[#31] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@peceha, post #30

@pececha
to naprawde porzadnie wyglada. rozumiem ze ikony sa w oryginalnym amigowym formacie iff/planar. (dwuastanowe?) czy bylbys chetny/moglbys opublikowac ten zbior z taka licencja ktora pozwalalaby uzyc ich pod arosem68k?
[#32] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@wawrzon, post #31

Tak, to sa standardowe ikony narysowane w dPaincie i zlozone do kupy w iconEdit (pod WB 3.1). "Drugi stan" to tylko grubsza biala obwoluta (okolo 4 pikseli, wypelnienie pustego miejsca do rozdzielczosci ikony, czyli do 40x40).
Nigdy nic nie "publikowalem" wiec nie orientuje sie co bym musial dodac (licencje) do archiwum z ikonami. Rozumiem, ze na koniec nalezaloby zamiescic calosc np. na aminecie?
[#33] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@peceha, post #32

dobry pomysl. ale dobrze tez zamiescic w readme klausule czy twoja praca moze byc modyfikowana i rozpowszechniana przez innych, czy moze byc wlaczyna w komercyjne dystrybucje. czy traktujesz to jako public domain. takich wytycznych czesto brakuje w materiale dostepnym na aminecia a zwlaszcza jesli chodzi o zestawy ikon w zwiazku z czym trudno ich uzyc np w dystrybucjach. aros jest wprawdzie open source i nie jest projektem komercyjnym ale staramy sie dbac o jasna i poprawna sytuacje prawna i dlatego pytam. nie przyjmij tego jako zawracania gitary ;)
[#34] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@peceha, post #32

Odkopuję, bo jakoś naszła mnie chęć na podmianę ikon w moim systemie. Link do ostatniej paczki wygasł, jak to możesz jeszcze gdzieś wystawić albo przesłać mi mailem to będzie git.

Istotne pytanie: jak te ikony hurtowo "podmienić" w OS3.1 - czy to możliwe (nigdy takiej operacji nie robiłem)?
[#35] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@Adinfo, post #34

Cześć, wieczorem gdzieś to znowu wrzucę.
Są chyba programy które robią taką podmianę ale uwierz mi to raptem minuta ręcznego kopiowania więc....
Każda z tych ikon ma juz wpisane tooltypes takie jak oryginal więc naprawdę można to ręcznie zrobić
[#36] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@peceha, post #35

Dzięki, skoro to takie proste to ręcznie to zrobię.
[#37] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@Adinfo, post #36

link

Ikony są czarne a po zaznaczeniu dostają białe podświetlenie


Spakowałem na PC więc ikona. AUX ma zmieniona nazwa na _aux

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 18:47:30 przez peceha
[#38] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@peceha, post #37

po kliknięciu w link "strona zostala zgłoszona jako zawierająca szkodliwe oprogramowanie". Ja nie zobacze tych plików.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 20:21:42 przez Stoopi
[#39] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@Stoopi, post #38

Hmm, użyłem TinyUpload. Zawsze tam wrzucałem pliki i nigdy nie było kłopotów.
[#40] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@peceha, post #39

Na telefonie ściągnąłem. Pewnie zależy dyzo od przegladarki.
[#41] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@Adinfo, post #34

Ikonki Pecehy leżą także na Komoda & Amiga Plus #13 Cover Disk. Stamtąd nie znikną

Wersja cyfrowa do pobrania za free.

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 13:07:16 przez don_rafito
[#42] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@peceha, post #37

hmm,
nie ma tych linków, (nie działają)
gdzie można się tym pobawić ?
[#43] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@Cezarykl, post #42

Tu masz najbardziej akualna wersje (co nie zmienia faktu, ze i tak jest leciwa - ale chyba nowsza od tej zamieszczonej na Komoda & Amiga)

link
[#44] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@pch, post #43



niestety ten zestaw potrzebuje 8 kolorow a dokladnie 6 (3 odcienie szarosci + bialy + czarny + ten rozowawy do podswietlenia tla)
uzylem palety MagicWB , wiec pozycje kolorow musza odpowiadac tym z MWB aby poprawnie zostaly wyswietlone

- kilka ikon jest zmienionych w stosunku do poprzednich
- kazda ikona dostala nowa obwodke (pogrubiona zniknela)
- kazda ikona ma teraz w tle gradient z trzech odcieni szarosci

na razie tylko ikony WB (te filetypes dla dopusa widoczne w gornym lewym rogu nie sa jeszce dolaczone)

link do ikonek

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2023 13:07:33 przez pch
12
[#45] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@pch, post #44

bardzo bardzo bardzo ladne
[#46] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@pch, post #44

"The transfer you requested has been deleted."
[#47] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@juen, post #45

Dzieki:)

@Drakon
nie wiem czemu to wyparowalo...


inny link
[#48] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@pch, post #44

Fajne i bardzo estetyczne OK
[#49] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@pch, post #44

Ciekawy styl. Mógłbym używać. OK
1
[#50] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@pch, post #47

Dzięki, zerknę wieczorem, jak to się prezentuje ;)
[#51] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@MDW, post #49

Tak, wydają się całkiem spoko, ale nie zniósłbym tych "schodków" na klasykowych rozdziałkach. Takie "wykrzywione" ikonki wołają o wysoką rozdzielczość i porządny antialiasing na krawędziach.
1
[#52] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@recedent, post #51

Hehehe, o tym samym pomyślałem. Zastanawiałem się chwilę czy mógłbym to zaakceptować i ostatecznie zdecydowałem, że mógłbym. Ale bez stuprocentowego przekonania. To znaczy na retro-Amidze z klasycznymi układami graficznymi mógłbym, bo na niej nie wymagam niczego więcej niż 640x512 i nie oczekuję, że nie będę widział pixeli. Ale na np. MorphOS to oczywiście się zgodzę - wymagałbym antialiasingu i wysokich rozdzielczości.
[#53] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@recedent, post #51

Ale kolega z tego co widzę już używa wysokiej rozdzielczości.

Antialiasing jest przydatny w każdej rozdzielczości. Czy to niskiej, czy wysokiej.

W jakimś podręczniku do Amigi lub Deluxe Paint (nie pamiętam) jest napisane, że w trybach o wysokiej rozdzielczości schodków nie ma.

Dla przypomnienia Amiga wyświetla rozdzielczość niską i wysoką:

LoRes 320x256
HiRes 640x256
SuperHiRes 1280x256 (ECS/AGA)

@PCh

Serwis file.io, w którym umieściłeś plik na początku, wyświetlił komunikat, że "plik zostanie usunięty po pobraniu". Może włączyłeś jakąś opcję?

Co do ikonek, to super, aczkolwiek chętnie widziałbym wersję z czwartym kolorem np. niebieskim, a nie odcieniem szarości.

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2023 19:00:59 przez Hexmage960
1
[#54] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@pch, post #44

Zajebiste o ile można się tak wyrazić i to przekrzywienie rewelacja. Smaczny, estetyczny minimalizm.
[#55] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@Hexmage960, post #53

Dla przypomnienia Amiga wyświetla rozdzielczość niską i wysoką:

LoRes 320x256
HiRes 640x256
SuperHiRes 1280x256 (ECS/AGA)

Hmmm... 256 pixeli w pionie na komputerach 16-bitowych nawet 30 lat temu nie było wysoką rozdzielczością. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2023 16:59:58 przez MDW
1
[#56] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@MDW, post #55

Hexmage zapomniał uwzględnić 640x512.
[#57] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@MDW, post #55

Hmmm... 256 pixeli w pionie na komputerach 16-bitowych nawet 30 lat temu nie było wysoką rozdzielczością.

Tak się składa, że w tej książce o Amidze lub Deluxe Paint, w której pisano o braku "schodków" w liniach ukośnych, chodziło o rozdzielczość Laced, czyli 512 linii.

Zauważ, że określenie niska, wysoka i super-wysoka rozdzielczość dotyczy jednak pikseli w poziomie.

Amiga ECS/AGA obsłuży zegar 35ns co przekłada się na 1280 pikseli na linię. Niestety ze względu na standardy, nie mamy zwyczajnego 640x512 bez przeplotu w PAL, tylko właśnie 1280x256.

Użytkownicy A3000, A4000 nie mają tu problemu.

Ja używam flicker-fixera i mogę pracować również w Laced, i obraz jest bardzo ładny na VGA.

Jestem zdania, że z wysoką rozdzielczością (wtedy 640x480, 800x600, 1024x768) Amiga daje radę, ma też Overscan.

Z ciekawostek - nawet w oficjalnej dokumentacji napisano, że przy przepustowości 2x większej, Amiga by wyświetlała 1280x1024.

Na podstawie praktycznego użytkowania uważam, że bardzo wysokie rozdzielczości słabo się sprawdzają, bo wszystko jest malutkie. Nie należy przesadzać.

A odkryłem uroki nawet 640x256. Do pracy z oprogramowaniem użytkowym nadaje się wyśmienicie.

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2023 17:56:17 przez Hexmage960
[#58] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@Hexmage960, post #57

Do pracy z oprogramowaniem użytkowym nadaje się wyśmienicie.


Na przykład do przycinania w ImageFX fotek z wakacji?
[#59] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@recedent, post #58

Na przykład do przycinania w ImageFX fotek z wakacji?

Tak, choć pisząc to miałem na myśli niekoniecznie programy graficzne, tylko WordWorth, DataStore, czy CygnusED.

Jeśli zaś chodzi o zdjęcia, to już jest mniej różowo na AGA, ale jestem zdania, że HAM8 odzwierciedla kolory bardzo dobrze.

Nawet sprawdzałem Photogenics poprzez flicker-fixer na VGA i działa to świetnie.

No ale rozszerzenia, karty RTG gwarantują te i większe rozdzielczości (również kolory). Mimo to lubię odnajdywać walory Amigi w posiadanej konfiguracji.
[#60] Re: 4 kolorowe ikony - prawie gotowe

@Hexmage960, post #59

To ja jeszcze raz pogratuluję autorowi świetnego projektu ikonek, me gusta
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem