[#1] Amiga 600 Problem z CF0
Witam !
Problem dotyczy Amigi 600 2MB RAM, Rom 37.350 HD 750MB ! W związku z chęcią przeniesienia softu z PC postanowiłem skorzystać czytnika karc Compact Flash podpinanego do portu PCIMCI ! Zainstalowałem pakiety CFD i fat95 zgodnie z artykułem o takim czytniku zamieszczonym na PPA ! Po resecie niestety nastąpił problem natury programowej, dokładniej WB przestał się uruchamiać ! Pojawia się okno pod tytułem Software Failure a wnim komunikat następującej treści :

Ram Lib
Program failed (error #80000003)
Wait for disk activity to finish.

Jak wrócić do poprzednich ustawień, Jak odinstalować sterowniki CF0, jak je poprawnie zainstalować bez takich niespodzianek, Jak odzyskać system ?

Proszę o pomoc !

[#2] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@KrisbA, post #1

Uruchom Amigę bez startup-sequence (w bootmenu).
Przeniesz CD0: z DEVS: Dosdrivers do sys:storage/dosdrivers.
Mozesz to zrobic pod jakims filemanagerem lub pod Workbenchem jesli w CLI w wpiszesz LOADWB.



Ostatnia modyfikacja: 11.03.07 12:11
[#3] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@KrisbA, post #1

Wygląda na problem ze stosem, podejrzyj plik DEVS:Dosdrivers/CF0 i sprawdź jaka wartość jest przy parametrze Stack i ją zwiększ.
[#4] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@Norbert, post #2

Witam Ponownie !
Postąpiłem zgodnie z pierwszą wskazówką i odzyskałem system OK ! Ale po próbie uruchomienia przeniesionego pliku CF0 pojawia się komunikat jak w moim wcześniejszym pytaniu, stąd wiem że to właśnie ten plik robi problem ! Pytanie jak go podejrzeć i zmienić wartości o czym pisze kolega w drugiej wskazówce ! A moze jakieś inne pomysły ? No i jeszcze jedno pytanie: gdzie instalują się pliki z pakietu Fat95 (niemam pewności że sie zainstalowały) ?

[#5] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@Norbert, post #2

Norbertowi dziękuje za pomoc ! Poprawa widoczna system odzyskany ! OK

[#6] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@KrisbA, post #4

Wpisz w CLI:
ed x
Potem z gornego menu wybierz interesujacy Cie plik do edycji.
Plik FAT95 ma znajdowac sie w katalogu L:
[#7] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@Norbert, post #6

Ciągle się ucze ! Plik CF0 odczytałem w ED FileSystem odnosi się do L: Fat 95 i rzeczywiście w katalogu L jest plik Fat95. W pozycji Stacksize jest wartość 4096 - niewiem czy właśnie tak ma być i ewentualnie na jaką zwiększyć ! Może ktoś porówna u siebie i podpowie ! Dziś już odpuszczam ! Jutro odnowa walka z CFO i pewnie kolejne pytania ! :D

[#8] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@KrisbA, post #7

Ja mam StackSize = 4096 i jak na razie działa (adapter i karta SanDisk + A1200). Nie mogę specjalnie sprawdzić na A600 bo nie posiadam takiego kickstartu jak ty w mojej sześćsetce (mam 37.299 bez obsługi PCMCIA). Spróbuj programu CardPatch z aminetu. Chociaż większość rzeczy które on poprawia dotyczą raczej A1200 ale kto wie...



Ostatnia modyfikacja: 12.03.07 09:26
[#9] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@KrisbA, post #7

Jaki masz UNIT i DEVICE podane w CF0: ?
Czy compactflash.device masz w katalogu DEVS?
Co wypisuje program pcmciacheck?
[#10] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@Norbert, post #9

Mój CF0 wygląda następująco:
FileSystem =L:Fat95
Device =compactflash.device
Unit =0
Flags =0 (tu zmieniłem na 2, bez powodzenia)
LowCyl =0
HighCyl =0
Surfaces =1
BlockPerTrack =1
BlockSize =512
Buffers =20
BufMemType =1
BootPri =0
Stacksize =4096
Prioryty =5
Globtec =-1
DosType 0x46415401

Mam wrażenie że problem leży po stronie pliku Fat95(np. uszkodzony) albo karty CF używam 16MB - wyczytałem że tych może Amiga niewidzieć, ale gdy karty niema w slocie to też występuje ten sam błąd podczas uruchomienia CF0 - a miało być tak pięknie !

[#11] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@KrisbA, post #10

Masz compactflash.device w katalogu DEVS?
A czy czytnik CF jest sprawny?
Odpalasz CF0: dopiero po uruchomieniu Workbencha?

Aby byc pewnym ze wszystko masz zainstalowane to po wlaczeniu Workbencha uruchom SnoopDos.
Potem dopiero uruchom z ikony czy z CLI sterownik CF0.
SnoopDos pokaze jakie pliki są wgrywane i jesli jakiegos nie ma to pokaze błąd.
Te bledy mozesz tu wpisac, bedzie latwiej znalezc przyczyne niedzialania czytnika CF
[#12] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@Norbert, post #11

Masz compactflash.device w katalogu DEVS?
A czy czytnik CF jest sprawny?
Odpalasz CF0: dopiero po uruchomieniu Workbencha?

Dokładnie TAK ! Czytnik sprawdzony na laptopie widzi karte, odczytuje i zapisuje dane !

W tym właśnie problem że czytnik miał posłużyć do przenoszenia danych z PC puki co to niemam jak tego przeskoczyć ! Próbowałem również Null Modemem - efekt jeszcze gorszy niż obecnie ! Również poprzez dyskietki formatowane na PC 720KB też niestety bez efektu !

Narazie więc leże na całej lini i niemoge przenosić softu


[#13] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@KrisbA, post #12

Czemu przez dyskietki 720kB bez efektu?
Ja nie mam prawie żadnego doświadczenia w Amidze, ale doszedłem do tego że wystarczy "zamontować" PC0: i czyta dyskietki fat 720kB.
Teraz mam dodane montowanie PC0: do startu i działa bez problemów :D

[#14] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@brada, post #13

Co prawda może stary temacik ale też się naszukałem informacji na forum o CF0 i "Software failure". Otóż kupiłem czytnik kart PCMCIA do mojej A1200 i spreparowałem sobie dyskietkę Workbencha 3.1 - wyrzuciłem kilka pliczków i upchałem tam compactflash.device oraz fat95. Pomimo zrobienia tego prawidłowo w różnych odstępach czasu podczas odczytu lub nawet tylko montowania CF0: bądź wkładania/wyjmowania czytnika otrzymywałem ten sam błąd i zwieche. Pomogła wymiana płyty głównej Amigi! Reszta czyli zasilacz/czytnika/karta/mysz/okablowanie pozostały bez zmian i problem zniknął. Nie wiem w sumie dlaczego tak. Kick ten sam - 3.0, ROM 39.106. karta SanDisk 65 MB CF-I. A już miałem reklamować czytnik albo wymienić kartę. Na A600 też powinno hulać bo bardzo często na Allegro pojawiają się takie Amiśki. Pamiętać należy o wersji kości - najlepiej 37.350 i znikają problemy z dyskami/kartami.
[#15] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@pong777, post #14

Cześć, kupiłem czytnik kart CF Pretec+Karta CF Pretec 4 GB. Nie wiem dlaczego system widzi kartę jako zabezpieczoną przed zapisem. Próbowałem na absolutnie gołej płycie głównej, podłączyłem do nie tylko myszkę i stację FDD. Nie wie ktoś, co może być powodem tego problemu?

[#16] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@Olek, post #15

Upewnij się, że ten czytnik czyta karty CFII/CFIII. Ja też mam taki i poprawnie mi działa ze starutką kartą SanDisk 64 MB (CF I). Natomiast 4 GB poprawnie u mnie tylko na adapterze CF + taśma 2,5'' pracuje. Karta 4 GB wariowała i blokowała mi całą Amigę jeśli była w czytniku w PCMCIA. Może warto zmienić na czytnik nowszego standardu albo zakupić taśmę 2,5''+ adapter CF? Mam do sprzedania taśmę i adapter - jak coś to na priv.

[#17] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@pong777, post #16

mam probelem... przegooglowalem PPA i net..no i zwracam sie do was..

wszedzie jest jak zainstalowac CF0: na PMCIA ..
ja mam A600 dysk w srodku 2 GB IBM 2.5 cala do tego wyprowadzony interfejsc IDE>CF na bok amigi (bez rozkrecania wymiana danych przec CF)

dlaczego tak mieszam skoro jest PCMCIA ??? dlatego ze mam tam wrzucona karte SRAM 1MB (FAST do A600 !!!)

nie chce mieszac z wyciaganiem tego i wsadzaniem

mam zainstalowane wszystko co trzeba WB2.1 FAT95 MounDOSa najnowszego..

przy uzyciu C:MountDOS SCSI.Device 1 FAT95 LIST

wywala mi komunikat
wszedzie wrzuca zera..

kiedys mountowalem dyski na A1200 pecetowe bez problemu mieszalem na rozne sposoby bez sukcesu....

dodam ze na pececie karta jest odczytywana (FAT16)

testowalem na 2 kartach
2 GB CFI (widzi ja hdtoolboox)
64 MB Widzi ja rowniez

co moge robic zle ????



DODAM ZE OBIE KARTY CF DZIALAJA JAKO CF0: bez problemu

Ostatnia modyfikacja: 25.12.2008 23:23:29



Ostatnia modyfikacja: 25.12.2008 23:43:22
[#18] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@HOŁDYS, post #17

prawdopodobnie ten FAT16 nie jest poprawnie rozpoznawany przez mountdos+fat95.
Podobne sa problemy przy kartach pamieci i pendrive. Pomaga powtorne sformatowanie na Amidze.
Na Amige instnieje program FDISK (Aminet).
Zobacz czy widzi on partycje FAT na tej karcie.
[#19] Re: Amiga 600 Problem z CF0

@Norbert, post #18

dzieki !!! sciagne sprawdze dam znac ..

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem