kategoria: Sprzęt
[#1] gotek od ponga
hej,
zakupilem gotek od ponga i byl on flashfloppy a jak wchodze do menu to widze HxC - to ok?

a druga sprawa to jak posortowac soft na pendrive wg nazw, porobilem sobie katalogi, pokopiowalem co trzeba a w menu widze rozstrzal folderow jak popadnie
[#2] Re: gotek od ponga

@ami2019, post #1

hej,
zakupilem gotek od ponga i byl on flashfloppy a jak wchodze do menu to widze HxC - to ok?

Bo FlashFloppy korzysta z Selectora od HxC. Zobacz co pokazuje się na wyświetlaczu goteka bez pena.

a druga sprawa to jak posortowac soft na pendrive wg nazw, porobilem sobie katalogi, pokopiowalem co trzeba a w menu widze rozstrzal folderow jak popadnie

Z tym sie nie spotkałem. Skopiuj na PC wszystko z pena na dysk. Usuń wszystko z pena i skopiuj z powrotem. Powinno pomóc

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 20:59:46 przez snifferman
[#3] Re: gotek od ponga

@ami2019, post #1

Użyj DriveSort do posortowania nazw
[#4] Re: gotek od ponga

@Norbert, post #3

hej, dzieki, ale jak zrobic to "DriveSort"?
[#5] Re: gotek od ponga

@ami2019, post #4

hej, dzieki, ale jak zrobic to "DriveSort"?

Norbertowi chyba chodzi o program pod win o takiej nazwie. Sortuje on pliki na nośniku.
[#6] Re: gotek od ponga

@snifferman, post #5

aha... ok dzieki, a czy czasami po tej operacji nie pogubia sie przypisania do slotow i trzeba jeszcze raz?
[#7] Re: gotek od ponga

@ami2019, post #1

Jeśli był z penem to domyślny konfig na pendrive wrzucam w trybie emulacji HxC.
Jeśli nie jest w wersji 1.0 tylko 0.14 lub 0.15 również zachęcam do upgrade'u.
Strona projektu link.

Najnowszy firmware: link.



Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 22:06:24 przez pong777
[#8] Re: gotek od ponga

@pong777, post #7

pong - kupilem to od ciebie jakies 2-3tyg temu, zawsze mowiles ze wgrywasz najnowszy firmware do sprzedawanych przez ciebie gotekow, a widze tu FW FF-v0.15

druga sprawa to gdy jestem w menu to po lewej stronie ekranu widze dziwne paski, kilka obok siebie, zaslaniajace nazwy plikow itp, co to jest?
[#9] Re: gotek od ponga

@ami2019, post #8

Wgranie nowego firmware jest banalnie proste.

A co do tych pasków, to może być problem selektora hxc.
Najlepiej wklej zdjęcie jak to wygląda.
[#10] Re: gotek od ponga

@Norbert, post #9

nie wiem jak sharowac 1 zdjecie w googlephotos,
oto link do albumu, na zdjeciu 3 jest to o czym mowie - te dziwne paski
mam nadzieje ze nie dostalem jakiegos felernego egzemplarza od ponga, pong - mozesz skomentowac te usterke?

https://photos.app.goo.gl/KntsXPE26dWrgaMr9



link

wgranie firmwaru wymaga programatora,
nie posiadam takowego, moze ktos moze polecic cos sensownego

a przy okazji wymienilbym wysw na oled, pytanie jaki pasuje do goteka? chodzi mi o okienko

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 13:46:15 przez ami2019

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 13:46:36 przez ami2019

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 13:46:53 przez ami2019
[#11] Re: gotek od ponga

@ami2019, post #10

Aktualozacja Ff odbywa się bezpośrednio z pendrive.

link
[#12] Re: gotek od ponga

@ami2019, post #10

a przy okazji wymienilbym wysw na oled, pytanie jaki pasuje do goteka? chodzi mi o okienko

0,91 cala oled 128x32 I2C . Okienko możesz trochę poszerzyć, lub ustawić w konfigu FF, aby nie uzywał całego wyświetlacza, wtedy tylko musisz go przymocować.
Jak już dajesz wyświetlacz to dorzuć jeszcze pokrętło. Nie potrzebujesz wtedy selectora. Masz w miare wygodny dostęp do całej zawartości pendrive.


info


tutaj Masz Firmware od HxC i w archiwum w folderze file_selector/amiga masz plik autoboot.hfe

Zmień nazwe swojego na penie i wgraj tego z archiwum. Zobacz czy paski nadal są.
Winny pasków może być chipset samej amigi. Nie masz innych problemów z obrazem w grach/programach?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 15:17:15 przez snifferman
[#13] Re: gotek od ponga

@ami2019, post #8

Paski to kwestia ustawien monitora. Mialem to samo. Przestawienie phase/clock rozwiazalo sprawe.
[#14] Re: gotek od ponga

@softiron, post #13

1. dzieki panti!!! nie mialem pojecia ze ff mozna zflaszowac z usb, juz jest fw 1.0

2. paski... zniknely, przypadek? flash fw to zrobil? zwroce uwage

3. czy po updacie fw musze nagrac na nowo autoboot i hxcfce ? bo w sumie wszystko smiga
[#15] Re: gotek od ponga

@softiron, post #13

nie wiem co sie zadzialo nic nie przestawialem paski zniknely, natomiast na przyszlosc... gdzie sie ustawia takie phase/clock?
[#16] Re: gotek od ponga

@ami2019, post #15

A to jeszcze pytanie jaki masz monitor. Jak CRT to te paski dziwne by byly a jak LCD to w ustawieniach obrazu gdzies.
[#17] Re: gotek od ponga

@softiron, post #16

to nie patrzyles na foto ? samsung 942mp, moze ty mowisz o zupelnie innych paskach
[#18] Re: gotek od ponga

@ami2019, post #1

Jak gotek to od ponga!!

szeroki uśmiech
[#19] Re: gotek od ponga

@ami2019, post #17

to nie patrzyles na foto ? samsung 942mp, moze ty mowisz o zupelnie innych paskach

Sprawdź na innym TV czy jest inaczej. Ja na swojej plaźmie Panasonica mam szary pas po lewej stronie,a na innym czasem mam skaczący lub rozmyty obraz. Całkiem możliwe, że u ciebie problem powoduje TV.
[#20] Re: gotek od ponga

@ami2019, post #8

Bo właśnie z 2 tygodnie temu 15 wersja była najnowsza więc siłą rzeczy nie mogłem dać 1.0 której jeszcze nie było pomysł
[#21] Re: gotek od ponga

@pong777, post #20

nie mogłem dać 1.0 której jeszcze nie było

To żadne usprawiedliwienie mogłeś wgrać


[#22] Re: gotek od ponga

@pong777, post #20

hehe, a kto wiedzial ze oni skok robia z 0.15 na 1.0 od razu... myslalem ze mi starocia wyslales, ale nie wazne, wazne jest to ze cos sie schrzanilo...

problem1:

- te przypisania do slotow ktore byly juz przypisane przed nagraniem nowego firmware dzialaja
- ale teraz cokolowiek nowego przypisuje do slota to dostaje na odczycie Error Validating disk, key 880 checksum error...

- co jest grane? czy mozna cofnac upgrade firmwaru? i czy tez macie ten problem, i co sugerujecie zeby zrobic

problem2:

- wczesniej (przed updatem firmwaru) mialem tak, ze jak przelaczylem boot selector na stacje wewn, to po odpaleniu XCOPY widzialem jako df0 stacje wewn a jako df1 goteka (gotek mial zworke na s0)

- oczywiscie gdy przestawilem boot selector na goteka, to XCOPY widzial tylko goteka jako df0

a teraz? teraz jest tak:

teraz gdy odpalilem XCOPY majac boot selector ustawiony na stacje wewn to goteka nie widzial wogole, musialem zmienic zworke na s1, wtedy zobaczyl go, ale... nie jako df1 tylko jako df2.

- o co kaman?
[#23] Re: gotek od ponga

@ami2019, post #22

hej, ktos cos ? macie pomysly? co jest grane? gdzie szukac rozw problemu?\
jak macie u siebie dla konfiguracji z oryginalna stacja wewnetrzna df0 i z gotekiem ktory jest podlaczony z tylu pod gniazdo stacji zewnetrznej i ma zworke na s0 a boot selector zostaje ustawiony na boot z wewnetrznej stacji?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 17:16:58 przez ami2019
[#24] Re: gotek od ponga

@ami2019, post #23

Jak masz podłączonego tego goteka? sam kabelek czy jest tam jakaś logika?
Jeśli nie ma układów tylko same przewody, to gotek z FF u mnie nie był wykrywany jako DF1 jeśli uruchamiałem amigę bez zamontowanego obrazu w goteku.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 18:57:33 przez snifferman
[#25] Re: gotek od ponga

@snifferman, post #24

- sam kabelek, wg schematu ktory dostepny w necie, i generalnie wszystko dzialalo i nagle zaczelo glupiec

- i znalazlem powod, to dla potomnych:

- zbieg okolicznosci z tym updatem firmwaru, to nie on byl problemem (tak teraz przypuszczam bo zaczelo dzialac)

- na wszelki wypadek ustawilem goteka na write-protect yes, zeby nie psul mi adfow w przyszlosci - spfrawdzilem md5 i wyszlo ze sa roznice,

- problem byl w... CHINSKIM G...NIANYM przelaczniku hebelkowym, on zaczal miec zwarcia i rozwarcia tam gdzie nie trzeba, w efekcie CIA glupialo raz widzialo sygnal s0 raz s1 raz nic, i efekt taki jak opisywalem

- wywalilem i wzialem drugi (niestety ten sam producent/model - bo kupilem takie 3 na zapas - nie sadzilem ze bede musial korzystac z zapasu juz po 2tyg od zmontowania bootselektora)

- teraz znow jest ok wg mnie, nie mam cchecksum error 880, xcopy widzi goteka jako df1 gdy jestem przelaczony na stacje wewn ,

- w konfiguracji jaka posiadam - czyli mam boot selector s0 s1, w amidze oryginalna stacja nie ruszona, wewnetrzna, na zewnatrz mam goteka ze zworka jako s0

- hebel na stacje wewn:

- bootuje z wewnetrznej
- stqcja wewn widziana jako df0
- gotek widziany jako df1

- hebel na stacje zewn:

- bootuje z goteka
- stacja wewn niewidoczna
- gotek widziany jako df0

ps. nie robilem prob co sie teraz dzieje gdy w goteku zworka jest na s1 bo nie mam takiej potrzeby, i ciesze sie ze juz wrocilo wszystko do normy

czy mozecie potwierdzic ze to co przedstawilem -hebel stacja wewn vs zewn, jest tak samo u was
[#26] Re: gotek od ponga

@ami2019, post #25

jaki potencjometr polecacie do zmodowania goteka?
[#27] Re: gotek od ponga

@ami2019, post #26

Enkoder. Jest link w temacie o liście zakupów u majfrendów.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 10:07:53 przez tbone
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem