kategoria: Karty CF
[#1] Nie idzie sformatować karty SD
Witam, mam taki problem z którym walczę już od jakiegoś czasu, mianowicie wszystko było ok i miałem kartę SD jako dysk do Amigi przenosiłem sobie dane itd. i nagle włączyła się opcja read only - nawet w ustawieniach WinUAE tego zmienić nie idzie żeby było read/write a kiedyś można było. Dodam, że nawet przy użyciu programu GPARTED partycje wykrywa ale nie idzie ich w żaden sposób usunąć ani sformatować i przeprowadzić jakichkolwiek zmian bo pisze ciągle read only - zworka oczywiście nie jest zablokowana - znaczy to, że karta do wyrzucenia? Proszę o odpowiedź czy idzie pominąć jakoś ten atrybut tylko do odczytu na tej karcie, pozdrawiam
[#2] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@DiamondViper, post #1

Musiales wyciagnac karte jak jeszcze sesja byla aktywna
sproboj uzyc diskpart i wyczyscic atrybut readonly

tu masz opis

link

jak nie pomoze to format karty
[#3] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@DiamondViper, post #1

Miałem to samo z "firmowym" pendrivem Sandisk. Żadne czary nie pomogły. Poszedł na śmietnik.
[#4] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@AmigaPL, post #2

No właśnie nie wiem czy doczytałeś wyżej, ale nie idzie jej sformatować w ogóle - to polecenie clean nic nie daje próbowałem wszystkiego już nawet programu do dzielenia partycji GPARTED - zmiany zanim zostają wprowadzone to pisze read only no i nie da się nic zmienić i kupa... Tym programem co tam jest też nie idzie tego zrobić... pierwszy raz mam coś takiego bez kitu - w załączniku jak wygląda komunikat po poleceniu clean - moim zdaniem karta walnięta i tyle...

link
[#5] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@DiamondViper, post #4

Standardowe zachowanie uszkodzonej karty SD, karta na śmietnik nic nie zrobisz.
[#6] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@DiamondViper, post #1

Z boku karty, po lewej stronie masz taki malutki przełącznik- sprawdzałeś czy się nie przesunął ?
[#7] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@Bartek2075, post #6

Pisałem wyżej, że zworka (czyli ten przełącznik - jak kto woli) jest odbezpieczony - koledzy wyżej mają rację karta na śmietnik...
[#8] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@DiamondViper, post #7

OK - Temat do zamknięcia, pozdrawiam serdecznie
[#9] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@DiamondViper, post #8

sprawdź jeszcze sdformaterlink
jak nie da rady po wszystkich opcjach to dopiero koniec i na e-złom

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 22:15:05 przez Mikrobi
[#10] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@DiamondViper, post #7

Co fizycznie robi ta zworka/przełącznik ?
Czy nie może być takie sytuacji ze pozycja jest właściwa, ale funkcja jest nie włączona ?
[#11] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@Norbert, post #10

Chodzi mi o przełącznik na adapterze.. na innych zresztą tak samo próbowałem i nic widać sprzętowo jest wymuszone to read only albo nic nie da się zrobić i tyle.. żeby było śmieszniej kupiłem drugą kartę SD i to samo się zrobiło przy opcji clean w diskpart - musiałem to zrobić żeby kartę przygotować pod wgranie systemu w Amidze - co jest raczej logiczne.. to to są dopiero jaja - jutro idę wymienić miejmy nadzieję że zwrócą kasę chociaż
[#12] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@DiamondViper, post #11

Spróbuj sformatować kartę w aparacie fotograficznym
[#13] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@Norbert, post #12

Spróbuj innej przejsciowki, bo moze byc jej wina.
Jak nie pomoze wsadz karte do telefonu i próbuj.
Pare razy uratowałem karte formatujac ja w starej nokii z symbianem szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 06:58:29 przez Jaro2k
[#14] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@Jaro2k , post #13

Do aparatu nic nie daje, na innych adapterach to samo - ale spróbuję jeszcze z tym telefonem masz rację, nieraz to się sprawdza - jakby coś dam znać Dzięki za sugestie Panowie OK
[#15] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@DiamondViper, post #14

Eureka Panowie Udało się na smartfonie marki Samsung Galaxy S8 - o dziwo na niczym nie chciało a na S8 sformatowało bez problemu obydwie karty - także polecam do tego Samsungi... to tak na przyszłość jakby ktoś miał problem z kartami microSD/SD i błędaMI typu "read only" ok, racja
[#16] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@DiamondViper, post #15

Jednak się pospieszyłem.. owszem sformatowało ją ale nadal nie idzie nic zrobić na tej karcie i jak był błąd odczytu tak i jest.. więc karty na śmietnik - przestrzegam przed kupowaniem taniej chińszczyzny i kartami marki GoodRAM ...
[#17] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@DiamondViper, post #16

Nie pamiętam jaki to był program, ale miałem podobny problem z kartami. Pomogło niskopoziomowe sformatowanie pamięci "tym" programem. Objawy były podobne - moje karty, jakiś pendrive nie chciały zapisywać ani formatować. Później działały bez problemu. Możliwe że to HDD Low Level Format Tool. Niestety nie pamiętam.

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 21:44:08 przez misiek2
[#18] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@DiamondViper, post #16

Czy pod S8 może na ta kartę nagrywać i kasować pliki ?
Czy pliki nie są uszkodzone ?
[#19] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@Norbert, post #18

Dziwna sprawa bo S8 formatuje niby te karty i dodaje od siebie foldery z androida problem polega na tym, że nie idzie nic z tym potem zrobić - czyli pozornie jest a tak naprawdę nie działa nic.. Robiłem ten niskopoziomowy format też nic nie daje, zmiany w partycji w EaseUS Partition Master również niet... poddaje się
[#20] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@DiamondViper, post #19

Spróbuj zassać Hirens boot cd . Wypal lub zainstaluj na pendrive . Odpal Pieca i tam są rożne programy do dysków. Np. do ręcznego instalowanie mbr. Może coś pomoże. Pozdrawiam
https://www.hirensbootcd.org/download/
[#21] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@DiamondViper, post #19

Czyli pod S8 nie możesz tam nic nagrać/przekopiować ?
[#22] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@Norbert, post #21

spotkalem sie z takim problemem i karta/pen drive aby nadawal sie do uzycia ponownego nalezy przefleszowac na laptopie specjalnym programem ktory ma baze romow dla danej firmy urzadzenia. 3 pen drive odratowalem i 2 karty sd
[#23] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@HOŁDYS, post #22

A możesz podać nazwę tego cud-programu?
[#24] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@gerul, post #23

kazdy producent karty ma taki flasher
ja uzywalem MPToola bo moje noname mialy bios ALCOR

Poczytaj tu

oczywiscie przed flashem z graj orginalny bios do pliku jako bak
[#25] Re: Nie idzie sformatować karty SD

@Norbert, post #21

Ok tym razem już wiem co to było - okazało się, że obydwa moje czytniki kart SD nie wiedząc czemu są walnięte - zarówno ten wbudowany wewnętrzny jak i zewnętrzny na usb - kupiłem trzeci i wszystko poszło od razu - także na drugi raz sprawdzajcie wpierw na innym czytniku zanim zasugerujecie się czy aby karta walnięta jak nie jest..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem