kategoria: A4000
[#1] CyberStorm MK1 SCSI prędkość dysku.
Witam szanownych kolegów.
Mam pytanie , jakie prędkości osiągacie na tym kontrolerze co w tytule?

U mnie sysinfo pokazuje 3,276,800 czy to nie jest 3,2MB/sec ?
Nie za mało?

Mam jeszcze FASTATA Elboxu a on mi pokazuje 1,638,400.

Czy te wartości nie sa zbyt małe?

Jak i gdzie ewentualnie szukać problemu?

Amigę szykuję do montażu video i przydało by się mieć jakiś konkretny transfer.

Mój system to OS3.9

Pozdrawiam
[#2] Re: CyberStorm MK1 SCSI prędkość dysku.

@owner1, post #1


U mnie sysinfo pokazuje 3,276,800 czy to nie jest 3,2MB/sec ?
Nie za mało?

Raczej jest ok.
Ustaw programowo transfer synchroniczny, będzie nieco szybciej.
Jest specjalny soft SCSI od phase5.
[#3] Re: CyberStorm MK1 SCSI prędkość dysku.

@stachu100, post #2

Ale gdzieś tam czytałem i obiecywali 10Mb/s .

ok. zobaczę co tam mam do tego phase z softu.
[#4] Re: CyberStorm MK1 SCSI prędkość dysku.

@owner1, post #3

To zależy także od dysku. Znajdź dokumentację i sprawdź maksymalne transfery, dyski w owym czasie nie były specjalnie szybkie.
Miałem kiedyś dysk SCSI w BlizzardziePPC (a więc 50 pin) i wyciągał jakieś 7-8 MB/s w trybie synchronicznym. Ale długo szukałem po aukcjach aby upolować właśnie ten model, inne były znacznie wolniejsze.
[#5] Re: CyberStorm MK1 SCSI prędkość dysku.

@owner1, post #3


Ale gdzieś tam czytałem i obiecywali 10Mb/s .

Zapodaj linka.
10MB to teoretyczna maksymalna prędkość opisana w standardzie SCSI II.
Która to prędkość jest niemożliwa do uzyskania w normalnych warunkach.
A dodatkowo producent układu SCSI sam zapwwnia, że ten konkretny układ tyle nie wyciągnie.
[#6] Re: CyberStorm MK1 SCSI prędkość dysku.

@owner1, post #1

Z tego co pamiętam, to na moim starszym dysku (IBM 36GB SCA) miałem w okolicy 6+ MB/s. Ten sam dysk na WarpEngine szedł około 9 MB/s. Zapewne dużo zależy od samego dysku. Nie wiem jakie masz CPU na tej karcie, ale minimum dla CSMK1 to zdaje się 040/40. A na takim procku FastATA w A4000 oscylowała w granicach 4+ MB/s. Na 060 jeszcze więcej. Więc jak dla mnie - albo jakieś archaiczne dyski, albo coś w systemie masz namieszane.
[#7] Re: CyberStorm MK1 SCSI prędkość dysku.

@owner1, post #1

Albo Fast-ATA albo montaż. To żre procek aż chrupie.
[#8] Re: CyberStorm MK1 SCSI prędkość dysku.

@baderman, post #6

Ja mam w MK1 060 50MHz.
Sprawdzę dysk co to to jest , może faktycznie on przymula.
Dziś też spróbuje przełączyć go na synchroniczny , zobaczymy czy to coś da.

Odnośnie FAST ATA to nie wiem ale zostawie to na później. Myślę że trzeba robić to po kolei.
[#9] Re: CyberStorm MK1 SCSI prędkość dysku.

@wali7, post #4

Zgodzę się z Tobą, wiele zależy od dysku. Na B2060 udało mi się uzyskać w trybie synchronicznym prawie 9,5MB/s.
[#10] Re: CyberStorm MK1 SCSI prędkość dysku.

@_Skiba, post #9

Dziś sprawdziłem jak u mnie, partycja systemowa osiąga lekko ponad 6,5 MB/s.
dysk HP COMPAQ 147 GB z przelotką z 50 na 80 pin, praca synchroniczna.
[#11] Re: CyberStorm MK1 SCSI prędkość dysku.

@owner1, post #1

Ja mam na CS MK1 w trybie asynchronicznym (wolniejszym) ok 4,8 MB/s na pierwszym i 4,3 MB/s na drugim dysku.

Tak jak napisał Ci Stachu ściągnij sobie soft od Phase5 do tego kontrolera i jest tam programik, który włącza flagę dla trybu synchronicznego (nie bój się nie utracisz danych).

W trybie synchronicznym na tej karcie podobno da się wycisnąć ok 7,5 MB/s, co ciekawe mnie się nie udało przełączyć poprawnie w tryb synchroniczny na moim modelu (podejrzewam stary bootrom na kontrolerze).

Po zmianie FLAGI na tryb synchroniczny jak będziesz miał szczęście to te 6-7 MB/s powinno być, jak nie to pomimo teoretycznie widocznego w konfiguracji dysku trybu synchronicznego będziesz miał prędkości podobne do moich

Co do faktycznej przepustowości to ja na swoim Blizzardzie PPC (Fast SCSI-2 , 6060 podkręcone do 66 mhz) mam ok 10 MB/s ok, racja
[#12] Re: CyberStorm MK1 SCSI prędkość dysku.

@owner1, post #1

Tak więc mój dysk to dokładnie taki jak tu :
http://allegro.pl/dysk-seagate-st318438lw-18-2gb-7-2k-u160-scsi-68p-i6619310684.html

plus zwykła przelotka na taśmę.

Z tego co widzę dysk powinien wydać.

Biorę się za ustawienie flagi na synchroniczny i sprawdzę jeszcze raz.

Dam znać jak wyniki.

Pozdro.
[#13] Re: CyberStorm MK1 SCSI prędkość dysku.

@owner1, post #12

A masz terminację na kontrolerze i na dysku? Z tego co pamiętam jak miałem CS MK1 dobijałem prawie do 10MB/s w trynie synchronicznym. Na CSPPC na przelotce z kartą CF, która miała max 33MB/s transfer dobijałem właśnie do ~33MB/s Także kontroler z CS MK1 dobrze zaterminowany i z dobrym dyskiem dobija prawie do maxa (10MB/s).
[#14] Re: CyberStorm MK1 SCSI prędkość dysku.

@flops, post #13

Witam,

Nie mam terminacji bo taśmę od kontrolera do dysku mam pojedynczą bez odczepów na inne dyski.
[#15] Re: CyberStorm MK1 SCSI prędkość dysku.

@owner1, post #12

Ja najlepsze transfery mialem na jakims Fujitsu 9 lub 18 GB 68-pin z przelotką na 50-pin, ale na standardowym kontrolerze SCSI w A3000, nie pamiętam dokladnie, ale bylo ponad 3,5MB/s, SCSI-1.

Możesz spróbować użyć tego programu
do zmiany na tryb synchroniczny.

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 09:53:22 przez SuperBuster
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem