[#61] Re: Pad od Sega Mega Drive i Amiga

@maxell35, post #60

W takim razie coś źle podłączyłeś.
[#62] Re: Pad od Sega Mega Drive i Amiga

@Norbert, post #61

Na PC wszystko działa więc raczej jest dobrze podłączone. Ten pad ma na środku jakiś układ do którego idą wszystkie ścieżki - na początku myślałem, że to może być przyczyną. Teraz mam podłączone wszystkie kierunki i "fajery" bezpośrednio pod przyciski z pominięciem tego układu i dalej 2 i 3 nie działają na Amidze.
[#63] Re: Pad od Sega Mega Drive i Amiga

@maxell35, post #62

Czy na pewno kabel ma w sobie 9 żył ?
Sprawdziłeś miernikiem czy wciśnięcie "fajerów" już daje właściwy połączenie na wtyczce pada.
[#64] Re: Pad od Sega Mega Drive i Amiga

@maxell35, post #62

Dubel. Do wykasowania

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2024 21:40:55 przez Norbert
[#65] Re: Pad od Sega Mega Drive i Amiga

@maxell35, post #62

Skoro pominąłeś elektronikę pada, to +5v i diody są na Amidze zbędne.
[#66] Re: Pad od Sega Mega Drive i Amiga

@Norbert, post #63

Jest 9 żył i jest połączenie, na PC działają wszystkie trzy przyciski. Podłączyłem go też do C64 i w jednym porcie działa "fajer" i wszystkie kierunki, a w drugim porcie nie działa kierunek "dół" z niewiadomych przyczyn. Te pady do Segi to chyba lepiej jednak używać do Segi. Chociaż na Amidze działa wszystko poza dodatkowymi "fajerami" i dodatkowo mam skok pod przyciskiem, co jest całkiem użyteczne.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem