kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32
[#1] Protracker nie widzi plików mod
Witam

Męczę się z Protrackerem w wersji 2.3 i nie znalazłem dotąd poprawnie działającej wersji tj. takiej, która widzi pliki mod (moduły). Po prostu wchodzę w disk option, wybieram interesujący mnie folder/katalog a tam pusto
Miał ktoś podobny problem?


Pozdrawiam
Bartek
[wyróżniony] [#2] Re: Protracker nie widzi plików mod

@Bartek2075, post #1

Widocznie masz zapisane pliki w postaci "nazwa".mod a nie mod."nazwa".
Wejdź w SETUP i w polu MOD. ONLY ustaw na OFF.

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 17:46:06 przez Sounder
[#3] Re: Protracker nie widzi plików mod

@Sounder, post #2

Serdecznie dziękuję OK
Amiga podpięta pod głośniki z subwooferem- posłucham razem z sąsiadami
[#4] Re: Protracker nie widzi plików mod

@Bartek2075, post #3

Proszę bardzo, na zdrowie... Twoje bo sąsiadom to może nie koniecznie wyjść ;)
[#5] Re: Protracker nie widzi plików mod

@Sounder, post #4

Jak sąsiad ma bolsy i przyjdzie mu ściszyć to zobaczymy kto będzie zdrowszy.
[#6] Re: Protracker nie widzi plików mod

@ZbyniuR, post #5

Zależy jakie on tam mody będzie puszczał na cały regulator. Jak odpali jakiegoś Nuke'a albo Bruna to sąsiad jeszcze z wódka do niego wpadnie.
[#7] Re: Protracker nie widzi plików mod

@Ralpheeck, post #6

Nie kojarzę żadnego Nuke'a ani Bruna, może dlatego że nie pijam wódki.
[#8] Re: Protracker nie widzi plików mod

@ZbyniuR, post #7

To ksywy muzyków.
[#9] Re: Protracker nie widzi plików mod

@mailman, post #8

A myślałem że pijaków.
[#10] Re: Protracker nie widzi plików mod

@ZbyniuR, post #9

A to jedno przeszkadza drugiemu ?
[#11] Re: Protracker nie widzi plików mod

@mikecios, post #10

a ja wczoraj przesłuchałem wszystkie modki Rome Knight na zywo tez fajnie brzmi :P
[#12] Re: Protracker nie widzi plików mod

@ZbyniuR, post #9

Ale serio nie kojarzysz ich ksyw? Pytam bez ironii. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie pomysł na cykl artykułów przedstawiających zapomnianych, mniej znanych amigowych muzyków. Ani Nuke, ani Bruno do nich nie należą i o nich raczej nie zamierzałem pisać, ale jeśli faktycznie ludzie ich nie znają to muszę chyba zmodyfikować swoje założenia
[#13] Re: Protracker nie widzi plików mod

@Jazzcat, post #12

Jazzcat pamietaj ze nie kazdy zajmowal sie scena bylu tez po prostu gracze
po 30 latach maja prawo nie pamietac tych pijakow :)

ps.Kiedy sushi boyz 2 OK
[#14] Re: Protracker nie widzi plików mod

@Jazzcat, post #12

Jedyne ksywki jakie kojarzę że to byli modułkowi muzycy to Scorpik i Extend. Pewnie nawet jakieś wywiady z nimi czytałem. I chociaż pewnie wiele ich utworów wydaje mi się znajomych i po usłyszeniu kawałka umiałbym zamruczeć resztę, albo opisać scenę w demku jakiej towarzyszyła, to nie mam pojęcia kto je stworzył. Tak samo jak przeciętny zjadacz chleba kojarzy melodie klasyków sprzed 200 lat ze starymi dzwonkami w telefonach albo z reklamami, i nawet zna parę nazwisk typu Mozart czy Bethoven, ale nie kojarzy którą melodię do którego twórcy dopasować.

Nawet jak ktoś twierdzi że filmy to jego pasja i potrafi wymienić ich tytuły albo głównych aktorów, to z reżyserami czy autorami muzyki już ma kłopot. Nawet jeśli ich nazwiska kojarzy z profesją to już nie z konkretnymi dziełami. Ot taki entuzjasta amator (slesh ignorant, jeśli wolicie).

Nigdy nie byłem fanem brzęczydeł zwanych chiptunami, bo zawsze wolałem normalną muzykę z radia czy magnetofonu. Dopiero modułkową dawało się posłuchać, ale i ona wydawała mi się amatorska w porównaniu z muzyką z gier na PlayStation, którą poznawałem w tym samym czasie. Jak ktoś chce to niech pierwszy rzuci kamieniem, ale wolę muzę z Need For Speeda niż Lotusa. A modułki sobie układałem wg tego czy podobają mi się bardzo, mniej albo wcale, a nie wg autorów. Peace.



Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 13:29:31 przez ZbyniuR
[#15] Re: Protracker nie widzi plików mod

@ZbyniuR, post #14

Co do wymienionych muzyków (jeden z nich nie żyje od 10 lat) to trochę wstyd nie znać. Jeżeli czytałeś stare ziny, chartsy, oglądałeś demka, to na mus, musiałbyś kojarzyć ksywy.

Jazzcat, jak najbardziej zrób ten cykl. Wogóle, Twoje wszelkie wspomnieniowe artykuły to jest kosmos, i powinieneś takich pisać jak najwięcej.


Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 18:27:02 przez Ralpheeck
[#16] Re: Protracker nie widzi plików mod

@ZbyniuR, post #7

Nuke zrobił muzykę to tych gier link
[#17] Re: Protracker nie widzi plików mod

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #16

No to jedynie z Jaguara pamiętam jaka była muza. :)
[#18] Re: Protracker nie widzi plików mod

@ZbyniuR, post #17

Muzę z Agony tez na pewno pamiętasz.
[#19] Re: Protracker nie widzi plików mod

@Adinfo, post #18

Pamiętam grafikę, że była ładna, ale gra mi się nie podobała, a muza była hałaśliwa i agresywna tak jak akcja na ekranie. Ale nie umiem jej zanucić z pamięci, a gdybym ją usłyszał raczej nie skojarzyłbym z tą grą.

Czemu co chwila ktoś mi wmawia że na pewno coś pamiętam albo powinienem pamiętać. A może obracałem się w innych kręgach i zajmowałem innymi rzeczami?

Ja jakoś nigdy nie miałem poczucia że wszyscy są tacy sami. Ani że powinni być. Nie wiem skąd ludziom się to bierze.
[#20] Re: Protracker nie widzi plików mod

@ZbyniuR, post #19

Nie taki był cel tego co napisałem, sorry każdy ma własny gust i co innego pamięta z tamtych czasów.
Z tą hałaśliwą muzą to masz rację, jeden kawałek ten pierwszy (fortepian) jest spokojny i ciekawy, ale podczas gry już muza męczy niestety mocno uszy.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 11:18:42 przez Adinfo
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem