kategoria: A4000
[#1] WB 3.1 i duuuuże partycje, prośba o pomoc
Hejka, walczyłem walczyłem ale już mnie to wnerwia, kolejny raz sobie uwaliłem system. Chcę tylko mieć kilka partycji większych pod WB bo nie będę dysku dzielił na jakieś małe bo będzie ich z 60. Napiszę wpierw na jakim konfigu walczę:
A4000D + CSPPC, do tego mam wpięty dysk UWSCSI 250GB i co ważne, używam Kicka od Cloanto dlatego myślałem że nie będzie problemu. Czym w ogóle zrobić tak duże partycje, w hdtoolboxie pod 3.9 normalnie dało się zrobić, dodatkowo dobrze rozpoznał mi dysk, ten z 3.1 to kapke porażka a zawsze jak wezmę w łapy HDinstool to mi się coś popierdzieli tak że muszę dysk odłączyć żeby amiga wystartowała i podłączać mu zasilanie w trakcie startu systemu, inaczej nawet do early menu nie da się wejść.
Ktoś może mi napisać jak krok po kroku to zrobić ?
[#2] Re: WB 3.1 i duuuuże partycje, prośba o pomoc

@QUAD, post #1

Jestem lekko podprocentowany ale chętnie pomoce.
mój sys na CSPPC z scsi ma 8GB: i nie powinno być z tym problemu
Nie wiem jakiego z jakiego file system korzystasz ja mam SFS i śmiga
dla ogólnego konfigu i wersji softu dodaje screena.

Z przyzwyczajenie korzystam z starego HDToolBox(mimo że pokazuje głupoty) ale formatuje partycje zalecanym formaterem i zawsze QUICK
[#3] Re: WB 3.1 i duuuuże partycje, prośba o pomoc

@Risc, post #2

Dzięki, już mam trop potem opisze jak sprawdzę czy się nie mylę, jak zrobić takie torciki ? Co to za soft ?
[#4] Re: WB 3.1 i duuuuże partycje, prośba o pomoc

@QUAD, post #1

Sugerowałbym używać systemu plików PFS3 AIO oraz ogólnie przestrzegać tego poradnika.
[#5] Re: WB 3.1 i duuuuże partycje, prośba o pomoc

@QUAD, post #3

Standardowe dysk info wDirectoryOpusie
[#6] Re: WB 3.1 i duuuuże partycje, prośba o pomoc

@QUAD, post #3

Już wszystko wiadomo, partycje zrobione i są w PFS, problem głównie był w tym że sugerowałem się wielkością po sformatowaniu na belce okna, a faktycznie partycja była większa, teraz już wszystko gra, istnieje jakaś łatka żeby dobrze pokazywało wielkość partycji na belce okna ?
a druga rzecz, posiadam filemastera jakiegoś nowszego, problem w tym że ma problemy z tymi wielkimi partycjami, najlepsze jest to że archaiczny Disk Master działa idealnie, jaka jest najnowsza wersja FM ? i czy działa spoko z wielkimi partycjami i długimi nazwami plików
[#7] Re: WB 3.1 i duuuuże partycje, prośba o pomoc

@QUAD, post #6

Witam. Pozwoliłem sobie podczepić się pod ten temat z pytaniem. Jak już mam ładnie zrobiony system na HDD, wszystko śmiga. Jak zrobić jego kopię by w razie czego odtworzyć go i na nowo eksperymentować( Amiga 1200 z dyskiem 40 GB).
[#8] Re: WB 3.1 i duuuuże partycje, prośba o pomoc

@chicago, post #7

Ja skopiuje wszystko na Iomega jaz 2GB jak mi przyjdzie i w razie czego będę mógł gotować z jaza, piękna rzecz :)
[#9] Re: WB 3.1 i duuuuże partycje, prośba o pomoc

@chicago, post #7

Jaki to dysk? W sensie rozmiaru? 3,5”, 2,5”. Jeżeli 2,5” to po prostu dołącz do taśmy choćby kartę CF, na adapterze, który ma zworkę master/slave i skopiuj na nią zawarość. W takiej konfiguracji nie potrzebujesz nic poza dyskietką „Install”, by odtworzyć system z kopii.
[#10] Re: WB 3.1 i duuuuże partycje, prośba o pomoc

@QUAD, post #8

Pod warunikiem, że go zainstalujesz i będzie działał prawidłowo. IMHO w obecnym czasie używanie napędów dyskietkowych to proszenie się o kłopoty.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 13:29:48 przez JerzA
[#11] Re: WB 3.1 i duuuuże partycje, prośba o pomoc

@QUAD, post #6

W sumie to tez jestem ciekaw czy jest sposob zeby pokazalo pod 3.1 na belce lub pod Dopusem wiecej niz 4GB. Mam karte 16GB i jedyne co pokazuje to 4GB, schodzi do 0 przy zapelnianiu karty i znow pokazuje 4GB. Faktyczna ilosc zajetego miejsca to tylko w information widze po ilosci zajetych blokow czy jakos tak.
[#12] Re: WB 3.1 i duuuuże partycje, prośba o pomoc

@softiron, post #11

Podmieniłem kilka libsów i w wb ładnie pokazuje prawidłową wielkość, między innymi podmieniłem resource.library - to pewnie będzie to (z WB 3.9)
[#13] Re: WB 3.1 i duuuuże partycje, prośba o pomoc

@JerzA, post #9

A takie rozwiązanie? Przegrać całą zawartość partycji z systemem na partycję drugą na której mam około 30 GB wolnego miejsca lub przegrać to bezpośrednio na kartę CF w Amidze.
[#14] Re: WB 3.1 i duuuuże partycje, prośba o pomoc

@chicago, post #13

Jeżeli skopiujesz na drugą partycję to będziesz miał kopię na wypadek „namieszania” w systemie. Ale jak dostaniesz komunikat coś w stylu „disk not valid”, czy jakoś tak, nie pamiętam, bo dawno tego nie widziałem, to taka kopia będzie psu na budę. Bo do dysku i tak się nie dobierzesz. Na to też jest rada. Kopia na kartę CF na adapterze PCMCIA spełni swoją rolę, choć będzie wymagała sterowników i fata95.
[#15] Re: WB 3.1 i duuuuże partycje, prośba o pomoc

@JerzA, post #14

Pierw rdb-salv w razie czego :)
[#16] Re: WB 3.1 i duuuuże partycje, prośba o pomoc

@QUAD, post #15

Ja zawsze sobie system wypalam co jakiś czas na CD.
Można też mieć jakąś małą partyjce dodatkową tylko pod systemem.
[#17] Re: WB 3.1 i duuuuże partycje, prośba o pomoc

@mwb113, post #16

Ba! Ja przegrywam całego twardziela na drugi zapasowy co jakis czas
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem