kategoria: CD32
[#1] Wymiana układu Rom
Witam
Mam pytanie odnośnie wymiany układu Rom w cd32
Chodzi mi o zachowanie ekranu startowego. I korzystać z płyt CD.
Po czasie ewentualnie zainstalowanie WB.
Jest tak możliwość w ogóle.

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 10:27:59 przez mkdevil666
[#2] Re: Wymiana układu Rom

@mkdevil666, post #1

A co Ci nie odpowiada w tym oryginalnym ?
[#3] Re: Wymiana układu Rom

@mkdevil666, post #1

Standardowy ROM przecież odtwarza płyty CD tłoczone (oryginały). Laser może mieć problemy z odczytem płyt nagranych (CD-R/CD-RW). To jest normalne.
Jak laser nie odtwarza płyt tłoczonych, to laser jest do wymiany; regulacja zazwyczaj niewiele pomaga.


Po czasie ewentualnie zainstalowanie WB.
Jest tak możliwość w ogóle.

Możliwość jest dopiero po zamontowaniu dodatkowej przystawki/karty rozszerzającej.
Czyli najpierw dodajesz do CD-32 odpowiedni sprzęt z zamontowanym dyskiem twardym i ze stacją dyskietek lub gniazdem do zewnętrznej stacju dyskietek, a dopiero potem instalujesz Workbencha na dysku twardym.
[#4] Re: Wymiana układu Rom

@stachu100, post #3

Przystawkę już mam
https://zapodaj.net/d4ef48634d053.jpg.html

Pytam ogólnie pod tym kątem czy wymiana romu na inny niż oryginalny ma sens pod względem zwiększenia wydajności Amigi.

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 11:35:35 przez mkdevil666
[#5] Re: Wymiana układu Rom

@mkdevil666, post #4

Nie. A już na pewno nie tej Amigi.
[#6] Re: Wymiana układu Rom

@stachu100, post #3

Mozna tez zainstalować WB w romie i z niego bootować, z tym że to dotyczy zwykłej amigi, nie wiem jak cdboostrap w CD32 skanuje urządzenia do rozruchu, w CDTV jest to schrzanione.
[#7] Re: Wymiana układu Rom

@michal_zukowski, post #6

Ludzie poinstalowali na tym workbencha. są filmy na yt.Nie komplikujcie czlowiekowi
[#8] Re: Wymiana układu Rom

@Mikrobi, post #7

Tak pewnie zrobię. Na razie odpalam programy i gry z CD-romu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem