kategoria: Programy
[#1] zniknęły mi partycje potrzebna pomoc
qrde, Amigowisko się zbliża i se namieszałem, a miało być tak pięknie :/
wczoraj postanowiłem zmienić system plików na SFS, wszystko było git, dograłem pliczek do L:
odpaliłem hdinstalltools dodałem kolejną nową partycje żeby sobie przenieść dane i resztę przerobić na SFS.
partycja się pokazała, ale podkusiło mnie zmienić jeszcze przed formatem MaxTransfer i zamaiast zrobić to przez HDInstTools zrobiłem to dla tej partycji HDTooolBox-em, zmieniłem na 00f100 i po resecie pojawiła się animacja flopa.
wchodzę so early menu a tu nic tylko df0 i df1
kolana mi zmiękły, miałem kopię zapasową systemu na innej partycji :/ ale nie ma nic
niewiem jak to teraz odwrócić, już miałem tak fajowo system zrobiony, dodatkowo pliki mojej nowej gierki też tam były, co zrobić ? :(
[#2] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@QUAD, post #1

No to SRAKA ;)
A poważnie - może Disksalv z dyskietki pomoże.
[#3] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@Jenot, post #2

Straszna SRAKA :)
już wczoraj mi się odechciało momentalnie, wyłączyłem Amigę i poszedłem spać :/

Widzę że dojechałeś :)

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 08:38:32 przez QUAD
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc
[#5] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc
[#6] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@QUAD, post #1

RecoverRDB odpal. Znajdzie partycje, wygeneruje nowy RDB, wgra na dysk.
[#7] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@hrw, post #6

Dzięki, jak będę w domu to spróbuje bo mam trochę zalamke :)
[#8] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@hrw, post #6

Narazie znalazło jedna partycje i mieli dalej ale już wiem ze kicha
Partition found at cylinder:1, end cylinder:7
[#9] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@QUAD, post #1

Miałem identyczny przypadek, tzn. użyłem zapisu pod HDInstToolsem na dysku utworzonym pod HDToolBoksem (z WB 3.1). Wszystko przepadło. Walczyłem z przywróceniem różnymi programami, ale nie udało mi się niczego odzyskać. Od tamtej pory unikam HDInstToolsa. Używam, gdy tylko mogę, HDToolBoksa z WB3.9, a w ostateczności niedołęgi z 3.1 (są przynajmniej - jak do tej pory w moich przypadkach - bezkonfliktowe). Na forum już to było pisane kilka razy, żeby trzymać się tego samego programu, na którym tworzone były partycje (choć jak już wspomniałem HDToolBoksy 3.1 i 3.9 są kompatybilne, przy czym zalet nowszego 3.9 nie trzeba chyba wymieniać). Jednak przypadki opisane na forum wskazują, że chyba większość z nas uczy się tego na własnym talerzu

PS Widzę w wątku RDB Salv, że ten program odnalazł Twoje partycje. Jestem ciekaw, czy coś z tego wyjdzie, bo ja go nie używałem podczas padu mojego dysku. Powodzenia OK
[#10] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@QUAD, post #8

Zrób obraz całego dysku i walcz na emulatorze.
Będzie szybciej.
[#11] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@Norbert, post #10

Nie mam PC a do maca nie podepnę :)
[#12] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@QUAD, post #11

Masz adapter usb-> ide? Powinien zadziałać na Maku

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 16:32:48 przez SuperBuster
[#13] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@SuperBuster, post #12

Narazie jest 35% zaczekam, nie mam adaptera, miałem kupić ale zawsze zapominam :)
[#14] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@QUAD, post #13

Taki adapter się przydaje do starszych dysków ;) Chociaż nie wykrywa mi poprawnie jakiegos starego dysku chyba 100 MB. Widzi 2 dyski i żadnego nie da się sformatować ani podzielić na partycje.
[#15] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@QUAD, post #1

Jeśli robisz cokolwiek na tym dysku gdzie poleciały partycje, to każda jedna operacja oddala Cię od odzyskania danych. Nigdy, przenigdy nie działaj na nim jak stracisz dane. Zrób obraz dysku i na obrazie pracuj.
[#16] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@QUAD, post #13

Melduj na bieżąco jaki progres :D
[#17] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@mikecios, post #16

Znowu jakiś pasek inny leci i jest 22% chyba to potrwa troszkę dłużej niż zakładałem, jak tak poleci dla każdej partycji to będzie kosmos :)
Dam znać co i jak Jak będzie koniec
[#18] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@QUAD, post #17

AAAAAA, ten program jest genialny, gdzie go qpić ?
Jupi, działa, jak by nic się nie stało, od razu robie backup na USB
UFFFF
[#19] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@QUAD, post #18

Brawo Ty OK
Dlatego z czystego strachu przed utratą danych ( pomimo że robię cyklicznie kopie systemu) , nie zabieram się za zabawę ze zmianą systemu plików ;)
[#20] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@mikecios, post #19

Czekam na taśmy do uwscsi jak przyjdą to będę robił partycje od nowa i od razu zrobię je w sfs, backup systemu zara się zrobi na pena i będzie spoko, zawsze robiłem na inna partycje i jak coś się stało to kopiowałem z zapasowej partycji na systemowa, teraz widzę ze to był nie do końca dobry sposób :)
[#21] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@QUAD, post #20

Czyli Super Cobra uratowana Tańczący banan
[#22] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@QUAD, post #20

Dobrym pomysłem jest zapisanie numeru bloku startowego i koncowego partycji. Dzięki temu potem można stworzyć w to samo miejsce "nowe" partycje i bez formatowania partycje się pojawią. Tak mawiają najstarsi Indianie. Nie miałem okazji tego jeszcze sprawdzićszeroki uśmiech.
[#23] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@QUAD, post #18

Już chyba jest darmowy, to co Ci podesłałem mam z jakiegoś starego AmiKita.
[#24] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@sordan, post #21

Wszystko ocalone, super Cobra tez
[#25] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@fazior, post #23

Dobrze wiedzieć, kawał dobrego sortu, w sumie nie wierzyłem ze się uda, a tu takie miłe zaskoczenie
[#26] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@QUAD, post #24

Są emocje co ???? :D Od depresji do ekstazy :P
[#27] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@QUAD, post #25

A jaki to soft? Pewno nie tylko ja chciałbym poznać jego nazwę?
[#28] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@mikecios, post #26

No są jak cholera, jak sobie pomyśle ze miał bym znowu wszystko od początku robić to mnie nosi, ostatnio z nudów ustawiałem sobie kolorki w filemasyerze, trwało to około 2 godzin, wszystko od kilku tygodni szlifuje na Amigowisko a tu taki zonk, jak bym miał sznur to bym się normalnie zważył.
Teraz dostaje do głowy bo kopiuje na usb, w pewnym miejscu mam masę małych plików, mogłem pierwsze spakować, i czekam teraz bo dysk jest wolny, usb ciśnie 5,5MB a dysk tylko 2,8. Trzeba mi podłączyć to SCSI bo tak się nie da :)
[#29] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@Tomski, post #27

Rdb-salv jakaś kobitka to napisała, chwała jej za to
[#30] Re: zniknęły mi partycje potrzebna pomoc

@QUAD, post #29

Angela ;) Hmmm Anioł wychodzi na to

Jest tu na stronie Fota
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem