kategoria: A4000
[#1] A4000 CS MK1 rom 3.0 instalacja OS 3.9
Witam.
Mam problem z instalacją OS 3.9 na swojej Amidze.
A4000 z kartą Cyberstorm MK1 060 rom 3.0.
Niby ta karta nie obsługuje funkcji MAPROM, ale znalazłem na jakimś forum, że działa.
Wpisałem w startup-sequence blizkick devs:kick.rom CPUCARD QUIET no i teoretycznie działa.
Po uruchomieniu OS 3.1 pokazuje kickstart version 40.68 czyli rom wczytany.
Niestety instalacja OS 3.9 się wywala. Po przygotowaniu dysku pod Winuae system wstaje ale wywala błąd Amidock. Wywaliłem Amidock z katalogu WBStartup ale to nic nie daje, przy starcie nic się nie wywala ale próba uruchomienia Prefs/Screenmode czy cokolwiek innego kończy się komunikatem Program Failed wait for disk activy itd.
Czy to się nie da zrobić, czy robię coś nie tak? Próbowałem instalować OS 3.9 na praktycznie czysty Workbench 3.1 doinstalowałem tylko IDEFix97 żeby działał CD-ROM. Mam w Amidze dysk IDE iSCSI i na żadnym nie idzie. Na Winuae na takiej samej konfiguracji to działa.
[#2] Re: A4000 CS MK1 rom 3.0 instalacja OS 3.9

@jarek_dki, post #1

O ile dobrze pamietam to OS3.9 instaluje OS-ROM-UPDATE czy jakoś tak. Zobacz w startup sequence po instalacji, czy masz gdzies dopisane OS ROM UPDATE.
Jeśli znajdziesz coś podobnego, to usuń ten wpis.

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 11:03:04 przez SuperBuster
[#3] Re: A4000 CS MK1 rom 3.0 instalacja OS 3.9

@jarek_dki, post #1

O ile pamiętam to OS3.9 potrzebuje fizycznego kicka 3.1 lub wyższego.
[#4] Re: A4000 CS MK1 rom 3.0 instalacja OS 3.9

@pong777, post #3

[#5] Re: A4000 CS MK1 rom 3.0 instalacja OS 3.9

@pong777, post #3

Może być remapowany.
[#6] Re: A4000 CS MK1 rom 3.0 instalacja OS 3.9

@Norbert, post #5

No właśnie może być remapowany czy nie? Ciekawe, że pod Winuae zbudowana Amiga 4000 identyczna jak moja z tą samą kartą procesorową działa na romie 3.0 OS3.9 bez problemu się ładuje i nie wywala żadnych błędów dlatego chciałem tak samo zrobić na realnej A4000
[#7] Re: A4000 CS MK1 rom 3.0 instalacja OS 3.9

@SuperBuster, post #2

Nie mam takiego wpisu w s-s ale system nawet nie chce się zainstalować idzie restart w połowie istalacji
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem