kategoria: Programy
[#61] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #60

AVB to player do anim z efektami dźwiękowymi. Coś całkiem innego.
[#62] Re: AVI4HV kilka pytań...

@cholok, post #61

No ale mimo wszystko dalem mu szanse - w sensie ze jedzen efekt dziwekowy bedzie gral przez caly film - niestety nie udalo sie..
[#63] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #62

No nie, bo efekty muszą być preloadowane i mogą mieć ograniczenie do 128 KB.
[#64] Re: AVI4HV kilka pytań...

@cholok, post #63

Dzieki za informacje - nie wiedzialem o tym.

Wracajac do HAM , czytalem tak na szybko Wiki i wpadlo mi w oko ze na ostrym przejsciu kolorow beda artefakty - moze wiec robic jakis delikatny blur na poczatku (znaczy juz na 320x256) - zawsze minimalnie zlagodzi te krawedzie a i tak bedzie on niezauwazalny (ten blur) przy odgrywaniu na amidze. Narzie jednak tego nie sprawdze bo wlasnie mi przelicza klatki z lekkim (15) ditheringiem "ordered".

Mysle tez ze moge zejsc do 14 klatek bez zauwazalnej roznicy dla oka.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 20:33:45 przez peceha
[#65] Re: AVI4HV kilka pytań...

@nostrum666, post #58

Czy paleta HAM6 to wlasciwie 16 kolorow? - reszte oblicza sobie amiga na podstawie tej jakby "wyjsciowej" palety? tak?
Pytam , bo gdy zgralem palete HAM6 w dPaincie to plik wyjsciowy mial 280 (chyba) bajtow.

DODANO:
ten teledysk zaraz obejrze - to juz chyba 10 proba sciagniecia tego pliku :) ale teraz jakos to idzie, wczesniej co chwila mi zrywalo.

Na podstawie kilku prob (niesety, na amidze zabiera to duuuzo czasu) stwierdzam ze dithering dla HAM nie powinien byc uzywany - faktem jest ze znikaja te, czasami okrutne przejscia kolorow ale calosc traci na tym - i wiecej artefaktow sie pojawia.


Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 23:43:02 przez peceha
[#66] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #65

Dzien dobry szeroki uśmiech
i chyba jest dobry bo po dlugim szukaniu udalo mi sie znalezc program na PC (napisany przez polaka, ostatnia wersja z tego roku) co nagrywa HAM6, HAM8, SHAM (ma nazwet HAM10 nazwane Amiga AAA, plus ze 20 innych formatow z komputerw 8 bitowych).
Mozna zablokowac palete - znaczy podac swoja, dac kompresje RLE, ustawic wiele innych opcji.
.
A co najwazniejsze ma BATCH CONVERT - wlasnie sprawdzam jak te pliki wygladaja na amidze.

Daje tez mozliwosc edytowania palety - a wlasciwie stworzenie wlasnej.
Mozna ustawiac procentowo dithering (!!) - a samych ditheringow ma wiele.

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 20:58:14 przez peceha
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem