kategoria: Programy
[#1] Bardzo trudne pytanie o program Scala
Witajcie. Pytanie, które kiedys byłoby śmiesznie banalne, ale dziś jest to pewnie wiedza zapomniana.

Zrobiłem sobie prezentację slajdów IFF w Scali tej staruteńkiej Scali 500. Wszystko fajnie - zrobiłem dyskietkę startową , ładnie się odpala... ale jak przeleci cała prezentacja kończy się i wychodzi do CLI ... i dupa.

Pamiętam , że w latach 90 radziłem z tym sobie jakąś instrukcją wpisaną z palca do odpalanego scala playerem skryptu.

Generalnie wypublikowany skrypt Scali (tu v.1.1) jest plikiem tekstowym składającym się z EVENTów dla poszczególnych slajdów przykład:

EVENT LOGO
PICTURE "dyskscala:LOGO"
WIPE newscrollin north speed 3
TABS 50 100 150 200 250 -1 -1 -1 -1 -1
MARGINS on 16 303
GRID off 6 6
WORDWRAP on
PALETTE 000 fff eee 000 ddd fff eee ddd bbb fff fff 322 655 888 aaa ebc fea f91 d51 8de fff fec eb7 edc c76 ade fef 7bc cee eff 39c 492
FONT "old-western.font" 16
COLOR 1 3 3 2 3 0 0
ATTRIBUTES remap
STYLE 0 3 4 3 6 2 1 14 2 1 20 0 0 0
TEXTWIPE dump speed 5
TEXT 15 15 ""
PAUSE PIC_BB1 25
END

i dalej następny event.

NIestety w panelu scali 500 nie widzę nigdzie LOOP... Może to powinno się coś wpisać do ikonki prezentacji w Tooltype? A może na koniec skryptu? Kto pamięta???

Dodam dla zdziwionych , że używam leciwej Scali 500... Zależy mi na dyskietce samoodtwarzalnej bo taki jest projekt by chodził na A600 2MB z dyskietki.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 17:08:53 przez xtro
[#2] Re: Bardzo trudne pytanie o program Scala

@xtro, post #1

Wydaje mi się ze to o czym piszesz było w innej wersji Scali.
Zawsze możesz tak napisać s-s żeby po skończeniu skryptu uruchomił się jeszcze raz.
Inny sposób to już w samej Scali dany skrypt wgrać jeszcze raz pozwalając na pozostawienie juz istniejącego.
Wtedy jedno uruchomienie ScaliPlayer uruchomi ten długi powielony skrypt.
Resztę załatwi sposób w s-s opisany wyżej


PS.
Użyj Scali MM200.
Ona pójdzie na 2MB

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 18:22:29 przez Norbert
[#3] Re: Bardzo trudne pytanie o program Scala

@Norbert, post #2

O tym samym pomyślałem. Jednak brak opcji odtwarzania w kółko zastanawia.
[#4] Re: Bardzo trudne pytanie o program Scala

@xtro, post #3

mam instrukcje do scala mm300, przepisałem ją z 20 lat temu, jest w formacie WordWorth6, może chcesz to ci podeśle.
[#5] Re: Bardzo trudne pytanie o program Scala

@xtro, post #3

Do AmigaFormat dołączona była dyskietkę ze Scalą.
Jest to wersja 1.13 i ma Loops do max 99.
Może to taka Scale miałeś.
[#6] Re: Bardzo trudne pytanie o program Scala

@Risc, post #4

Ekstra!
Udostępnij pliz mi też !!!
[#7] Re: Bardzo trudne pytanie o program Scala

@Mikrobi, post #6

Instrukcje do wszystkich wersji Scali oraz masa innych publikacji: link.
[#8] Re: Bardzo trudne pytanie o program Scala

@Mikrobi, post #6

jest tu
[#9] Re: Bardzo trudne pytanie o program Scala

@RomanWorkshop, post #7

WIELKIE DZIĘKI !!!
Marzyłem o tym od dawnaok, racja
pozdr
[#10] Re: Bardzo trudne pytanie o program Scala

@xtro, post #1

A ja mam oryginalna instrukcje scali po polsku na VHS. Kiedyś ktoś takowa wydał...
[#11] Re: Bardzo trudne pytanie o program Scala

@Shredder, post #10

Podziel się !
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem