kategoria: Programy
[#1] Amos Professional w praktyce szukam dyskietek
pewnie było setki już razy
szukam dyskietek lub ich kopi obrazów do książki Programować może każdy Amos Professional w praktyce autorstwa krzysztofa Prusika i Zbigniewa Sypniewskiego
to są dwie dyskietki pewnie z przykłądami programów w amosie do nauki
[#2] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@JacK_Swidnik, post #1

Trzebabylo mowic na Amigowisku ;) mialem je przy sobie (jesli dobrze kojarze ze to te)
Teraz mnie nie bedzie przez kilka dni - sprawdze po powrocie i dam Ci znac.
[#3] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@JacK_Swidnik, post #1

jak byś miał maila w profilu to już byś miał :)
[#4] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@JacK_Swidnik, post #1

Tu fotka zdjecie

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 21:20:49 przez WojT_GL
[#5] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@QUAD, post #3

email był tyle że nie widoczny dla ludu szeroki uśmiech
poprawiłem, słać proszę bo jestem na etapie "hello world"
[#6] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@JacK_Swidnik, post #5

czyzbys pisal crap killera na kolejne Amiparty :)?
[#7] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@WojT_GL, post #4

korzystając z okazji to i ja poproszę, może zgraj na dysk google?
[#8] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@WojT_GL, post #4

WojT_GL biere, na Amigowisku to ja nie myślałem o tworzeniu programów w Amosie :D
dopiero na Amiparty no 23 nabyłem tą książkę i zacząłem czytać

fajnie się czyta, wciąga tekst tak że za rok będzie I miejsce w games/demo compos.... od końca
[#9] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@JacK_Swidnik, post #8

Tfu
Mialo byc Amiparty ;) tam to mialem ;)
Ja tez napisze killera ;)
[#10] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@JacK_Swidnik, post #5

Z amosem idzie dość szybko, zwłaszcza z książką, którą masz bo jest spoko. Oczywiście nie mówie że jest łatwo bo sam mam problemy żeby coś konkretniejszego w Amosie zrobić ale jak masz dużo samozaparcia to będziesz się super bawił :)
[#11] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@QUAD, post #10

Z tą książką za szczyla udało mi się napisać działający klon "Trona" :)
Wykrzaczal sie po kilku grach przez problem z pamięcią chyba, ale wtedy nie umiałem sobie z nim poradzić :(
Też bym przygarnal obrazy dyskietek :)
[#12] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@watman, post #11

Proszę bardzo :)

a1200.cba.pl/amos_programy.adf
a1200.cba.pl/amos_bank.adf
[#13] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@morph123, post #12

Gdyby ktoś nadal szukał:
link

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2023 13:19:18 przez 3M
1
[#14] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@3M, post #13

jestem tam tez plik "kurs_asemblera_comodore&amiga_PL.pdf".
Co to dokaldnie za kurs ?
ma ktos moze to podeslac, bo na Chomiku znowu jakies oplaty SMS'em trzeba robic a ja mam blokade platnosci.
[#15] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@selur, post #14

A to nie wiesz że po zalogowaniu na chomika masz darmowe 50mb na tydzień ?
Na tego pdf i inne pliki starczy
[#16] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@selur, post #14

Wszystko co zostało opublikowanie we wszystkich wydaniach C&A w temacie "Kurs Assmeblera".
[#17] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@Norbert, post #15

nie mam konta
[#18] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@selur, post #17

Zakładasz maila , zakładasz konto na chomiku i gotowe

A jak to jest dla ciebie za łatwe, to w sieci można znaleźć listę kont i haseł do nich.

Wybieraj.

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2023 14:46:39 przez Norbert
2
[#19] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@Norbert, post #18

Na moim chomiku najsłynniejsza książka do nauki assemblera oraz rzeczy do nauki Amosa PRO. Można ściągać pliki za free, co miesiąc ponad 10GB dla leniwych.

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2023 14:54:14 przez Stoopi
[#20] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@selur, post #17

Bierzesz się za asemblera? no najwyższy czas
[#21] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@Stoopi, post #19

ehhhhhhhh
setny raz sciagnalem ksiazke Doligalskiego, bo myslalem ze to cos innego... ale lipa
1
[#22] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@selur, post #21

Tam na chomiku masz kursy z C&A. Co do książki Doligalskiego, to jest bardzo konkretnie napisana i jak ją czytam to nieraz jedno zdanie kilkukrotnie żeby zrozumieć. To chyba jak dla wiernych chrześcijan czytanie Biblii :D

A tak poza tym czego oczekiwałbyś od kursu asemblera?
[#23] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@selur, post #14

Artykuły z C&A o nauce asemblera ,nic nowego. Moja robota. Gdzieś jest link do mojego google drive. Dawno temu zbierałem materiały o nauce programowania na Amidze i dla Amigi ... z dawnych gazet polskich. O Amosie jeszcze z anglojęzycznych dodatkowo. Ogólnie dawno temu udzieliłem się na cocolino online. Ale głównie skasowałem książki o retro komputerach. Faza mi przeszła gdy kupiłem książkę o asem one za ponad 170 zł kilka lat temu. Większość książek o programowaniu w polskim internecie to moje skany, zresztą na każdej z nich pod koniec jest stempel Da'hoo i kiedy była zeskanowana. Kilka razy na forum dawałem do googla linka ale większość ma to w d*pie bo lepiej pier*olic że Amiga to konsola na dyskietki. Sam czekam aż może tech Kain z ekipą zrobi kurs o pisaniu gier i wykorzystaniu ich "forka" . A może Cahir lub Spook zrobią jakiś kurs pisanie dem w c dla lamerňw i takich tam....

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2023 22:58:07 przez jimiche
3
[#24] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@tukinem, post #22

Kilka lat temu na EAB, ktos ze sceny amigowej mial wydac ksiazke na temat jak kodowac w asm. Chyba jakies hiszpany czy wlochy, byly szumne zapowiedzi no i skonczylo sie az na zapowiedziach... :(
Chodzi o porzadna ksiazke dotyczca kodowania z opisem tworzenia grafiki przez czipsety amigi a nie jakies p******ololo o podstawach. Podstawy to sie kazdy nauczy w 2 miesiace.
[#25] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@selur, post #24

W książce p. Doligalskiego jest o grafice przecież
[#26] Re: Amos Professional w praktyce szukam dyskietek

@selur, post #24

No ale czego Ty oczekujesz? Amigowcy powinni składać hołd Doligalskiemu za to, że napisał zarówno książkę o asemblerze Motoroli, jak również dodał sporo zagadnień z hardware Amigi. Asembler to tylko obsługa danych. Przeliczanie, mieszanie, ustawianie, sprawdzanie itd itp. Tu nie masz komend Screen Open, tylko musisz sobie ręcznie stworzyć wszystko. A żeby nie narobić byków, to na początku masz tłumaczone co to bajt, co to word i long, żeby uniknąć przekroczenia rozmiarów danych.

Jak kodować w asm, to po prostu umiejętność posługiwania się asemblerem + znajomość hardware Amigi. Asembler to nie jest wiedza, gdzie w pamięci jaki bit ustawić, tylko to jest już wiedza z hardware Amigi. Gdyby nie książka Doligalskiego, to trzeba by posiadać dodatkowo mapę pamięci sprzętu. Tutaj masz sporo (chociaż nie wszystko). Może zbyt ciężko opisane są przykłady, ale masz nawet pisanie aplikacji system friendly, czyli wyrzucenie copperlisty systemowej na stos (czy gdzieś indziej, nie pamiętam), a na koniec programu przywrócenie jej. Masz tworzenie grafik wektorowych, przestrzennych itp. Obsługę dźwięku, muzyki (chociaż co do protrackera to słabo jest napisane).

Jedyne, czego tutaj może brakować, to trików, które są wykorzystywane w Amidze przez koderów od gier i demoscenowców.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem