jak to powinno być kartonowe pudełko. Ale to się tak ładnie komponuje.. Białe opakowanie z okładką, do tego bogata, kolorowa instrukcja, magnesy, naklejki, dyskietka (jak ktoś zamówił) - aż się wylewa przepych z tego pudełka. I to za te 30 zł. Gry na PS4 wyglądają jak bida z nędzą w porównaniu do wydania Tanks Furry! Oczywiście nie wiem na ile to zasługa A2 a na ile CDlabel, ale tak czy inaczej - cudowna pozycja w sklepie amiga.net.pl. Jedyne o co mógłbym się przyczepić to to, że chyba DPI w niektórych miejscach siada i czcionka jest rozmazana. Czekam na Lumberjacka mam nadzieję, że będzie wydany jeszcze lepiej!

Miło też czyta się ‘Zapomnianą królową maszyn’ i niecierpliwością czekam na Asemblerową książkę. Do tego miło, że tłumaczą książki na język angielski. Dzięki temu jest się czym chwalić za granicą. Z ebooków nie korzystam, ale wiem, że są tacy co chętnie łykają, bo papierem się brzydzą. Dla każdego coś miłego.

Mam nadzieję, że Adamowi się to wszystko zwraca przynajmniej. Masa fajnej roboty, brakowało mi czegoś takiego z takim rozmachem. Mam nadzieję, że oferta będzie się powiększać, dojdą albumy muzyczne, albo może udałoby się wznowić druk innych legendarnych amigowych książek z czasów świetności? Brakuje mi też kanału RSS na stronie, żeby zawsze móc być na bieżąco. Niestety często o promocjach, rabatach, zapowiedziach dowiaduje się po wejściu na stronę, niż np z newsów PPA (A2 nawet nie ma własnego taga, albo ten nie zawsze jest używany..), na które częściej patrzę.

Strasznie się cieszę z takiej inicjatywy i życzę wszystkiego dobrego!
Kokos
[#2] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Sokok, post #1

Dodam od siebie jednak łyżkę dziegciu XD
- wydanie Dopusa jest nieprzemyślane i niedopracowane.... Książka dotyczy innej wersji oprogramowania niż jest na płycie a dodatki to totalny groch z kapustą - rozeznać sie tam to cud... Choć wizualnie wszystko jest jak najbardziej ok
- Tanks Fury - największy babol to brak dedykowanej ikony pod wersje na HDD - niby mała rzecz a wkurza...
- Solid Gold - jesteście pewni że ta wersja ma "bonusowy etap" ? bo chyba go przegapiłem :( Grałem w wersje whdload i ma tylko 10 etapów tak jak wersja z aminetu...
- brak informacji o zaprzestaniu dodawania płyt cd/dvd do amigazynu (lub ja ją przegapiłem ale szukałem naprawdę solidnie)

Ogólnie bardzo fajna inicjatywa i pan Zalepa zrobił dużo dobrego dla naszego środowiska. W dodatku kontakt z sprzedawcą/wydawcą jest bez zarzutu :) Niemniej drobne niedociągnięcia się zdarzają....
[#3] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Kącik uwielbienia A2 :-)
[#4] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@sunater, post #2

I jak najbardziej o wpadkach i sugestiach warto mówić. Ku poprawie.
[#5] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Sokok, post #1

W pełni się zgadzam, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, że A2 daje radę i trzymam za nich kciuki OK
Od czasu do czasu zdarza mi się coś od nich kupić (Amigazyn Tanks Fury, LumberJack), i to jedyny sposób (najlepiej regularnie kupować), żeby przetrwali!
Czyli nie tle klepać po plecach co kupować produkty i zgłaszać sugestie, żeby jeszcze bardziej podnosić poziom ok, racja

To jak to jest z SolidGold? Nie ma tego dodatkowego poziomu?
[#6] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@BULI, post #5

Wiesz - teraz nie jestem pewien czy ja czasem nie pop@!##$ wersji slavów - niemniej byłem przekonany że nie... Zawsze chciałem o to spytać wydawce lecz ciągle zapominałem XD Jeśli ten etap jest to bardzo by byłbym wdzięczny o podanie jego "numeru" - hasła nie bo mam wszystkie spisane i przejdę jak coś wcześniejszy etap by do niego sie dostać XD
[#7] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Sokok, post #1

Niestety często o promocjach, rabatach, zapowiedziach dowiaduje się po wejściu na stronę, niż np z newsów PPA (A2 nawet nie ma własnego taga, albo ten nie zawsze jest używany..), na które częściej patrzę.

Zasadniczo jeśli sam Adam Zalepa nie zgłosi to zawsze na PPA będzie później.
Ja korzystam z powiadomień na e-mail. W maju miałem ich 10.
Myślę ze RSS jest do zrobienia ale to z pewnością A2 się tu wypowie, nie ma opcji przegapić taki wątek ;)
[#8] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #7

O, jest newsletter? Trzeba się rejestrować?
[#9] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Sokok, post #8

Nie mogę tego znaleźć teraz na stronie. Kiedyś to inaczej wyglądało, było forum (kasowane dwa razy). Rejestrowałem się tam ze względu na forum, i też coś kupowałem. Natomiast fizycznie jak to teraz zaprenumerować - nie wiem, ta strona się zmieniła od tego czasu, nie widzę nigdzie opcji.
[#10] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Sokok, post #1

Ja zanabyłem w A2 tylko knige o MorphOSie - ogólnie jest OK, ale brakuje mi np. konfiguracji MIME, mam nadzieję że w tomie drugim będzie ten temat poruszony, jeśli wyjdzie to na bank kupię.
Zastanawiam się nad "Zapomnianą królową maszyn", pewnie ją kupię.
[#11] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@waldiamiga, post #10

Zastanawiam się nad "Zapomnianą królową maszyn", pewnie ją kupię.


Ja kupiłem i przeczytałem, polecam siedzi, pije i chrupki
[#12] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Sokok, post #1

Ale taguj #60groszyzawpis
[ taki żarcik hermetyczny, Kokos zrozumie ]



Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 21:35:18 przez _arti
[#13] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@snajper, post #11

Dzięki za wszystkie uwagi Na gorąco kilka słów komentarza:

Najpierw ogólnie: zawsze staramy się wyeliminować jak najwięcej niedociągnięć. Niestety zdarza się, że brakuje czasu albo po prostu kolejnej osoby, która mogłaby wychwycić błąd na czas. Możecie mi wierzyć, że wszystkie wpadki traktuję bardzo poważnie i staram się wyciągać wnioski na przyszłość, aby było lepiej.

To jak to jest z SolidGold? Nie ma tego dodatkowego poziomu?

Oczywiście, ze jest Frank Wille z ekipą przygotował specjalną wersję ADF. Proponuję sprawdzać na wersji dyskietkowej, chociaż teoretycznie nie powinno być różnicy pod WHDLoad.

O, jest newsletter? Trzeba się rejestrować?

Tak, w tej chwili trzeba się zarejestrować, ale zostanie to zmienione w najbliższym czasie. Strona jest sukcesywnie rozbudowywana, mamy coraz więcej kupujących i oczywiście chcemy ułatwiać dostęp do informacji.

Ja zanabyłem w A2 tylko knige o MorphOSie (...) mam nadzieję że w tomie drugim będzie ten temat poruszony, jeśli wyjdzie to na bank kupię.

Drugi tom będzie na 100% i wspomniane tematy będą poruszone szczegółowo. Po prostu produkcja musi trochę potrwać, tym bardziej, że ilość projektów stale się powiększa.

Niedługo będziemy więcej mówić o dalszych planach, kolejne rzeczy są już w opracowaniu.

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 22:21:35 przez A2
[#14] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@A2, post #13

Nie jest źle. Sprawdź prywatne wiadomości.
[#15] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@A2, post #13

W ramach sugestii chciałem tylko zauważyć, że jak polecam komuś spoza środowiska Amigowego pismo RetroKomp czy coś w tym stylu i daje link z domeną amiga.net.pl to patrzą na mnie jakbym chciał ich oszukać. :D Może warto też zatem zainwestować w inną domenę, która nie będzie się jednoznacznie kojarzyć z Amigą.

Poza tym, może udałoby się nawiązać współpracę z pismami pokroju K&A, którzy też zaczęli wydawać na papierze. Chętnie zamówiłbym coś więcej przy okazji kolejnego zamówienia w A2. Mogłoby im pomóc z dotarciem z pismem do innych osób, no chyba że traktujesz ich jak bezpośrednią konkurencje. No i nie chodzi też tylko o pisma, ale i o jakiekolwiek akcje wydawnicze, A2 mógłby to wpierać takie tematy.
[#16] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Sokok, post #15

może udałoby się nawiązać współpracę z pismami pokroju K&A


Moim zdaniem K&A są na razie za słabi
[#17] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@A2, post #13

A może wydanie limitowanej serii MA, ACS, Amigowiec w sztywnej oprawie (rocznikami) dla zbieraczy? Po przedpłatach, żeby wtopy nie było, pomniejszone do B5.

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 11:33:55 przez KM
[#18] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@KM, post #17

Osobiście jestem otwarty na współpracę, natomiast nie wszystko da się niestety wykonać. Prowadzimy rozmowy w sprawie rozszerzenia asortymentu, ale jest za wcześnie, aby mówić o szczegółach.

Co do domeny - nie sądziłem, że nazwa "Amiga" może być negatywnie odbierana. Jeżeli ktoś nie czyta treści strony, a tylko ogranicza się do tytułu, to chyba jednak RetroKomp go nie zainteresuje
[#19] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Sokok, post #15

Jeśli ktoś źle patrzy, to warto wytłumaczyć, że Adam "od zawsze" pisał książki dotyczące Amigi (bo pewnie stąd ta nazwa), a RetroKompa tworzą zwykli ludzie z różnych platform.
Jak się dogadają na ludzkim poziomie (nie miałem K&A w ręku) to pewnie coś z tego i wyjdzie, ale tutaj dobra wola z każdej ze stron potrzebna (ale A2 startuje z pozycji wyższej jednak).
Niech się sami dogadują - nasze gadanie nic tu nie wniesie sensownego.

Pozdrowaśki!
[#20] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Tom Rain, post #19

Jestem stałym klientem A2, i powiem jedno - co za dużo to niezdrowo.
Nie da się napisać kilku (np czterech) książek rocznie, pisać do dwóch magazynów i jednocześnie utrzymać wysoki poziom. Nie da się i już. Dlatego wolałbym aby wydawnictw (ksiązkowych i gazetowych) było o połowę mniej, ale za to miały ciut wyższy poziom merytoryczny. I nie twierdzę że autor (autorzy) są mało merytoryczni, wręcz przeciwnie, ale osobiście razi mnie zbyt łopatologiczne prowadzenie czytelnika za rączkę.
Aby bardzie zobrazowac o co mi chodzi - biorę teraz tom 3 podręcznika Amiga OS 3.1, i otwieram na losowej stronie - wyszła str. 190, instalacja AHI. A pierwszy akapit brzmi:
Teraz przedź do katalogu docelowego. Znajdziesz w nim ikonę o nazwie "AHI", na której nalezy znowu wykonac "dwuklik". Pojawi sie kolejne okno z kilkoma ikonami, wśród których poszukaj podpisanej jako "Install AHI". Najedx na nią wskaźnikiem i naciśnij dwukrotnie lewy klawisz myszki. Spowodujesz uruchomienie programu instalacyjnego, który na wstepie przywita Cię mozliwością ustawienia tak zwanego trybu instalacji:


Po czym grab z okna instalatora i wyjaśnienie poszczególnych trybów.

W tomie trzecim, nie pierwszym...!

I analogiczny opis za każdym razem kiedy trzeba coś zainstalować przy użyciu Installera, w samym przytoczonym tomie trzecim kilka razy.

Ok, podstawy można by zawrzeć w tomie pierwszym, ale drugi i trzeci powinien wymagać od czytelnika juz czegoś więcej. A jak ktoś instaluje AHI, to pewnie nie zielony user co to dorwał się do WinUAE i pierwszy raz widzi ekran Workbencha...
Niestety ta łopatologia przeija się we wszystkich ksiązkach oraz w wielu artykułach.

Tak więc życzę mniej, ale nieco "gęściej" w treści, co oczywiście jest trudniejsze, ale jestem pewien że zostanie docenione przez społeczność. A i rynek się nie nasyci za szybko (tudzież nie zniechęci kupując po raz n-ty podręcznik obsługi amigowej myszki).
Obecni Amigowcy naprawdę w ogromnej większości mają ta wiedzę :)

PS. co się stało z rewelacyjnym cyklem Amiga Hardware Programming (by Photon opracowanie Sachy'ego) z Retrokompa? Coś mi umknęło?

PS2. Właśnie, trzeba przedłużyć prenumeratę Retrokompa :)

Edyta:
PS 3. Mega pozytyw za jakość poligraficzna wydawnictw, zwłaszcza książkowych - to zupełnie nowa jakość w całej historii amigowych wydawnictw. Brawo.
W przypadku czasopism jeszcze jest do kogo równać (vide ostatnie numery ACS) ;)

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 23:17:40 przez vojo
[#21] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@vojo, post #20

Powiem tak:

osobiście razi mnie zbyt łopatologiczne prowadzenie czytelnika za rączkę.

Łopatologia jest podstawowym założeniem książek dla początkujących (szczególnie jeśli chodzi o AmigaOS 3.1). Nie każdy kupuje wszystkie tomy i niekoniecznie jest obeznany z nawet prostymi czynnościami. Ja wiem, że osobom zaznajomionym z tematem wydaje się to dziwne, ale naprawdę ciągle mamy wiele pytań choćby mailowych pt. "jak rozpakować plik LHA" czy "jak zamontować PC0". Do tego wiele osób kupuje pojedyncze książki czy magazyny czytając tylko spis treści. Dlatego wszystko jest tak tłumaczone, aby każdy mógł skorzystać z zawartości, niezależnie od stopnia zaawansowania. Inaczej narażamy się na zarzut, że próbujemy wywierać presję na zakup całej serii.

co za dużo to niezdrowo. (...) Nie da się napisać kilku (np czterech) książek rocznie, pisać do dwóch magazynów

Problem w tym, że jeżeli nie będziemy rozwijać działalności, przestaniemy istnieć. Obecnie pracujemy na maksymalnych obrotach właśnie po to, aby wszystkie projekty były możliwe do realizacji. Gdybym zajmował się sprawami wydawnictwa wyłącznie "po godzinach", od 2012 roku wydalibyśmy praktycznie 2 książki (reedycje starych) i nic więcej.

Reasumując: rozumiem uwagi i bardzo dziękuję za sugestie, pochwały i krytykę Zwracam tylko uwagę na to, że wszystko jest ze sobą powiązane. Gdyby rynek retro był szerszy moglibyśmy zmienić sposób pracy, dzisiaj patrząc realnie jest to jedyny możliwy schemat działania.


Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 23:41:59 przez A2
[#22] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@A2, post #21

Rozpakowanie LHA czy zamontowanie PC0 typ jednak nie ta sama łopatologia co instrukcja wykonania dwukliku na ikonie czy otwarcia menu górnego :) I nie sugeruję pracy po godzinach, wręcz przeciwnie - mówię że mniej łopatologicznie oznacxa że będzie trudniej.

No ale nie prowadzę wydawnictwa o niszowej tematyce, i faktycznie na niektóre sprawy mogę patrzeć z pozycji laika, a skoro obecny model działalności się sprawdza, i firma jest na plusie, to widocznie jest OK.
[#23] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@vojo, post #20

"Nie da się napisać kilku książek rocznie"

Owszem da sie ale pod warunkiem, ze sie wspolpracuje z ludzmi, ktorzy sa fachowcami z danej dziedziny.

Czyli np. jak sie pisze ksiazke o asemblerze, to wiedze nalezy czerpac nie z :
magazynow Amiga, Kebabow, C&A, Amigowcow czy odcinkow PolskiePismoAmigowe itp. itd. gdzie wszystko jest pociete i rozlozone na 1000 odcinkow tylko bezposrednio od osoby (kodera), ktora zjadla zeby na pisaniu procedurek w asemblerze i ma za soba lata praktyki.

Osobiscie niczego nie nauczylem sie z tzw. "szkolek programowania" i wiem, ze to glownie strata czasu. Do tego potrzebna jest duza ksiega w ktorej zebrane sa wszystkie niezbedne informacje i do ktorej w kazdej chwili mozna szybko wrocic i odszukac dane zagadnienie. Ale taka ksiazke, moze napisac tylko z osoba, ktora sie na tym dobrze zna. Wiedza i praktyka jest tu wymagana, bo sama wiedza to o kant d...

Zdaje sie, ze jakis czas temu ktos tu sie pojawil na forum ze swietnym pomyslem napisania ksiazki o asmeblerze i podal przyklad jak to mialo by wygladac.
Szybko jednak zostal zgaszony przez inna osobe, bo okazalo sie, ze te przyklady to po prostu wklejki z innej ksiazki.
Mysle, ze kazdy potrafi sobie przepisac artykuly czy rozne fragmenty ze szkolki do swojej ksiazki ale wlasnie tak tego nie nalezy robic!
Jesli taka ksiazka ukaze sie jako zlepek roznych "szkolek", wydrukowanych jako calosc, to bedzie niestety jedna wielka kicha a nie ksiazka o nauce kodowania.

Ja czekam na dobra ksiazke o asemblerze, ktora do tej pory NIGDZIE sie nie ukazala chociaz wszyscy twierdza, ze o asemblerze jest wszystko napisane. Skoro jest wszystko napisane, to czemu ja tego nie znalazlem?
A skoro jest tak swietnie, ze wszedzie mamy materialy o asemblerze, to czemu tak malo osob potrafi kodowac?
Pytanie retoryczne.
[#24] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@A2, post #21

Ja wiem, że osobom zaznajomionym z tematem wydaje się to dziwne, ale naprawdę ciągle mamy wiele pytań choćby mailowych pt. "jak rozpakować plik LHA" czy "jak zamontować PC0". Do tego wiele osób kupuje pojedyncze książki czy magazyny czytając tylko spis treści. Dlatego wszystko jest tak tłumaczone, aby każdy mógł skorzystać z zawartości, niezależnie od stopnia zaawansowania. Inaczej narażamy się na zarzut, że próbujemy wywierać presję na zakup całej serii.


No to nic tylko wydać wszystkie części książki AmigaOS z dopiskiem "dla zaawansowanych" pod postacią jednej cieniutkiej książeczki. Byłby to ukłon w stronę ludzi wiedzących jak rozpakować LHA i zamontować PC0.
[#25] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@A2, post #21

Łopatologia jest podstawowym założeniem książek dla początkujących

Zgadzam się z tym, tyle że faktycznie w serii o AmigaOS 3.x opisów instalacji jest faktycznie chyba zbyt dużo, moim zdaniem powinno być na początku każdego tomu to opisane dokładnie, a później ewentualnie odnośniki, że dokładny opis instalacji opisany jest w początkowych rozdziałach, (wyjątek to jakieś rozbudowane instalacje gdzie zaznacza się sporo opcji podczas samej instalacji)
Ale generalnie to wszystko co robicie to jest na wielki (+) i chwała Wam za to, mnie macie jako stałego klienta na pewno na większość oferty
[#26] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@agrajek, post #24

Książki o systemie 3.1 to razem ok. 2 MB czystego tekstu. Skrót też będzie spory objętościwo
[#27] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Sokok, post #1

(...)Kupiłem Tanks Furry w pudełku.. No jakie to jest piękne! Na początku skrzywiłem się, że co wy mi tu w plastik pakujecie jak to powinno być kartonowe pudełko. Ale to się tak ładnie komponuje.. Białe opakowanie z okładką, do tego bogata, kolorowa instrukcja, magnesy, naklejki, dyskietka (jak ktoś zamówił) - aż się wylewa przepych z tego pudełka. I to za te 30 zł.(...)

Dzięki za zakup naszej gry! OK
No, to jest taki "słomiany miś" na skalę naszych możliwości. Miło, że ktoś zauważył, że cena w porównaniu do "białych kruków" jest dobrze dobrana w stosunku do tego co gra oferuje. Staraliśmy się aby projekt był w miarę naszych możliwości nowoczesny, zarówno w kwestii wyglądu jak i zawartości.
Dziękujemy!
[#28] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Sokok, post #1

Wydawnictwo A2 bardzo doceniam, kupiłem sporo produktów, ale jako klient też muszę wnieść drobny apel.
Zmieńcie proszę na przyszłość materiał, z którego robicie naklejki samoprzylepne na dyskietki.
Niestety ciągle się odklejają od dyskietek już na awersie, a na rewersie dyskietki za zagięciem już bardzo mocno
Jest tak ze wszystkimi dyskietkami z Bridge Strike (nabyłem w roku 2019 dwa egzemplarze - dla siebie i kolegi), a teraz na demo-dyskietce Verge World z Retrokompa.

Naklejki są ewidentnie zbyt mało elastyczne i/lub zbyt słaby klej i koniecznie chcą wrócić do stanu sprzed zagięcia

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 16:59:08 przez Jacques
[#29] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Sokok, post #1

No to już nie ma A2 / amiga.net.pl
Jest Bitronic
Trochę szkoda utraty amigowości w nazwie i domenie, ale powodzenia na nowej drodze OK

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 10:02:10 przez Jacques
[#30] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Jacques, post #29

No właśnie, ciekawe dla czego zmieniła się nazwa?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem