kategoria: A4000
[#1] ROM 3.1 Cloanto w A4000D lekkie problemy
Witojcie, mam rom od Cloanto, pozmieniałem s-s i amiga się nie uruchomiła, więc zacząłem edytować u-s i ruszyło po wywaleniu roadshow, już się cieszyłem ale sobie myślę odpalę AmiBlitz a tu zonk, błąd i możliwość wyboru na requesterze reboot/suspend, zrebotowałem amigę i se myślę może BlitzBasic 2 ruszy, klikam na ikonę i nic się nie dzieje :/, snoopdos przy AmiBlitz nie pokazał niczego, przy BB chyba nie próbowałem, miał ktoś podobne objawy ?
System 3.9 właściwie czysty, jedynie hsmathlib wgrane, MUI, i jakieś podstawowe śmieci
[#2] Re: ROM 3.1 Cloanto w A4000D lekkie problemy

@QUAD, post #1

W snoopdos włącz pokazywanie wszystkich błędów.
[#3] Re: ROM 3.1 Cloanto w A4000D lekkie problemy

@Norbert, post #2

chyba mam trop, napiszę jak się potwierdzi, ale chwilkę to potrwa
[#4] Re: ROM 3.1 Cloanto w A4000D lekkie problemy

@QUAD, post #3

Ok, sprawa załatwiona, nie wiem dlaczego ale po zmianie ROMów programy mi się przestały uruchamiać, po przekopiowaniu danych na inny dysk zaczęło działać, więc przekopiowałem wszystko na inny dysk, potem na nowo partycje i znowu kopiowanie, strasznie długo to trwało :)
mam inny problem, chcialem sobie od razu postawić na partycjach SFS-a, po formacie jednej, ikonka ładnie się pokazała na blacie ale pojawiła się druga ikonka taka na szaro SDH5:SFS\0 i niewiem co zrobić bo jej nie chcę
[#5] Re: ROM 3.1 Cloanto w A4000D lekkie problemy

@QUAD, post #4

Witaj.
Zakupiłem jakiś czas temu u sprzedawcy J.K. kilka zestawów ROM-ów Cloanto (Ami 4000, 1200, 600). Na wszystkich używam SFS-a i na wszystkich jest objaw (po zamontowaniu tych ROMów) martwych/szarych zdublowanych partycji HDD. Sprzedawca nie umiał mi pomóc ("Czy wprowadził pan NOROMUPDATE do polecenia Setchpatch w startup-sequence?" - oczywiście, że zrobiłem ten wpis), więc po prostu wróciłem do oryginalnych ROM-ów.
Może Tobie lepiej pójdzie, ale dla mnie to jest coś niedapracowane w tych ROM-ach.
Powodzenia.
[#6] Re: ROM 3.1 Cloanto w A4000D lekkie problemy

@Kitech, post #5

Będę drążył temat, bo wszystko inne działa jak należy
[#7] Re: ROM 3.1 Cloanto w A4000D lekkie problemy

@Kitech, post #5

Też tak miałem z tą wyszarzoną ikonką dysku pod Cloanto 3.X z systemem plików SFS. Rozwiązaniem jest zmiana filesystemu na PFS3aio(wersja 18.5 jak dobrze pamiętam)(lub FFS, czego nie polecam) i ikonka zniknie;). U mnie wszystkie partycje są teraz PFS nawet systemowa i z IDEFixem wyciągają ~2,7MB wprawdzie przy procku 060/80.
A na marginesie dla systemów plików PFS można dodawać bufory tylko do 600 max.. Przy SFS można dodawać więcej. Dodawałem do 1000. Dalej już nie sprawdzałem.
[#8] Re: ROM 3.1 Cloanto w A4000D lekkie problemy

@Tomski, post #7

Taka ciekawostka. Mam rom Cloanto i trzy partycje w SFS. Zmieniłem - zgodnie z Twoją radą - SFS na PFS3 na partycji systemowej i zniknęła zdublowana, nieaktywna ikonka tej partycji. Następnie na tejże samej partycji zmieniłem system plików na PFS3aio i zniknęły zdublowane, wyszarzone ikonki WSZYSTKICH TRZECH partycji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem