kategoria: A1200
[#31] Re: Gdzie kupić akcelerator do A1200 ?

@Pentanteles, post #30

Mam a 1221 i jestem zadowolony super karta do whdload



link

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 20:49:01 przez Dorian3d
[#32] Re: Gdzie kupić akcelerator do A1200 ?

@Dorian3d, post #31

Potwierdzam. Dobra karta i działa bezproblemowo.


Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 21:37:20 przez nostrum666
[#33] Re: Gdzie kupić akcelerator do A1200 ?

@nostrum666, post #32

A jakie to daje dokladnie przyspieszenie?
[#34] Re: Gdzie kupić akcelerator do A1200 ?

@selur, post #33

[#35] Re: Gdzie kupić akcelerator do A1200 ?

@Dorian3d, post #34

Też posiadam aca1221, super karta. Czeka sobie w pudeleczku. Jak by kiedyś np. Blizzard 030 odmówił posłuszeństwa będzie na podmianę lub na portal aukcyjny pójdzie.
[#36] Re: Gdzie kupić akcelerator do A1200 ?

@mwb113, post #35

to w koncu czeka w tym pudeleczku na podmiane czy pojdzie na allegro?
[#37] Re: Gdzie kupić akcelerator do A1200 ?

@selur, post #36

Właśnie się zastanawiam 😃
[#38] Re: Gdzie kupić akcelerator do A1200 ?

@mwb113, post #37

ale czemu akurat tutaj, w domowym zaciszu przy piwku i tv nie mozna?
[#39] Re: Gdzie kupić akcelerator do A1200 ?

@Dorian3d, post #31

Hej, sorry za off-top.

Ten R2D2 jest produkcji firmy Applause? Zdejmujesz mu dekiel i w środku pusto - znaczy się, pojemnik?
[#40] Re: Gdzie kupić akcelerator do A1200 ?

@selur, post #33

W pełni odblokowana w testach SysInfo pokazuje wydajność wyższą (nieznacznie ale jednak) niż 030 25MHz. W praktyce jest naprawdę fajnie. Nie ma na co narzekać. Nie jest to co prawda 040 czy nawet 030 ale karta naprawdę daje radę.
[#41] Re: Gdzie kupić akcelerator do A1200 ?

@Kulamario, post #29

WARPY i FASTY do A500 i 1200 jeszcze nie ukończone, cen także nie ma,jednak na pewno nie będzie to zdzierstwo w biały dzień pokroju pomyleńców wytawiających na portalach aukcyjnych czy ogloszeniowych,gdzie "życzą" sobie za dopałki do amig chore pieniądze.
Jak trafisz okazję za dobre pieniądze jakiejkolwiek turbiny 030,040,060 to się nie zastanawiaj tylko kupuj. Jeśli nie znasz się na specyfikacjach danego turbiacza to >TUTAJ< masz szczegółowe info ze zdjęciami do praktycznie każdej wyprodukowanej karty turbo do A1200.
Uwierz,że nie zmarnujesz pieniędzy,a jak Ci bedzie mało to sobie zawsze możesz ją sprzedać,dołożyć i kupić coś mocniejszego (uwierz mi że po jakimś czasie będzie Ci mało ).
Na twoim miejscu przeczekałbym jednak do premiery WARP 1260 lub innych nowych najmocniejszych kart jak ACA1260 czy Vampire 1200. Skoro posiadasz rozszeżenie FAST to do amigowania w zupełności Ci wystarczy i śmiało możesz odkładać kasę na najmocniejsze akceleratory.
Na koniec i tak decyzja należy tylko do Ciebie,więc możemy się produkować jeszcze przez kilka tygodni a i tak zrobisz jak uważasz.

Jeśli chodzi o polecane wcześniej karty ACA1230 56MHz to owszem jest,a w zasadzie była (Karty Cizara i Sellena biją rekord za rekordem: ) to najszybsza turbinka na 030 do Amigi,jednak jest trudna do dostania.
Posiadałem to cudeńko przez dłuższy czas i byłem z niej bardzo zadowolony.
Były takze wersję ACA1233 55MHz,jednak z racji limitowanej edycji jest ich jeszcze mniej niż ACA1230 56MHz.
[#42] Re: Gdzie kupić akcelerator do A1200 ?

@FeRu, post #41

Nie łapię twojej logiki. Jakim cudem ktoś kto planuje/potrzebuje 060, miałby spokojnie i cierpliwie działać na samym faście, zamiast kupić np 030?

Skąd to przekonanie że każdy posiadacz 030 czy 040 na pewno będzie miał mało, i kiedyś kupi 060?
Jeśli popytasz posiadaczy 060 to pewnie przechodzili taki etap z wolniejszymi, ale to nie znaczy że każdy kto posiadał 020 czy 030 pójdzie dalej w swojej rozrzutności.

A porady typu nie zastanawiaj się kupuj, nawet jeśli się nie znasz to nie zmarnujesz pieniędzy, to sorry, ale łatwo się szasta nie swoimi pieniędzmi bez ponoszenia odpowiedzialności za słowa.
Lepiej trochę ochłoń, bo gadasz jakbyś coś wziął.

Emulatory są dostępne za darmo, a w nich są opcje by prędkość emulacji była ściśle taka jak ustawiona konfiguracja. I bawiąc się tym można sprawdzić i oszacować jaka prędkość jest dla nas wystarczająca. I czy mamy ochotę na to wydać tyle ile pokazują aukcje.
[#43] Re: Gdzie kupić akcelerator do A1200 ?

@ZbyniuR, post #42

Yyyy ze jak? Co to za bulwers? Po prostu znam z włąsnego doświadczenia i wielu osób nawet z PPA którzy mieli tak samo,że zaczynało się od gołej amigi,potem jakiś fast lub słabsze turbo,potem i tego było mało i szukali najmocniejszych kart.
Nie pisałem nigdzie,że tak jest zawsze i że tak ma każdy.
Nie wmawiam mu od razu,żeby brał wszyskto w ślepo,tylko jak mu się trafi okazja od znajomego czy od kogoś stąd pewna karta za dobre pieniądze to dlaczego ma się zastanawiać.
Na koniec przecież dodałem uwagę,że tak czy siak zrobi jak zechce,przecież "bozia" obdażyła jego jak i Ciebie własnym rozumiem.
Mój post nie jest wyryty na kamieniu i tym bardziej nie zniosłem go z góry,ubrany w płachte i sandały żeby brać go za dekalog.
Wypraszam sobie uwagi ze pisałem pod wpływem.....Porządnie uj*bany byłem przedwczoraj i wczoraj a posta pisałem już na trzeźwo



Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 01:01:49 przez FeRu
[#44] Re: Gdzie kupić akcelerator do A1200 ?

@ZbyniuR, post #42

Z tym "wyliczeniem" potrzebnej dla mnie mocy i przetestowaniem tego na emulatorze to taki zły pomysł nie jest. Mam w końcu A1200, której nigdy wcześniej nie miałem - nawet nie planowałem. Widzę, że bez minimum dodatkowego FASTu to nie do końca to. Znajomy mnie ostatnio zapytał - Widzę, że Amigowa "choroba" dalej postępuje? - odpowiedziałem, że bardzo postępuje. Nie planowałem ale jakoś nie potrafię opanować poszukiwania min. 68030. Trudno mi się przed tym obronić - pozwalam "chorobie" postępować i nie mam zamiaru protestować
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem