[#1] photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki
Czesc,

ten program korzysta z MUI a zwiesza sie gdy wybieram ktorakolwiek opcje dodania sciezki z menu LISTTREE (lub klikajac prawym na pozycji w oknie programu)

Podmienilem juz dla proby biblioteki LISTTREE na te baaardzo stare, dostarczane z programem ale to nie pomoglo. Czy moge zakladac, ze ten program tylko zadziala poprawnie ze starym MUI (3 cos tam) - dawno temu dzialal mi na amidze.

Dzieki
[#2] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@peceha, post #1

Sprawdź może SnoopDos-em, zobaczysz na czym się konkretnie wywala.
Jak nie masz, to poniżej link.
Klik
[#3] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@Hellena, post #2

SnoopDos za wiele nie mowi

Po uruchomieniu programu, gdy wybiore z gornego menu : "add one path" czy "add all paths" itd Photo Folio wyswietla komunikat "blablabla" oraz mozliwosci SUSPEND / REBOOT a snoopDos milczy - tam sie nic nie wypisuje w tym momencie (mimo zahaczenia prawie wszystkiego w ustawieniach snoopa)
[#4] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@peceha, post #3

Hmmm, a inne programy pod MUI, działają prawidłowo ? Może namieszałeś coś w samym MUI ?
[#5] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@Hellena, post #4

Tylko ten sie wiesza, kurde... gdybym chociaz wiedzial jak w jego konfiguracji ma wygladac wpis o sciezkach to bym je dodal recznie (edytorem) i tyle.
[#6] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@peceha, post #5

Nie znam niestety tego programu, w dokumentacji nie jest to opisane ?
[#7] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@peceha, post #1

Czy używasz najnowszego, pokracznego MUI 5.x dla OS3?
[#8] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@_arti, post #7

Tak, mam MUI 5.0 z 2016 - byc moze powinienem wrocic do 3... ehh

@Hellena
to taki fajny program do przedstawiania obrazkow jako thumbnail-e
Jakbym znalazl inny to bym wyprobowal ale niestety to jest amiga wiec chyba nic wiecj nie ma.
Ok, jest program loView, ale on non-stop krzyczy ze nie moze otworzyc cybergraphics.library - zreszta napisany jest w Hollywood bo Snoop pokazuje ze uruchamia sie plugin plananarama - wiec nawet nie chce juz chyba go ogladac bo predkosc jego powali na kolana (moge byc w bledzie jednak)
[#9] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@peceha, post #8

Spróbuj. Ja miałem masę głupich zwiech (np. przy otwieraniu zwykłego listera) w innych programach i nawet to zgłosiłem, i poprawili ale pewnie coś innego u ciebie się sypie. Zgłoś im tutaj i sprawdź też na MUI 3.9.
[#10] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@_arti, post #9

Mam juz 3.9 i.. dalej to samo - wiec najwyrazniej teraz mnie czeka zabawa z podmianami bibliotek az trafie na dzialajaca - jak taka znajde to zglosze im problem
Dzieki
[#11] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@peceha, post #10

Ciekawa sprawa, może zrobię w przyszłym tygodniu jakiś test.
[#12] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@peceha, post #10

Na mui wersji 3.8 jest ok.
Testowane na ClassicWB

Plik konfiguracyjny wygląda tak
PhotoFolio - Listtree path list
Image Node
Workbench3.1:
System:Classes
programiki:Libs


Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 10:54:37 przez Norbert
[#13] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@Norbert, post #12

Dzieki, zaraz sprawdze na 3.8 oraz zrobie ten plik konfiguracyjny i zobacze czy przejdzie na 39 lub 50

A tak na marginesie to jaka podac odpowiedz na to pytanie????
What is the computer system MUI is developed for?

moje odpowiedzi:

amiga os
amigaos
workbench
AmigaOS-based operating systems

i za kazdym razem pisze bym sie bardziej postaral (chodzi o rejestracje na MUI development site)


dodano:
@Norbert
faktycznie na 3.8 smiga - dzieki

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 11:26:00 przez peceha
[#14] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@peceha, post #13

i za kazdym razem pisze bym sie bardziej postaral
A próbowałeś „Amiga”?
[#15] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@Krashan, post #14

Wlasnie przed chwila wpisalem "amiga" i jest to samo
[#16] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@peceha, post #15

Może Amiga 1200 szeroki uśmiech
[#17] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@Krashan, post #14

@Krashan

hehe, poszlo "Amiga" (tak jak podales) - ja wpisywalem "amiga" (z malej litery)

Dzieki
[#18] OFF-TOP: Ikony jako miniatury obrazków

@peceha, post #8

A nie myślałeś by dodać do tych obrazków ikony będący miniaturami tychże?
Nie potrzebny wtedy zewnętrzny program typu PhotoFolio...





Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 13:42:19 przez Dopuser
[#19] Re: OFF-TOP: Ikony jako miniatury obrazków

@Dopuser, post #18

Tak, myslalem nad ikonami - ale przypomnialem sobie o tym programie i chcialem zobaczyc jak to wygladalo przy jego uzyciu.

Teraz tylko musze zdecydowac, ktore rozwiazanie wybrac - oczywiscie jesli ekipa od MUI nie da rady "naprawic" tego co sie krzaczy to przejde od reki na ikony, chociaz... MUI 3.8 wrecz smiga na moim kompie szeroki uśmiech i jest jakies takie ... proste?
[#20] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@peceha, post #1

Cześć,
Wpadło mi w oczy więc wrzucam dla "potomnych" namiary na - po latach - uwolnony PhotoFolio. Znajdziecie tam paczki z binarkami i bibliotekami oraz dokumentacje/instrukcje wraz z archiwalnymi artykułami. Nie sprawdzałem czy działa, jednak można założyć, że skoro jeden z autorów programu wypuścił swoje zabawki to powinno być cacy. ;)

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2023 12:03:14 przez Lokaty
1
[#21] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@Lokaty, post #20

Brak wersji 2.0 CD.
Na stronie są do niej aktualizacje

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2023 14:38:11 przez Norbert
[#22] Re: photoFolio - ciagle zwiechy przy probie dodania sciezki

@Norbert, post #21

Rzeczywiście, moje niedopatrzenie, źle odczytałem komunikat na stronie autora projektu (do tego nie spojrzałem dokładniej na zamieszczone paczki).
Nie mniej, można tam znaleźć Update do wersji 2.4, który w tym wątku na EAB nigdy wcześniej się nie pojawił.
Z wpisu autora można wywnioskować, że jeszcze chcieli jakieś paczki zamieścić, być może wstrzymali się ze względu na publikację programu na CoverCD Amiga Future 74. Do tego na stronie widnieje instrukcja do wersji 2.5, więc można przyjąć, że w przeszłości jakieś aktualizacje były w planach (a w którymś readme nawet wspomniano o V3.0).

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2023 16:35:19 przez Lokaty
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem