kategorie: A1200, Karty CF
[#1] PCMCIA oraz karta sd
Powoli jakoś ogarniam a1200. Z naciskiem na powoli ;). Postawiłem dziś nowego workbencha na nowym Hdd, wymieniłem kości Kickstart te od Hyperion. Reasumując mam czystego workbencha 3.1.4.
Zakupiłem PCMCIA plus 1gb wolna karta SD kompatybilna z PCMCIA. Od sprzedawcy otrzymałem instrukcję jak sprawić aby karta była widoczna na blacie.
Poniżej opis:
* sterownik wysyłany na nowej dyskietce 720KB, bootowalny - jeśli zamierzamy wgrać do na swój dysk twardy wgrywamy następujące pliki w następujące lokalizacje (bootujemy Amigę z dysku, wkładamy dyskietkę ze sterownikami do stacji DF0, uruchamiamy ulubiony menedżer plików bądź konsolę CLI):
DF0:CF0_Drivers/Devs/compactflash.device
do
SYS:Devs
oraz
DF0:CF0_Drivers/Devs/DOSDrivers/CF0
do
SYS:Devs/DOSDrivers/CF0
oraz
DF0:CF0_Drivers/Devs/DOSDrivers/CF0.info
do
SYS:Devs/DOSDrivers/CF0.info
oraz
DF0:CF0_Drivers/L/Fat95
do
SYS:L/Fat95

Zapewne gdybym miał jakiś menedżer plików to było by po problemie. Niestety nie mam jak wgrać go na amige. Pozostanie mi cli. Mógł by ktoś proszę podać przykład komendy z kopiowaniem tak jak to sprzedawca opisał ale pełnej? Problem jest przy" do" bez spacji to i SYS:Devs?
Acha i jeszcze jedno mam kartę turbo w slocie z 8mb ram czy konieczne jest zmniejszenie poprzez zworkę na 4mb?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 17:20:29 przez majstermsi

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 17:23:20 przez majstermsi
[#2] Re: PCMCIA oraz karta sd

@majstermsi, post #1

Możesz skorzystać z Workbencha.
Aby zobaczyć katalogi bez ikon należy w górnym menu wybrać ALL FILES
Potem już tylko drag and drop.

W Cli korzystasz z COPY czyli
COPY DF0:CF0_Drivers/Devs/compactflash.device TO devs:
itd odpowiednio dla innych plikow

Szkoda ze na dyskietce nie ma skryptu instalacyjnego.
To tylko kilka linijek tekstu .

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 17:30:27 przez Norbert
[#3] Re: PCMCIA oraz karta sd

@Norbert, post #2

No nie ma skryptu ale przynajmniej wiem coś więcej ;).
A odnośnie karty turbo i blokowania PCMCIA coś Norbert wiesz więcej? Nie ma szans na 8mb z PCMCIA?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 17:51:21 przez majstermsi
[#4] Re: PCMCIA oraz karta sd

@majstermsi, post #1

zobacz @


wysłałem ci gotowca
przegraj i ogień piekielny

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 17:57:45 przez Dorian3d
[#5] Re: PCMCIA oraz karta sd

@majstermsi, post #3

Copy DF0:CF0_Drivers/Devs/compactflash.device to SYS:Devs
Copy DF0:CF0_Drivers/Devs/DOSDrivers/CF0 to Devs:DOSDrivers/
Copy DF0:CF0_Drivers/Devs/DOSDrivers/CF0.info Devs:DOSDrivers/
Copy DF0:CF0_Drivers/L/Fat95 to L:


Ot i cała instalka.

Po wgraniu tego i dwukliku na CF0 w sys:devs/dosdrivers lub wykonaniu komendy Mount cf0: powinna na Workbenchu pokazać się ikona karty SD.
Ten sterownik będzie się automatycznie uruchamiał podczas bootowania Amigi.
Jak będzie chciał to wyłączyć to przenieś cf0 w inne miejsce na dysku. Najlepiej w sys:storage/dosdrivers

Szansa zawsze jest na 8MB i pcmcia.
Trzeba tylko potestowac.
Pod kick3.0 to działało na niektórych kartach. Do kick3.1 trzeba było coś dograć.
W przypadku 3.1.4 . Tego nikt nie wie . Jeszcze.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 17:59:00 przez Norbert
[#6] Re: PCMCIA oraz karta sd

@Norbert, post #5

Ok ja już wiem działa z 8mb :) nic nie trzeba zworkować kombinować :). Teraz to jest bajka . Dzięki za pomoc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem