kategoria: A500
[#1] Gotek nie działa z A500.
Nie mogę uruchomić Goteka.
Wgrałem plik Selector na sformatowanego pena i jakieś ADFy Przy ładowaniu wyświetlacz cały czas ma 000, miga zielona dioda. Gdy przestaje migać, na Amidze mam ekran z ręką i dyskietką od WB - czyli jakby nie widział stacji dyskietek. Zworka na S0, próbowałem 2 peny i ustawienia taśmy. Z dyskietkami działa bez problemu, jeszcze jakieś sugestie jak mogę go odpalić? Gotek z Ali, nie wiem jaki tam jest wgrany soft.

Sklep

Soft

Próbuję jeszcze jedną pamięć sformatować niskopoziomowo, macie jakieś inne porady?

Jeśli muszę zaprogramować sam Goteka to byłbym wdzięczny za porady - jakim softem najlepiej i jak to do PC podłączyć : )

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 18:24:05 przez Piecho
[#2] Re: Gotek nie działa z A500.

@Piecho, post #1

Chyba nie sądziles ze Gotek z Ali będzie miał wgrane amigowe firmware?

Musisz mieć wgrany jeden z trzech dostępnych softów.
Tylko Hxc jest płatny.
Cortex i FlashFloppy darmowy. Polecam ten drugi.
Firmware wgrywać się tak jak podane na stronie , która podałeś
[#3] Re: Gotek nie działa z A500.

@Norbert, post #2

Mój mąż podłączył odwrotnie przewody TX na RX i RX na TX i usiłował zaprogramować i na wyświetlaczu Gotka nie świecą trzy 0 przedtem świeciły ,miał ktoś coś takiego jak przywrócić by znowu świeciły te zera.
[#4] Re: Gotek nie działa z A500.

@Norbert, post #2

Dzięki, z pomocą oficjalnych poradników zainstalowałem FF, działa jak marzenie : )
[#5] Re: Gotek nie działa z A500.

@Piecho, post #4

Tylko ostatnie pytanie - jakieś inne mody polecacie poza wyświetlaczem poziomym OLED?
[#6] Re: Gotek nie działa z A500.

@Piecho, post #5

Enkoder, w połączeniu z wyświetlaczam to poprostu bajka :)
[#7] Re: Gotek nie działa z A500.

@panti1801, post #6

O jakim enkoderze mówisz? Kierowałem się tym filmem:

link
[#8] Re: Gotek nie działa z A500.

@panti1801, post #6

Ok, chodzi Ci o potencjometr do wybierania dyskietki zamiast przycisków. Pomyślę nad tym.
Nie jestem jeszcze zdecydowany co do wyświetlacza - czy brać 2-rzędowy LCD czy OLED.
[#9] Re: Gotek nie działa z A500.

@Piecho, post #8

Ten "potencjometr" to właśnie enkoder ;) OLED ma ten plus, że można go zaadaptować w miejsce po poprzednim wyświetlaczu.

Polecam ten link, masz tutaj ładnie opisane wszystkie mody.

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 19:49:12 przez panti1801
[#10] Re: Gotek nie działa z A500.

@panti1801, post #9

Moja Amiga i tak ma obudowę po przejściach, zdecyduję się na montaż ekranu nad klawiaturą. Tylko nie mogę się zdecydować, czy bardziej będzie pasować zielony LCD czy czarno-biały OLED.
Odnośnie potencjometru to piszesz z własnego doświadczenia, dużo łatwiej się tak Amigi używa? Bo nie wiem jak to wizualnie ugryźć za bardzo, małe przyciski jeszcze w miarę pasują : )
[#11] Re: Gotek nie działa z A500.

@barbaramazurek, post #3

Rozwiązano problem po ponownym zaprogramowaniu Gotka i po podłączeniu do Amigi wyświetlacz z 0 się uruchomił.Jakim programem robi się dyskietki z obrazem pod PC.?wie ktoś.
[#12] Re: Gotek nie działa z A500.

@barbaramazurek, post #11

Wtyczka AmigaDX do programu TotalCommander pozwala na podgląd i rozpakowywanie plików w formatach: ADF, DMS, ADZ, HDF, HDZ, DMP. Pozwala także na tworzenie i modyfikowanie plików ADF. Aby stworzyć nowy ADF z własnymi plikami, zaznaczamy je w TC i używamy polecenia 'Spakuj'. Łączny rozmiar plików nie może przekroczyć pojemności dyskietki Amigi.
[#13] Re: Gotek nie działa z A500.

@xtrem007, post #12

Dzięki
[#14] Re: Gotek nie działa z A500.

@barbaramazurek, post #11

Programik exe2adf tez może się przydac
[#15] Re: Gotek nie działa z A500.

@Norbert, post #14

Też dzięki za pomoc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem