kategoria: A4000
[#1] upgrade mobo A4000 cr rev.D
trafiła mi się taka płyt z A4000 rev.D, coś więcej możecie powiedzieć i doradzić
poczytałem trochę że można wlutować procka i koprocesor
jaki procek i koprocesor? są dostępne?

link


tu jest ta sama wersja link z tym że z prockiem, podstawką i kwarcem

rozumiem że mam płytę "okrojoną"

recap to wiem że jest konieczny i wymiana gniazd simm

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 21:16:58 przez JacK_Swidnik
[#2] Re: upgrade mobo A4000 cr rev.D

@JacK_Swidnik, post #1

Proce w obudowie QFP są dostępne na ibaju, widzę że wersja 20Mhz kosztuje 19$, tylko sziping drugie tyle.
Jest też FE25 od majfrendów, cena 25$ + 5$ wysyłka.

EDYTA: Przypomniało mi się że ktoś z naszego forum będzie robił swap z wersji QFP FE20 na 33MHz w M-Tecu, może sprzeda starego proca.
Potem tylko chyba zmiana zworki INT/EXT.

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 21:25:17 przez waldiamiga
[#3] Re: upgrade mobo A4000 cr rev.D

@JacK_Swidnik, post #1

Prosze nie rob jej krzywdy i nie lutuj nic :)
To jest unikalna plyta z konca prodkukcji. Ja sam chetnie sie wymienie na moja full recap, bateria akumulatorek rev. b i dokupie karte A3630 z FPU zebys od razu mogl dzialac :) Na pewno nie jedna osoba sie wynieni z doplata lub z karta proc. Tylko zostaw stan oryginalny plyty.
[#4] Re: upgrade mobo A4000 cr rev.D

@flops, post #3

wiem że unikalna bo ma tą bateryjkę pastylkę, ale chciałem się trochę dowiedzieć na temat tej płyty, jeszcze nic nie ruszałem, nie wiem nawet czy jest sprawna

znalazłem tu jest coś na temat
link

ktoś zamontował taki procek MC68030FE33 czyli 33Mhz też można? więcej to pewnie tylko karta procesorowa
[#5] Re: upgrade mobo A4000 cr rev.D

@flops, post #3

Flops widzę że zostałeś Amigowym konserwatorem zabytków
[#6] Re: upgrade mobo A4000 cr rev.D

@mikecios, post #5

Ja od dawna nim byłem, ale przyznam się, że jak sprawna płyta do A1200 kosztowała 100pln, to uczyłem się na dwóch niesprawnych płytach i teraz jedną Alt ratuje...
Kiedyś miałem ksywę kustosz ;p

Wymiana kondensatorów to konieczność na tej płycie, ale dolutowanie procka i koprocka zabije jej oryginalne unikalne walory.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem