[#1] Elbox 2mb i A500
Witam.

Zapewne znajdzie sie tu kilku ludzi posiadajacych taki tandem , tudziez ludzie ktorzy mieli z tymze stycznosc w przeszlosci.

Otoz, mam wielki problem juz na samym starcie. Jak wiadomo te rozszerzenie posiada podstawke pod gary i pare kabelkow do przylutowania na plycie glownej

Problem w tym, ze (oprocz samego rozszerzenia pod klapke) nie wiem jak to zamontowac :P
Nie mam zadnej instrukcji, i nawet nie jestem pewien jak poprawnie wlozyc podstawke- niestety da sie wlozyc na dwa sposoby x: (nie mowiac juz o kabelkach), a ze nie chce uszkodzic komputerka to nie bawie sie metoda prob i bledow.

Wie ktos moze jak to zainstalowac, lub ma ktos instrukcje do tego ?

pls :o
[#2] Re: Elbox 2mb i A500

@kutafon, post #1

Proponuje zaczerpnac informacji od zrodla - powinni pomoc wiec wal na email ELBOXu i juz...

[#3] Re: Elbox 2mb i A500

@Lokaty, post #2

Wyslalem, ale tak btw ...

to maja "europejskie" ceny tam
[#4] Re: Elbox 2mb i A500

@kutafon, post #3

kutafon napisał(a):

> Wyslalem, ale tak btw ...

Jeśli odpiszą, to gratuluję. Ja pisałem do nich w tej samej sprawie jakieś pół roku temu. Zero odzewu. Zdążyłem pozbyć się tego rozszerzenia i na odpowiedzi już mi nie zależy.
[#5] Re: Elbox 2mb i A500

@Louis, post #4

generalnie rzecz biorac , dlatego umiescilem tego posta TUTAJ :P

moze jednak ktos ma ta instrukcje ?


tez mi sie niechce wierzyc zeby mi odpisali w tak waznej sprawie, wkoncu ten rynek rzadzi sie innymi prawami
[#6] Re: Elbox 2mb i A500

@kutafon, post #5

Mam podobne rozszerzenie, podłączone, ale Amiga500 wykrywa mi tylko podstawowe 500kB. Nie wiem, czy to wina uszkodzenia sprzętu (mam go z drugiej ręki), czy poprostu nie wiem jak je uaktywnić - słyszałem, że przy włączaniu komputera trzeba przytrzymać kombinację klawiszy/myszki/joya - próbowałem kilku bezskutecznie.
Może ktoś pamięta lub odeśle na odpowiednie forum?

[#7] Re: Elbox 2mb i A500

@kujaw1, post #6

Straciłem pól dnia żeby znaleźć instrukcję, jutro zeskanuję, kto potrzebuje info na priv.

[#8] Re: Elbox 2mb i A500

@Bogdan, post #7

troszke off topic , ale co tam pochwale sie :

dzisiaj, t.j. dnia 21 lutego (prosba wyslana 9) dostalem odpowiedz z Elboxu wraz z zalaczona instrukcja
[#9] Re: Elbox 2mb i A500

@kutafon, post #8

Tak więc bądź "ludź" zeskanuj to albo coś w tym stylu i wrzuć ten manual do netu. Napewno nie jeden raz ktoś jeszcze zada tego typu pytanie, ostatnio też miałem w rękach to rozszerzenie z pourywanymi kabelkami i nie bardzo wiedziałem co i jak nie mówiąc o konfiguracji, więc... liczymy na Ciebie!

[#10] Re: Elbox 2mb i A500

@kutafon, post #8

ja też mam to rozszeżenie jednak pourywane są niektóre kabelki - jak byś mógł wrzucić do netu tę instrukcję był bym bardzo rad
[#11] Re: Elbox 2mb i A500

@lordbsf, post #9

Napisałem, kto potrzebuje niech pisze na priv. Kto napisal ten dostał.

[#12] Re: Elbox 2mb i A500

@Bogdan, post #11

Format doc (word)

http://www.savefiles.net/d/iyzjoeq6jbztdi.html


Skany (Bogdana :) )

cz.1 http://www.savefiles.net/d/pwrdi4mddoddh.html

cz.2 http://www.savefiles.net/d/wzew65fwitkm.html



to chyba powinno byc wszystko w temacie

pozdrawiam
[#13] Re: Elbox 2mb i A500

@kutafon, post #12

Dzięki panowie za te opisy, na pewno nie jednemu się przydadzą. Może przerzuce je do siebie na serwer bo z tych darmowych serwerów pliki szybko znikają... Chyba że uczyni to "władza" PPA i wrzuci gdzieś do serwisu na stałe.

[#14] Re: Elbox 2mb i A500

@kutafon, post #12

mozesz wyslac na PRIV ?
mam 500+ i Rozszerzenie A504plus (4 MB lub 1 MB CHIP)
powinno zadzialac z ukladem GARY na 1 MB CHIP + 1.7 SLOW + 8 MB FAST RAM .. ciekawe czy wyknie 68000 (2 MB CHIP + 8 FAST + 1.7 SLOW)

[#15] Re: Elbox 2mb i A500

@kutafon, post #12

Witam,
Wiem że odgrzewam stare kotlety, ale czy można prosić instrukcję i skany na priv?
Te z serwera już znikły...

Dziękuję z góry!
Stanisław
[#16] Re: Elbox 2mb i A500

@stachu100, post #15

a nie prosciej byloby wyslac je tu http://amiga.resource.cx/index.html#topics ??

[#17] Re: Elbox 2mb i A500

@Bogdan, post #11

Bardzo dziękuję Bogdan za przesłanie mi instrukcji obsługi!

Pozdrawiam!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem