kategoria: A4000
[#1] Dwie stacje dyskietek w A4000
Dzień dobry,
Chciałem zapytać czy, żeby mieć dwie stacje dyskietek w A4000 w zatoczce jedna pod drugą muszę coś kombinować czy wystarczy, że podepnę taśmą + zasilanie?

PS. Dwie stacje 880kB albo jedna + gotek.

Pozdrawiam
[#2] Re: Dwie stacje dyskietek w A4000

@Jield, post #1

musisz miesc odpowiednia "skrosowana" tasme i musisz przezworkowac ktora jest DF0 i ktora DF1
[#3] Re: Dwie stacje dyskietek w A4000

@HOŁDYS, post #2

Skrosowaną taśmę mam, ale zworek właśnie nie widzę z tyłu. Oba napędy mam Mitsumi przerobione z PC.
[#4] Re: Dwie stacje dyskietek w A4000

@Jield, post #3

DS0 jedna i DS1 druga
jeśli tego nie zrebisz obie beda swiecic na zielono
[#5] Re: Dwie stacje dyskietek w A4000

@HOŁDYS, post #4

No rozumiem, tylko w tych mitsumi nie mam zworek z tyłu. Zdjąłem pokrywę górą i też nic nie widzę.
[#6] Re: Dwie stacje dyskietek w A4000

@Jield, post #5

Prawdopodobnie, nawet bardzo, są pola lutownicze oznaczone jako DS0 i DS1. Wystarczy odpowiednio polutować punkty. Przyjrzyj się płytce z elektroniką od spodu przy złączu.
[#7] Re: Dwie stacje dyskietek w A4000

@Jield, post #3

Ta skrosowana taśma, to taśma pecetowa?
Amiga wymaga innego skrosowania
[#8] Re: Dwie stacje dyskietek w A4000

@Jield, post #1

Z tego co pamiętam to w A4K są zworki na płycie głównej, nie pamiętam czy jest potrzebna taśma z crosem, coś mi się wydaje że jedną zworką się ustawiało czy DF0: jest gęsta czy nie i jeszcze była druga zworka
Tu coś jest LINK

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 21:26:05 przez QUAD
[#9] Re: Dwie stacje dyskietek w A4000

@QUAD, post #8

Wydaje mi sie że jest to do numeracji która stacja jest DF0: a ktora DF1: Dokładnie tak jak Jumper 301 w A2000 A jumper 250 w A4000T był czy stacja jest HD czy DD


Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 21:36:19 przez HOŁDYS
[#10] Re: Dwie stacje dyskietek w A4000

@Norbert, post #7

[#11] Re: Dwie stacje dyskietek w A4000

@Norbert, post #7

W pecetowej tasmie wystarczy "odkrosować" skrosowane żyły i skrosować te, które podałeś w linku.
[#12] Re: Dwie stacje dyskietek w A4000

@Papier79, post #6

Taką mam taśmę, a tak wygląda stacja



Wie ktoś tak czy można to jakoś przerobić na DS1?
[#13] Re: Dwie stacje dyskietek w A4000

@Jield, post #12

Wydaje się, że taśma jest ok. Co do stacji dyskietek, to nie podpowiem - na razie.
Jest kilka poradników na google, ale nie potrafie wywnioskować, jak przestawić stację na DF1 itd.

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 11:08:14 przez SuperBuster
[#14] Re: Dwie stacje dyskietek w A4000

@SuperBuster, post #13

Stacje pecetowej zawsze są ustawione na DS1.
Bez ingerencji w stacje zamianę na DS0 można wykonać na taśmie krosujac 10 z 12
[#15] Re: Dwie stacje dyskietek w A4000

@Norbert, post #14

Krosowana taśma załatwia sprawę która to DF0 i FD1, DF0 bez krosowania a DF1 z krosowaniem.
[#16] Re: Dwie stacje dyskietek w A4000

@Risc, post #15

Czyli nic w stacjach nie trzeba grzebać? No bo mi nie pyka przy podłączeniu dwóch stacji tą taśmą. Chyba, że jakoś źle podpiąłem. Zasilanie nie ma znaczenia?
[#17] Re: Dwie stacje dyskietek w A4000

@Jield, post #16

Taśma którą pokazałeś na zdjęciu jest OK i nie tylko taśma ma znaczenie dla DF0 DF1 i nie tylko taśma załatwia problem DF0 DF1.
Na zdjęciu które pokazałeś piny przy 10 i 12 są zwarte tą diodą a nie powinny przy wykorzystaniu 2 stacji na jednej taśmie i dla tego też one nie działają jak są razem.
Czy obie stacje są identycznie przerobione ?
Do złącza na taśmie gdzie nie ma krosu podłączasz stację DF0 i powinna ona być ustawiona jako DS0 (nie ma takich zworek w twojej stacji) więc rozewrzyj te piny 10 i 12 i diodę podłącz tylko do pinu 10.
Do złącza na taśmie gdzie jest kros podłączasz stację DF1 i powinna ona być ustawiona jako DS1 rozewrzyj piny 10 i 12 w stacji i diodę podłącz tylko do piny 12.
Dalej zworki na płycie A4000D
Zworka J352 (pod układem U300 CIA) określa czy stacja DF0 ma być jako wewnętrzna czyli na taśmie jak wyżej, lub zewnętrzna podłączana do złącza disk drive.
Zworka J351 określa typ stacji DF1 jeżeli rozwarta to stacja będzie pracować jako HD 1.76MB lub SD 880KB (dotyczy to tylko oryginalnych lub odpowiednio przerobionych stacji dysków, pracujących w 2 trybach), zworka zwarta stacja pracuje tylko jako 880KB
Twoje stacje są tylko 880KB
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem