kategoria: Sprzęt
[#1] Z miłości do Amigi i Amigowców
[#2] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@KM, post #1

Teraz są dwie opcje:
- ugoda, ale co z finansowaniem dalszych prac nad AmigaOS4
- Aeon przejmuje prawa do rozwoju AmigaOS4 wraz ze źrodłami, pytanie co z Friedenami

Oczywiście Trevor może olać AmigaOS4 i pójść w strone MorphOSa, ale chyba za dużo jest w środowisku osobników, którzy by czegoś takiego mu nie wybaczyli no i jedyna technologia, której nie ma MorphOS czyli Reaction byłaby do przerobienia.
[#3] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@KM, post #1

Widzę, że śledczy ds. Amiga Crime Scene, jest wisienką do tego tortu...
[#4] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@michal_zukowski, post #2

Ja widze opcję Trevor czeka, inwestuje w MorphOS-a/AROSA, czeka aż wykrwawi się Hyperion, bo się nie mogą dogadać i zgarnia to co mają za mniejsza kasę.

AEON kasuje Tabora i zamiast tego finansuje przenosiny na to lub to
[#5] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@KM, post #4

Chyba, że znajdą jakieś rozsądne (wydajnościowo i finansowo) PPC ( nie ma szans).
[#6] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@KM, post #5

Znalazłem
3x3,2GHz PPC + GPU ATI za 20$

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 20:58:01 przez UJP
[#7] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@UJP, post #6

[#8] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@KM, post #1

[#9] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@selur, post #8

.. ale że co? Mógłbyś wejść na poziom wyżej. Co autor ma na myśli?
[#10] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@KM, post #1

dla mnie ten caly Trevor to taki sam mitoman jak kiedys Petro i jego wizje
[#11] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@UJP, post #6

dostępne 7776 sztuk

OK
[#12] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@dario35, post #10

To porównanie jest krzywdzące dla Trevora. Petro tylko pojawiał się na zlotach i gadał od rzeczy. Dickinson dostarczył już 2 razy (X1000, a potem X5000), efektem jego starań jest również całkiem sporo oprogramowania dla OS4. A co takiego dał nam Petro poza prototypem Walkera i mglistymi obietnicami "Power Amigi"?
[#13] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@recedent, post #12

Zalatwil A1200 z Indii.
[#14] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@michal_zukowski, post #2

Teraz są dwie opcje:


Rzeczywiście są dwie opcje. Jefną z nich jest to że serwisy takie jak Generation Amiga, Amiganews.de czy eXec, wkrótce przestaną istnieć a drugą że ich właściciele po prostu będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. Przynajmniej ja odniosłem wrażenie że Benowi kończy się już cierpliwość i bezczynnie dalej nie będzie się przyglądać akcjom typu "Hyperoin zbankrutował", "Wyciekły źródła AmigaOS", "mają zakaz prowadzenia działalności", "okradli wspólników". Ciekawe co będzie następne, być może zawzięty Italianiec puści plotkę że jest pedofilem, albo zabił żonę i dzieci. W którymś momencie trzeba to przerwać.
[#15] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@MUFA-amigaone-pl, post #14

To nieladne:
- Glupio to tak kogos oczerniac/wyzywac nie wiedzac wszystkiego ("zawziety Italianiec").
A to pytania jakie mialbym do ciebie:
- Co myslisz o dokumentach w ktorych jest napisane "jak wol" ze Hyperion jest bankrutem?
- Co myslisz o kickstartach, ktore Hyperion dolaczyl do systemu bez wiedzy Cloanto (ktore ma prawo do nich)?
[#16] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@MUFA-amigaone-pl, post #14

Rozumiem, że trzymasz stronę Hyperionu, ale nie za bardzo widzę w jaki sposób Hyperion mógłby pozwać kogoś z massmediów. To tak jakby pozwać Wprost o publikacje taśm PO, albo pozwać GW za publikacje o Rywinie. Tzn, oczywiscie można kogokolwiek pozwać o cokolwiek, ale taki pozew nie ma racji przejsc dalej.
[#17] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@stefkos, post #15

Wszystkie te trzy podrzedne firemki sa funta klakow warte i tylko hamuja rozwoj amigowego srodowiska. Banda starych dziadkow bijacych sie w kislu o worek dolarow duszenie kupki


Niech oni wreszcie poumieraja ze starosci, przynajmniej nie bedzie kolejnych odcinkow "w kamiennym kregu"OK
[#18] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@stefkos, post #15

- Co myslisz o dokumentach w ktorych jest napisane "jak wol" ze Hyperion jest bankrutem?
- Co myslisz o kickstartach, ktore Hyperion dolaczyl do systemu bez wiedzy Cloanto (ktore ma prawo do nich)?


Co do dokumentów to:

https://kbopub.economie.fgov.be/kbopub/toonondernemingps.html;jsessionid=0A13D0C3E30C480FC41EB73C7DE22AA5.worker4a?lang=en&ondernemingsnummer=466380552

A co do Kickstartów to Hyperion ma do nich prawo na mocy ugody z Amiga Inc. Zresztą niedługo będzie nowy kick od Hyperoionu. Kickstarty były zresztą już wcześniej dostarczane przez inne podmioty, na mocy umów z A Inc. Np. przez Eyetech. Spraw sądowych nie śledzę bo mam ciekawsze rzeczy do roboty, ale zdaję się że Cloanto jakoś nie daje rady w nich wygrywać. To by tłumaczyło wyplywanie jakiś niestworzonych historii po 10 latach, akurat teraz. Oczywiście dowodów na to kto jest inspiratorem serii fake newsów nie mam, natomiast umiem kojarzyć fakty...
[#19] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@michal_zukowski, post #16

Rozumiem, że trzymasz stronę Hyperionu, ale nie za bardzo widzę w jaki sposób Hyperion mógłby pozwać kogoś z massmediów. To tak jakby pozwać Wprost o publikacje taśm PO, albo pozwać GW za publikacje o Rywinie. Tzn, oczywiscie można kogokolwiek pozwać o cokolwiek, ale taki pozew nie ma racji przejsc dalej.


A jak się okazuje że readakcja puściła fake newsa w oparciu o fałszywe nie do końca sprawdzone źródła, to każdorazowo uchodzi jej to na sucho?
[#20] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@MUFA-amigaone-pl, post #18

Ale ten link niewiele mowi za to te rozmowy po czesci juz potwierdzone przez Mike'a i Trevora tak. Glos Trevora zreszta tez poznajesz. Koszty utrzymania firmy i programistow mozna sobie naprawde latwo wyliczyc i dojsc ze tworzenie "hobbistycznego os'a" nie moze byc oplacalne. Mozna rowniez "skojarzyc fakty" czemu jest ES zamiast funkcjonalnosci w systemie.
To ze ktos gdzies kiedys cos ukradl nie znaczy ze i ja moge ukrasc.
Zreszta pogbybamy zobaczymy (czas pokaze) mnie przeciez to nie dotyczy.
Przykro mi sie jednak robi jak piszesz o kims brzydko, mozesz mi wierzyc ze nigdzie nie napisalbym "jebanany Polak Mu..a ".

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 14:19:20 przez stefkos
[#21] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@MUFA-amigaone-pl, post #19

Myślę, że ludziom tak po ludzku należy się kilka słów wyjaśnień, co jest grane. I niech hyperion uważa, bo jak mu kupujacy pozew zbiorowy wytoczą, to się zdziwi. Nie każdy jest takim fanem jak ty, a robić się w wała ludzie nie dadzą. Ile rzeczy nie ma, a miały być? (Tinerwolf, OpenOffice) i w sumie to mogło zdecydować o tym, że ktoś wybrał sprzęt A zamiast sprzętu B i czuje się naciągniety.
[#22] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@KM, post #21

Ja jako użytkownik AmigaOs4 dla klasyka nie wytocze Hyperionowi procesu bo akurat kupiłem AmigaOS4 nie oczekując żadnego rozwoju :).
[#23] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@MUFA-amigaone-pl, post #14

Przynajmniej ja odniosłem wrażenie że Benowi kończy się już cierpliwość i bezczynnie dalej nie będzie się przyglądać akcjom typu "Hyperoin zbankrutował", "Wyciekły źródła AmigaOS", "mają zakaz prowadzenia działalności", "okradli wspólników".


Karma wraca

Czy to nie Ben Hermans w okolicach 2001-2004 roku rozpowiadal klamstwa o tym, ze MorphOS-a bazuje na zrodlach OS3.1? Owszem, robil to jak typowy prawnik ktorym jest: delikatnie na tyle, zeby nie mozna go bylo oskarzyc o oczernianie, a jednoczesnie z sugestia nieprzyjemnych konsekwencji prawnych.

z wiki:


The first Managing Partner of Hyperion, Benjamin Hermans, in the period between announcement and release of AmigaOS 4, ignited a great deal of community controversy by repeatedly claiming that MorphOS, an AmigaOS-like competitor (which had been released in complete form in 2003), was illegal, and had on several occasions threatened to take legal action against it either on the grounds that it was parasitic competition to AmigaOS 4,[18] or even that it was actually based on stolen AmigaOS source code.[19] No evidence to support either claim ever became public, neither did any legal action against MorphOS take place, although neither prevented such views being repeated commonly in public Amiga forums and mailing lists and even accepted as fact by some. This situation was inflamed by ex-Commodore engineer Dave Haynie, who backed up Herman's claims: "If you have seen the Amiga source code, you cannot produce a legally separate work-alike",[20] though again without any direct evidence.

The dispute did not enter the courts, but in the forums the argument was bitter. Hermans claimed that Bill Buck leading the Genesi company funding MorphOS was a "con-artist".[21]
[#24] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@stefkos, post #20

No niby nie napisałbyś invektyw pod moim adresem a za chwilę to zrobiłeś wystawiając do ksywki gwiazdkę, jak by to miało Cię oczyszczać. Sorry ale nijak to rynsztokowe określenie nia ma się do moich wcześniejszych słów, gdzie ja wulgaryzmów nie używałem i nikogo z ksywki czy nazwiska nie wskazywałem.

Co do rozpoznawania głosu Dickinsona to chyba nie przypuszczasz że zniżyłem się do tego by te nagrania odsłuchać. Przecież to taka bzdura jak by napisać "Mamy dowody na to że Tusk lub Kaczyński (niech ktoś sobie wybierze w zależności od prefereowanej opcji politycznej) zlecił zabójstwo Kennediego, oto po latach odnalazły się nagrania ich rozmów z Oswaldem".

Przeczytałem tylko tłumaczenie z amiga-news.de gdzie pisze że głos jest podobny do Dickinsona lecz nie ma pewności, że nagrania są rwane i że gościu z Generation Amiga nie ma najlepszej reputacji i jego rewelacje nie zawsze były prawdziwe.
[#25] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@MUFA-amigaone-pl, post #24

Jest też jeszcze napisane, że nie tylko człowiek Generation Amiga (pół Polak notabene) miał dostęp do tego pliku i Amiga-news względnie zweryfikowali jego prawdziwość więc co jak co ale do Amiga-news.de nie ma co się przyczepić.

"But amiga-news.de can confirm that this is not the original source, apparently the site's administrator was less concerned about keeping this under wraps as other parties we know about that also had access to the file. "

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 15:04:40 przez michal_zukowski
[#26] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@selur, post #17

Wszystkie te trzy podrzedne firemki sa funta klakow warte i tylko hamuja rozwoj amigowego srodowiska


O jakim rozwoju amigowego środowiska piszesz?
Nawet trole w tym środowisku się nie rozwijają,
jedno i to samo od lat
.
[#27] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@MUFA-amigaone-pl, post #24

Ten tekst z "Mufa" byl jako przyklad, rzeczywiscie moglem podac "polaczek-cebulaczek".
Zastanawiam sie jednak jak mozna twierdzic ze wie sie wszystko nie sprawdzajac "dowodow"? Jak to sie ma do Twojego znizania sie? Ktos kto moze osadzac sprawdza raczej wszystko.
I to co pisal Michal, tyle razy Ben rozprawial sie z MorphOSem, ktory ma sie dobrze i z ktorego ani razu nikt nie byl wzywany do sadu.
[#28] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@MUFA-amigaone-pl, post #24

rzookol, Mufa: Proponuję nie zbaczać na tematy polityczne, nawet w nawiązaniach/analogiach. Ta ścieżka prowadzi prosto do Banowa (Bułgaria).
[#29] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@recedent, post #28

To proszę dodać odpowiedni punkt w regulaminie PPA, bo bez tego będę dodawał analogię do polityki wtedy kiedy uznam za stosowne (szczególnie, że nie miały żadnego celu trollowania, obrażania etc.).
[#30] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@michal_zukowski, post #22

Tu nie chodzi o wygranie procesu, ale o pokazanie sprzeciwu, ze tak nie traktuje sie użytkownikow, którzy kupili sprzęt/soft i moga czuć się nabici w butelkę. Być może to byłby kubeł zimnej wody na głowy niektórych.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem