[#1] TRANSFER DANYCH DYSK 2,1 GB + GOŁA A1200






WITAM!
JAKI TRANSFER MOZE OSIĄGNĄĆ DYSK 2,1GB IDE NA GOŁEJ 1200-TCE LUB 1200+ APOLLO O30/040?
CO POTRZEBUJE ŻEBY PODŁĄCZYC TAKI DYSK DO A1200?
POZDRAWIAM

[#2] Re: TRANSFER DANYCH DYSK 2,1 GB + GOŁA A1200

@ender, post #1

Wyłącz CAPS LOCK.
[#3] Re: TRANSFER DANYCH DYSK 2,1 GB + GOŁA A1200

@ender, post #1

W praktyce to chyba max kontroler może dać 3 mega/s praktycznie różnie bywa na więcej niż 2 mega/s nie licz. Jeśli źle mówię poprawcie mnie :)




Benedykt

[#4] Re: TRANSFER DANYCH DYSK 2,1 GB + GOŁA A1200

@ender, post #1

Zaleznie od karty turbo, od 1,5 do 3 MB/sek

Na Apollo 040/50, standardowym IDE i starym Samsungu 4GB, mam okolo 2.3 MB/sek

Jest to oczywiscie predkosc odczytu, poniewaz wazny jest takze filesystem i wielkosc bloku. Np. na SFS, tworzenie, zapisywanie itp. zbliza sie do predkosci odczytu, jednak na standardowym FFS z blokiem 512, predkosci drastycznie spadaja i wypadaloby zwiekszyc blok do 4048.



Ostatnia modyfikacja: 20.02.07 18:58
[#5] Re: TRANSFER DANYCH DYSK 2,1 GB + GOŁA A1200

@ender, post #1

potrzeba adaptera jak do laptopow 2,5 cal 44-pin na 3,5 cal 40-pin i standardowej tasmy IDE, albo kupic specjalny adapter/kontroler na 4 urzadzenia.

[#6] Re: TRANSFER DANYCH DYSK 2,1 GB + GOŁA A1200

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

kontroler w A600/1200 obsluguje max PIO 0 (max 3.5 MB/s)

[#7] Re: TRANSFER DANYCH DYSK 2,1 GB + GOŁA A1200

@ender, post #1

Wydaje się niewiele ale to jednak dwie dyskietki na sekundę.
[#8] Re: TRANSFER DANYCH DYSK 2,1 GB + GOŁA A1200

@a5p, post #7

czy ktos sie bawil ustawieniami MAX TRANSFER ??

[#9] Re: TRANSFER DANYCH DYSK 2,1 GB + GOŁA A1200

@HOŁDYS, post #8

Się bawiłem. Ale sprowadzało się to do zmniejszania, bo nowsze dyski wariowały. Generalnie to 3,5 przy dobrym wietrze na A4000 z Cyberstormem wyciągalem, więcej nigdy mi się udało. No, ale nie było to jakimś specjalnym problemem (jak dla mnie). Nigdy nie wychodziłem z założenia, że Amiga musi być jakoś ekstremalnie szybka, tym, co robi. Grunt, że robi to dobrze.
Dobry Amigowiec, to cierpliwy Amigowiec

Z szacunkiem
Des
Ps. Aha - nigdy nie używałem SCSI; "skaziczne" kontrolery i dyski ponoć szybsze. No ale czy to naprawdę taki problem jest?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem