kategoria: A4000
[#1] RapidRoad w Xsurf-100 przestał działać...
Witam

Najpierw Buddha Flash teraz to... Zanim zacznę zaznaczam że specjalnie odczekałem aż się uspokoję

Tak więc zaczynam :D Chciałem włączyć swoją A4000D celem dokończenia instalacji Indy MK2. Niestety komputer się nie włącza. Tak więc podejrzenie padło od razu na scandoubler. Na szczęście okazało się że komputer nadal się nie włącza tak więc ta droższa zabawka od Jensa działa. Idąc dalej drogą eliminacji ostatecznie padło na RapidRoad wpięte w Xsurf100. Po wyjęciu karty USB komputer startuje. RapidRoad grzeje się baaardzo. Nie mam zamiaru wpinać znowu. Kartę miałem podłączoną zgodnie z wytycznymi w instrukcji (łącznie z dodatkowym zasilaniem) oraz z tym co jest na wiki.icomp. Najśmieszniejsze jest to że komputer tydzień temu działał bez zarzutu. Przegrywałem pliki za pomocą czytnika USB zainstalowanego w przednim panelu. Mam nadzieję że jest to odwracalna usterka tylko nie wiem do kogo się z tym uśmiechnąć. Karte kupiłem na amibayu jakiś czas temu więc o gwarancji nie ma mowy. Dla mnie czara goryczy się przelała. Kiedyś męczyłem się z konfiguracja IndyAGA MK2 w A1200 (o narzędziu konfiguracyjnym nie wspomnę) teraz czeka mnie to w A4000D. Później Buddha Flash który nie działa i teraz RapidRoad. Ja od tej pory szerokim łukiem omijam sklep i produkty od icomp.de

Pozdrawiam
[#2] Re: RapidRoad w Xsurf-100 przestał działać...

@PrzemasIII, post #1

Do RapidRoad trzeba używać hub USB z zasilaczem, bo nawet najmiesz spadek napięcia potrafi je wysadzić.



Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 13:02:45 przez Dorian3d
[#3] Re: RapidRoad w Xsurf-100 przestał działać...

@Dorian3d, post #2

[#4] Re: RapidRoad w Xsurf-100 przestał działać...

@Dorian3d, post #3

Zasilacz mam AT oryginalny LiteOn po wymianie kondensatorów z dodatklowym kabelkiem +5V. Poprzednim razem pendrive wsadziłem przy wyłączonym komputerze usunąłem po wyłączeniu komputera (znam te wytyczne więc uważałem).
[#5] Re: RapidRoad w Xsurf-100 przestał działać...

@PrzemasIII, post #4

Zdemontuj z karty RapidRoad i zobaczy czy się amiga odpala .
[#6] Re: RapidRoad w Xsurf-100 przestał działać...

@Dorian3d, post #5

Bez RapidRoad wszystko działa
[#7] Re: RapidRoad w Xsurf-100 przestał działać...

@PrzemasIII, post #6

No to zdechło.


Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 13:57:13 przez Dorian3d
[#8] Re: RapidRoad w Xsurf-100 przestał działać...

@Dorian3d, post #7

Ktoś jest w stanie to naprawić?
[#9] Re: RapidRoad w Xsurf-100 przestał działać...

@PrzemasIII, post #8

Jens na pewno. Spróbuj do niego napisać. Jeśli się nie wkurwi i będzie miał względnie dobry humor, to może ci nawet odpisze Szkoda, że jego sprzęt zamiast być bardziej user-friendly, staje się jego pocket-friendly
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem