kategoria: Programy
[#1] ShapeShifter I sieć
Elo, w ustawieniach ShapeShiftera wybieram kartę sieciową, jest to x-surf 100 unit 0
co dalej żeby sieć zadziałała, karta musi być pod WB aktywna ?
jeżeli tak to jakie ustawienia mam jej zapodać pod Mac-em (takie same jak pod WB czy może zmienić IP na inne)
jeżeli ma być nieaktywna pod WB to czy mogę użyć ustawień z WB pod Mac

Rozumiem że w MacOS wybieram TCP-IP a nie Appletalk
[#2] Re: ShapeShifter I sieć

@QUAD, post #1

Nic nie musisz pod WB nic wybierać ani uruchamiać.
Musisz mieć stos TCP/IP zainstalowany w MacOS 7.6.1 - Open Transport.
Z tego co pamiętam to w MacOS 8.1 od razu go masz.
W Shapeshifterze wybierasz sterownik cnet/3c589.device, a pod Makiem w preferencjach ustawiawsz TCP/IP i DHCP i poszło. Powinno działać od strzału.
Mam u siebie A1200 z kartą WIFI WPA2/AES i sieć działa ładnie zarówno pod Fusionem jak i pod Shapeshifterem.
[#3] Re: ShapeShifter I sieć

@Sir_Lucas, post #2

Jutro przetestuje czy dziala, pod 8 jest chyba jakis stos bo mam mozliwosc ustawienia TCP/IP
Pod 7 nie pamietam :)
[#4] Re: ShapeShifter I sieć

@QUAD, post #3

No właśnie pod 7 bym cos chcial i żeby współpracowało z plipboxem.
[#5] Re: ShapeShifter I sieć

@mikecios, post #4

Pod macos7 tez jest stos tcp/ip.
[#6] Re: ShapeShifter I sieć

@Norbert, post #5

Tak mi się wydawało ale nie chciałem się odzywać bez sprawdzenia, jako że karta mi startuje razem z WB edytuje sobie s-s żeby nie startowała i uruchomię pod ShapeShifterem
Mam nadzieje że zadziała :)
[#7] Re: ShapeShifter I sieć

@QUAD, post #6

Do MacOS 7.x.x potrzeba Open Transport. Leży sobie do wzięcia na Macintosh Garden.
[#8] Re: ShapeShifter I sieć

@Sir_Lucas, post #7

Jak Cie już mam na linii to może zapytam, mam od Ciebie karte WPA2 ale potrzebuję coś na kablu, masz może jakąś fajową kartę do A1200 030 żeby fajnie banglała ?
Napewno masz :P
Jak coś to priv
[#9] Re: ShapeShifter I sieć

@QUAD, post #8

A mam sporo fajnych kart na kablu.
Zaraz napiszę do Ciebie PM.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem