kategorie: A1200, Prometeusz
[#1] Brak internetu na A1200 po podłączeniu do innego routera
Witam.
Nabyłem A1200 z netem PCMCIA PO KABELKU.
U sprzedawcy net działał a u mnie już nie.
Wpisuje:
cli
startnet
login i hasło
wyskakują mi 2 linijki jakiegoś tekstu
uruchamiam ibrowse i lipa
nie moze załadować żadnej strony.
Nie znam się kompletnie na necie w amidze i nie mam pojecia co robić.
Sprzęt ten sam. U niego działa a u mnie nie.
Czy nie czasem zmiana routera nie wymaga wpisania gdzies jakiegos adresu ip czy jakis tam cyferek?
AMITCP nie ma w katalogu zadnego wejscia w preferencje.
Czy ktoś pomoże?





[#2] Re: Brak internetu na A1200 po podłączeniu do innego routera

@Maxsoft, post #1

A spróbuj inny stos TCP/IP. Miami albo MiamiDX.
Bardzo dobry tutorial MiamiDX w wykonaniu Jenota.
[#3] Re: Brak internetu na A1200 po podłączeniu do innego routera

@Sir_Lucas, post #2

Ładnie ale nie mam miami dx.
czeski film
[#4] Re: Brak internetu na A1200 po podłączeniu do innego routera

@Maxsoft, post #3

Jest na Aminecie.
[#5] Re: Brak internetu na A1200 po podłączeniu do innego routera

@Maxsoft, post #1

No przecież widać, że bramę przypisuje 192.168.0.1 a u ciebie na pewno jest 192.168.100.252
Dlatego bodej nie działa.
[#6] Re: Brak internetu na A1200 po podłączeniu do innego routera

@Maxsoft, post #1

https://www.ppa.pl/programy/instalacja-i-konfiguracja-amitcp.html
Tu masz opis AmiTCP.
Interesujący Cię fragment zaczyna się od"Potem edytujemy plik startnet."
[#7] Re: Brak internetu na A1200 po podłączeniu do innego routera

@Maxsoft, post #1

"Czy nie czasem zmiana routera nie wymaga wpisania gdzies jakiegos adresu ip czy jakis tam cyferek?"

Tak, wymaga. Masz tu sporo zmiennych:

Najpierw sprawdź, pod jakim adresem działa router w Twojej sieci lokalnej. Router jest z punktu widzenia Amigi "gatewayem" więc wpis przy gateway powinien odpowiadać adresowi routera.

Jeśli router ma adres np. 192.168.1.1 (dość typowy), to powyższa konfiguracja już nie będzie działać, bo Amiga ma adres 192.168.0.175 (a więc w sieci 192.168.0.x, a nie 192.168.1.x).

Wreszcie, sprawdź, czy router nie próbuje Amidze sam przypisać adresu przez DHCP oraz czy nie blokuje firewallem lub NAT-em komunikacji spod zakresu adresów, pod którym działa Amiga.
[#8] Re: Brak internetu na A1200 po podłączeniu do innego routera

@podstawek, post #7

Zawsze można w routerze zmienić ten adres 192.168.1.1 na 192.168.0.1, tylko wtedy inne urządzenia w domu które ustawione są na stały adres ip nie będą miały Internetu. Te co korzystają z DHCP to sobie poradzą - te nowsze ma się rozumieć.
[#9] Re: Brak internetu na A1200 po podłączeniu do innego routera

@Shredder, post #5

W rzeczy samej u mnie router jest 198.168.0.1 a Twój może mieć całkiem inny IP. Kolega ma ode mnie sprzęt. Tak jak ktoś polecił Tobie zajżeć do konfiguracji Ami Tcpip na ppa i po kłopocie. Powinieneś dać sobie radę. Jest tam bardzo przystępnie opisane. Ogólnie rzecz biorąc pozamieniaj moje ip na swoje. Pamiętaj o zmianie flag plików tak jak to jest opisane w tej instrukcji.
[#10] Re: Brak internetu na A1200 po podłączeniu do innego routera

@Tomski, post #9

Ok. Dzieki za porady. Przy czasie powalcze. Jak nie dam rady to poprosze schredera i moze mi to ogarnie ;)
[#11] Re: Brak internetu na A1200 po podłączeniu do innego routera

@Maxsoft, post #10

Niech moc będzie z tobą.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem